Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Odiseea sarcinii in 40 de saptamani ...

Doctori de care sa te feresti (4)

(4 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 16
Mteodora
Mteodora

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMteodora Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna,

Inteleg ca trebuie sa fii cu sarcina la termen. Poti sa-mi spui si mie daca a fost ok cu dr Giuvelea pana acum? Mie mi-a recomandat-o o cunostinta care a nascut cu dansa si a fost multumita. Astept mai multe detalii. Multumesc.
Mergi la inceput
iudita16
iudita16

55 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui ionela.n

De dr Steriu Mihaela stiti ceva?
Trebuie sa merg la eco morfologica de trim 2 la sf lunii mai si am citit pe net ca e cam expeditiva si baga spaima in mamici.

Cine ma ajuta cu niste lamuriri?

--------------------------------------------------
In al , sunt in 13+

buna,
eu am fost la steriu la primul copil in 2007 si a fost super ok; calma mi-a raspuns la toate intrebarile, chiar m-a incurajat. Am dorit sa merg si la bb 2 tot la ea pt eco dar nu am gasit liber cand doream; asa ca eu o recomand cu placere
Mergi la inceput
andradanch
andradanch

7 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna,

Inteleg ca trebuie sa fii cu sarcina la termen. Poti sa-mi spui si mie daca a fost ok cu dr Giuvelea pana acum? Mie mi-a recomandat-o o cunostinta care a nascut cu dansa si a fost multumita. Astept mai multe detalii. Multumesc

buna teodora,

sunt insarcinata in 33 saptamani si sarcina mi-o supravegheaza dr. giuvelea (medlife grivita). eu personal sunt foarte, foarte foarte multumita de dansa, este genul de dr care te cauta de la fir de par si pana la unghea mica de la picior, si iti explica tot ce vrei si ce nu vrei chiar, se informeaza foarte mult din noutatile medicale aparute la nivel mondial.

eu am nascut prermatur in 2006 la 34 saptamani si
din cauza asta facem mereu analize si eco, sa nu avem vreo surpriza neplacuta de nastere prematura. sincer o recomand din toata inima si am mare incredere in dansa

andreea mami lui alex 09.06.2006
Mergi la inceput
bouboulechka
bouboulechka

5 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibouboulechka Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna fetelor!

Sunt o graviduta in aproape 17 saptamani, citesc de foarte mult timp pe site insa de abia astazi am reusit sa ma loghez.
Sper sa ma primiti si pe mine in clubul vostru :)
Am reusut sa parcurg cateva randuri in aceasta rubrica, poate mi-a scapat, as vrea sa stiu daca cineva cunoaste dr. Mohamad Kosmo, spital Giulesti? este medicul meu si mie mi se pare ok....are cineva experiente cu el ?

Va multumesc si va transmit pupici pe burtici!

Boubi
Mergi la inceput
Lidia_P
Lidia_P

531 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lidia_P un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna,

sunt si eu insarcinata in 13+ si am ca doctor pe Miron Maria Cristina de la Elias/Medicover, puteti sa imi spuneti ceva de ea, a mai nascut cineva cu ea?

Mergi la inceput
veyrona
veyrona

25 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite veyrona un Mesaj Privat  Reply with Quote
BUNA!O SA NASC SI EU LUNA VIITOARE LA GIULESTI SI NU STIU MAI NIMIC DE SPITAL!MA PUTETI AJTA?AS DORI SA STIU DAK ATI AVUT EXPERIENTE CU NEAGU MANUELA,CE PRETURI SUNT PT O CEZARIANA,CAT COSTA REZERVA SI CE MAI STITI VOI!VA ROG FRUMOS!
Mergi la inceput
Gabrilici
Gabrilici

339 Mesaje
Nu intentionez sa denigrez ci doar sa va fac atente.Am povestit ce am patit la nastere in iunie 2009, la cf2 in bucuresti, cu doc Florina Mihalache la tema Nasterea unei stele, subiectul Dilema morala.Poate in cazul meu a fost o experienta nefericita, nuzic ca asa e omul asta in mod normal.

sanatate si noroc de medici si experiente frumoase la nastere!

Gabrilici, mami de Sofia dulce si haioasa
Mergi la inceput
suzilonghi7
suzilonghi7

5 Mesaje
Stie cineva ceva despre dr. STELIAN PANA de la FILANTROPIA? Pana acum s-a purtat foarte ciudat cu mine, desi mai am cateva zile si urmeaza sa nasc cu el. Ba imi da toata atentia si la primele contractii serioase de la 37 de sapatamani vrea sa ma opreasca in spital, ca cica sa ma tina sub observatie, dar dupa 1 zi incepe sa ma certe cum ca fac caz din nimic. Eu am refuzat internatrea tocmai din cauza ca nu mi s-a parut foarte grava situatia. Si, in plus, de la o vizita la alta, pare ca ma vede pentru prima data. Nu imi place ca cineva sa se comporte "cu toane" cu mine, mai ales cand trebuie sa nasc cu el.
Mergi la inceput
Lidia_P
Lidia_P

531 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lidia_P un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna,

sunt si eu insarcinata in 14+ si am ca doctor pe Miron Maria Cristina de la Elias/Medicover, puteti sa imi spuneti ceva de ea, a mai nascut cineva cu ea?

14+
Mergi la inceput
suzilonghi7
suzilonghi7

5 Mesaje
NU va duceti la dr. Stelian Pana de la Filantropia. Pe langa ca m-a tratat mizerabil mai de fiecare data cand ma duceam la el, ultima mea interactiune a fost atat de jenanta si de traumatizanta, ca a trebuit sa-mi caut alt doctor cand aveam 37 de saptamani. Tipa la mine ca sa vin la spital nu mai devreme de momentul in care o sa am contractii la 7 minute, iar eu eram pe cale de a naste in orice moment. Noroc ca am luat decizia de a ma duce la Regina Maria si cred ca fost cea mai buna solutie pe care o puteam lua.
Mergi la inceput
Pag. din 16 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com