Pepenasi de iul-aug08 (105) -alaturi de EMMA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

Mariana, La multi ani! sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!

Ile , ce bib foloseste Vlad acu? si cu ce tetine?

Pica, loc de parcare gasesti mai aproape in doua locuri:

1. cum vii dinspre televiziune si la semafor la piata faci dreapta pe o varianta care te duce in spre Medsana sau Citygrill, io acolo parchez de regula;
2. pe langa hotelul helvetia, pe varianta aia paralela cu Aviatorilor (sau pe Popa Savu, sau pe Emanoil porumbaru sunt strazi paralele cu aviatorilor dar spre Kisseleff) oricum daca nu ti'e urit de mersul pe jos, pe la Musat si asociatii sigur gasesti.

Terase chiar la intrarea nu sunt, e parca o pizzerie 'quatro stagioni' dar mai spre arcul de triumf, care e la strada aproximativ.

Purcelul meu s'a ridicat in picioare singur azi pt prima data, dovada pe picasa

mami de Sofi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Salutare!
Ralu s-a culcat aseara la 8 si s-a trezit azi la 10........cred ca vremea a tras-o la somn
flo s-a facut baiat mare David daca sta singurel in picioare
Sper sa avem vreme frumoasa duminica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

ooka suntem tot cu Aventurile si nici ca le-am mai schimbat decat 1 data in 9 luni ... Dupa ce am facut atata caz ... m-am lasat pagubasa de tot si am refuzat sa ma mai gandesc. Chiar nu am mai avut neuroni in tot balamucul cu vandut de case si mutat. Ca sa nu mai zic ca ma kk pe mine de frica sa schimb tetina ...
Si sa nu mai zic ca nu reusesc sa trec de tetina cu 2 gauri ... De la 2 luni numai cu 2 gauri bem. Mai este cineva asa?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

A ... imi mai licare ceva. Io stau langa Carol si pot ajunge pe jos si in Tineretului. Deci daca cineva ajunge pe aici ... rog anuntati-ma si vin si io cat ai zice peste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

ILE - noi am trecut la trei gaurici din cauza mea mai ales, ca ma gandeam ca sunt depasita cu o tetina nr ZERO, si na ca se ineaca bebe, probabil s-a obisnuit sa traga tare din bibe. Asa ca m-am reintors la tetinele cu o singura gaurica, dar alea de 3 luni si e mai bine. Partea nasoala e ca sunt din cele cu diametrul mic, dar am niste bibe de la Bebe d'Or si merg cu alea. Mai am si o tetina cu o gaurica pe care am largit-o eu nitel cu forfecuta, cu diametrul mare, si pe aia o folosesc la sticlutele Chicco (alea care seamana cu Aventurile)

Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

In cat timp se coace sfecla? Am pus una la cuptor de dimineata pe la 8 jumate si inca e foarte tare...cum imi dau seama ca s-a copt, o intep cu furculita sa fie moale nu?tare sunt pe langa subiect...nika nu stiu

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=4" target="_blank">poze in concurs ann1 si ann11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Daca tot se vorbeste de dimensiuni la tetine and stuff, eu am o problema oarecum similara - Ioana nu poate sa bea altfel decat culcata, degeaba incerc eu, se ineaca! Ieri la ciorbita era s-o comit!Adica poate sa inghita fara probleme bucati marisoare de mancare, si se ineaca cu zeama din ciorba!!! De canuta cu cioc nu mai vb, e departe de noi, nici cu biberonul cu tetina cu gaura cea mai mica nu poate, si cu ala se ineaca! Ce sa fac? E normal?

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=4" target="_blank">poze in concurs ann1 si ann11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Anna, cu sfecla nu stiu ce sa zic. EU o pun la steamer si e gata in 30 de min.
Canuta cu cioc, nici Mihaita nu poate bea din ea , se ineaca.
Cu tetinele, deja am trecut la nr 4 , la cele de la Avent si nr 2 la cele de la Nuk, adica peste 6 luni. Se chinuia tare mult cu cele nr 3 de la Avent. AM pastrat totusi pentru bibe cu apa o tetina nr 1 de la Avent ..

Cristina, mami de Mihaita






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Ile noi tot pe flux reglabil suntem da de la chicco, Avent nu mai serveste de vreo luna jumate.

Sofi bea cu paharul, bea cu avent canita, cu paharul de la boon (asta in continuare mi se pre cel mai misto), bea din capacul de la biberon

Anna, nu mi se pare ca are o problema, doar ca asa vrea ea, o particularitate, poate cu timpul sa incerci sa ii dai o zeama din ce in ce mai subtire sa se obisnuiasca sa inghita frumos.

mami de Sofi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

ANNA - sfecla de la cuptor nu se inmoaie, si nici aia pusa la steamer. Ea devine mai moale abia cand o razi. Cred ca 45 de minute sunt suficiente ca sa fie coapta bine, chiar si la un foc mai mic. La steamer o pun 35-40 de minute. Daca nu esti sigura, scoate una, tai-o si gusta mai din interior.

Mergi la inceput