Doctori de care sa NU te feresti (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Buna!

A nascut cineva cu dr Dragos Albu de la Medlife?

Multumesc.

h.

17+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

buna fetele, am facut si un subiect separat dar nu mi-a raspuns nimeni.

imi cer scuze daca s-a mai discutat, dar as dori sa stiu ceva pareri despre D-ul Doctor Vlad Nicolae de la Giulesti.

Multumesc

7+
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui zuza_zuzi

Buna,
Maine sper sa il gasesc pe Dl Dr Cristescu Ciprian de la Maternitatea Giulesti. As vrea sa ne monitorizeze pe bebe si pe mine.
Cine a nascut cu dansul poate imi ofera cateva informatii...
Mercic

6


Eu am nascut pe 30 martie la Giulesti si am stat in camera cu mai multe fete care erau pacientele dr. Cristescu. Mi-a placut ca trecea sa le vada in fiecare zi si am remarcat ca le vorbea frumos si rabdator.
Una din ele, care ii devenise pacienta prin preluare in ultima perioada, medicul ei fiind plecat din tara in perioada nasterii, o fata de conditie modesta, venise la spital de undeva din provincie la ora 3 noaptea si il sunase de la spital pentru ca urma sa nasca imediat. A raspuns la telefon si a venit in urmatoarele 10 minute. Mi se pare ca a reactionat destul de bine pentru cineva care nu a monitorizat intreaga sarcina.
Pe scurt, toata lumea era multumita de el. Ar fi bine sa mai citesti pe forum la sectiunea medici giulesti ca mai gasesti si acolo pareri.
Succes!

Raluca, mamica de Lena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Buna,
Va rog mult sa-mi spuneti daca este cineva care a nascut cu dr. CRACIUN ? si unde a nascut cu dansa ? (nu stiu daca mi-as permite o nastere la CMU....). Eu merg la dansa dar sunt de-abia in 7 saptamani si mi s-a parut prematur s-o intreb despre asta. Sunt multumita de dansa si am citit multe pareri bune, totusi nu am citit de cineva care sa fi nascut cu dansa.
Va multumesc anticipat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

buna fetele..tocmai am aflat ca sunt insarcinata si deja am inceput sa ma agit!! Vreau sa va intreb daca stiti ceva de doamna dr Alina Ursuleanu? Dansa este medic la Maternitatea regina Maria. Am citit cate ceva pe net despre dansa si au fost numai cuvinte de lauda. Impreuna cu sotul meu ne-am gandit sa nasc la aceasta maternitate. Stiti cumva daca doamna dr are si cabinet?? Eu abi am aflat zilele astea de sarcina si nici nu stiu cu ce sa incep si ce sa fac!
Va multumesc mult de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabelle1 spune:

buna, alinaemi! Si eu urmeaza sa nasc cu dna. Craciun, la sfarsitul lui iunie, la Spitalul judetean Ilfov (fost Titan), unde dansa are garzi. Sunt multumita de colaborarea cu dna. doctor (si eu merg tot la CMU), iar despre nastere este un post pe forumul Nasterea unei stele, la Nasterea la Spitalul Ilfov, parca. Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

buna isabelle1

ce varsta are doamna dr Craciun? Am primit azi o lista de la CMU regina Maria si apre si dansa ca si colaborator. Este vorba de doamna Alina Craciun. Eu sunt in cautare de medic nbun si nu stiu ce sa fac?!!! si incotro sa o iau. Cum este dansa ca medic? o gasesc doar la Spital sau colaboreaza si cu alte cabinete? Aici la regina maria poti merge decat sa nasti.
multumesc mult si astept raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:


Dr. CELUS TARPAN, spitalul Giulesti.

Intruneste toate criteriile de medic exceptional (profesionalism, rabdare, atentie, raspunde la orice intrebare, raspunde la telefon, vine la nastere ... si reuseste sa neutralizeze toate anxietatile pe care le poate avea o gravida)
Are vocatie si este foarte bine pregatit profesional.

Mi-a supravegheat sarcina si am nascut luna trecuta cu el.
Nu am avut o sarcina complicata dar am un astm brosnsic alergic si infectios din copilarie, am facut o infectie in saptamana 39 cu strecptococ de tip B agalactae plus MUUULTA anxietate!

Am trecut cu bine peste toate si acum am o minunatie de fetita.

Raluca, mamica de Lena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Buna isabelle1,

Multumesc din suflet pt. raspuns. Probabil ca o sa optez pt. Titan asa ca voi studia postul indicat de tine….
Am insa si o alta intrebare, d-na Craciun m-a trimis sa-mi fac Eco pt dublu si triplu test la dr. Craioveanu Ana Maria (tot de la CMU). Pe moment nu am stiut dar acasa am mai rascolit netul si am citit vreo cateva chestii nu prea linistitoare despre aceasta d-na doctor ecografist (nu multe ce e drept). Totodata am citit ca exista alti ecografisti f. laudati, dintre care unul chiar si la CMU, dr. Iosup. Intrebarea mea este daca si pe tine te-a trimis tot la aceasta d-na Craioveanu si, daca ai fost, care este impresia ta ? pot sa merg cu incredere acolo ?

Multumesc frumos inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisilvia spune:

Subscriu peentru dr. Tarpan, dar recomand cu caldura pe dr. Ion Ionut Adrian tot de la Giulesti, medicul cu care am adus pe lume un baietel de nota 10.Este um om si un medic extraordinar si nu o spun numai eu ci foarte multe cadre medicale si toate pacientele dumnealui.

Mergi la inceput