Pestisori alaturi de Aida si ingerasul Emma (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:



Bey, Ochi_verzi... dupa ce trimisesei io, mesajul de mai sus cu trasul de limba , mi-am dat seama ca, nici io nu prea am povestit nik ... si, tocmai ma gandeam io, ca o s-aveti spirit de observatie , sa ma trageti de manecuta... ...
Hmmmhhh... io, is in pregatiri de sarbatori deja... incerc sa trabaluiesc... asa un pic ... Zilele astea umblai un pic mai mult si pe drumuri... mde, 'interese de servici'... in rest, facem bine. Zic io... nu prea am noutati ...
Felicitari pt. lectia deschisa si spor la crosetat! .

PS - nu stiu daca colindati si pe la subforumul poznasilor... mno, io va pun, totusi, o 'perluta' de-a lui Robert, sa va 'destindeti' un pic ...

* Hmmmhhh... "frumos/urat" in viziunea lui Robert ...

Asadar, zilele trecute, dupa ce facui baie si-mi luai prosopul din cap... se uita Robert la mine si exclama, mandru de mine : "Frumoas...". Aici, se opreste brusc... si, contrariat si ingrijorat, face din nou: "Hiii (adica in genul de 'vai, auleu'), esti urata! Stai, sa-ti aduc oghinda (adica oglinda) lu' bica (bunica), sa te vezi!". Si fuge dupa oglinda, pe care mi-o "propteste" in fata ochilor, ca sa-mi arate ca-s zburlita ... deci, urata .





~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mi se spune "argint viu"...
*************************************************
"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:


...eheeee, e mortal fii-tu!
Eu mai citesc perlele copilasilor DC si le-am citit pe cele ale lui Robert si pe cele ale Oanei lui Marami.
Mie mi-a "crescut tensiunea" dar acu' mi-a mai trecut.Dupa ce ca de doua zile se tot joaca astia de la ape cu noi, ba ne-o da, ba ne-o opresc, acu' seara am aflat c-o opresc 2 zile in tot orasul(Marami stai calma ca tu n-ai de pe Taia)ca desteptii care au gatere au taiat multi arbori si cica au tras lemnul pe apa...pe apa potabila,au scris azi si-n ziarul local(n-am citit eu, mi-a spus doamna Dianei)...asa ca am oprit apa de la cada la ibric si mi-au mai trecut un pic dracii.

Mihaela si Diana 22.11.2004lucru de mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Of, Ochi_verzi... naspa tare fara apa ... mno, cand isi pun cei de la ape in cap a se juca ... e de rau... Sa-nteleg ca si Marami e in aceeasi 'barca', cu apa? Ntzzz, ntzzz... Poate 'or remedia ei, totusi, cat mai repede problema... Va doresc 'nervi de otel', tari adica ... .
Si da... am un smecheros si un pontos... de numa'-numa'... da', nu reusesc io sa scriu toate 'perlele' si poznele lui, ca-s pusa rau pe imbatranit ... si uit bre, uit ... multe uit ... ca, mai mereu zice cate una si face cate una (nu chiar zilnic, dar...). Mno, scriu si eu ce-mi aduc aminte. Macar atat .


la toata baltuta & noapte buna !





~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mi se spune "argint viu"...
*************************************************
"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

...nu chiar in aceeasi barca cu Marami, dar pe aproape...
Ptiu, ptiu ce baba esti...daca 77 inseamna ce cred eu, mi-s mai baba ca tine...cate nu uit si eu, off, offff! Azi de exemplu am uitat cojile de oua acasa si asa frumos le pregatisem de duminica de cand am facut un chec, deh sa le am la lectie, dar...uitai si-am trimis o eleva sa cumpere alte oua care au ajuns in wc ca doar mie cojile-mi trebuiau pt puisori.
... si eu uit, dar sunt tanara

Mihaela si Diana 22.11.2004lucru de mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata sirenelor! Intru pe fuga, sa va las cafeluta... ca azi tre'sa fug mai repejor la treaba ... Deci, savurati o mica-mare , un sau un !!! Enjoy ...

Of Ochi_verzi, saracii puisori ... Bine ca iesi lectia frumoasa, totusi, nu? Pana la urma se termina 'totul' cu bine ... Mey, si io ma cam consider baba cateodata (sau de cele mai multe ori... mai are sufletelul meu zvacniri de copil cand il apuca razvrateala, dar...). Ca, daca la 30 si ceva de ani, io incepui cu uitatul... apai la 40-50 ce voi face? Hmmhhh... Chipurile mai si invat, ca incepui un master... si chef de invatat... hmmhhh, ma urnesc mai greu ... Semestrul asta am si tras chiulul la greu, unii profesori nici macar nu-i cunosc ... Cand fusei vinerea trecuta la cursuri, pt. prima data in semestrul asta (la cursurile de vineri, ca mai am si miercurea si sambata, cand am reusit sa mai ajung, totusi ), nu veni proful ! Ete na! Ntzzz, ntzzz...


O sa incerc sa revin mai tarziu... la toate sirenele.





~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mi se spune "argint viu"...
*************************************************
"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Neata...

Suntem ceva mai bine... mai ales Elena... manancaaaaa... si nu mai face febra, doar tuseste...
Baietii mananca, nu prea fac febra, dar tusesc pana vomita uneori...

Si cam atat pentru acum, raport telegrafic... ca am atatea de facut si mai sunt doar 2 ore pana vine instructorul... detali, impresii, la retur




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:



Ely , curaj la condus ! Tin pumnii ! Ma bucur ca Elena este mai bine . SANATATE !

Ochi verzi, felicitari pt . lectia deschisa !Ce materie predai ?

Cryna, multumesc pt. cafea si celelate!

Marami .....unde esti , in pana mea



Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata, am venit la cafea, sar`na!
Despre fetite asa e, nu am mai spus nimic, din lipsa de timp; la noi, din momentul in care se trezesc cele mici incepe distractia. Narcisa are o energie iesita din comun si idei care mai de care mai trasnite; la cea mica am inceput diversificarea, sta in fundulet, canta... Cea mare e cu testele (clasa a cincea).
Eliana, sanatate puilor! Spor la condus!
Ochi_verzi, felicitari pentru lectia deschisa!
Cryna, am citit perluta lui Robert Eu mi-s 76, deci si mai baba
Dany si de la noi.
Ma duc la treburi... O zi faina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Bey , daca va mai aud ca sunteti babe , pun biciul pe voi ....eu una ce sa mai zic ...ca daca ar fi sa ma iau dupa anul nasterii ...*69 as fi o super baba fata de voi, dar nu sunt, nu arat , nu am simt si asa mai departe .....hai fara de astea ca iau foc ....aveti grija ca mi*s moldoveanca , deci rea ....pardon , sexy si rea

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:



Daniela_daneza, si eu mi-s moldoveanca get-beget... ieseanca s-amu ... desi ma nascui prin partile Romanului (Neamt)... crescui, copilarii si locuiesc, in continuare, in Targul Iesilor ... Deci......
Aaaaa... si batrana ma simtii si la douaj'd'ani... ... asa ca...





~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mi se spune "argint viu"...
*************************************************
"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput