vitaminele in sarcina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Ilinca, ai mare dreptate cu prostia asta: "esti gravida = iei vitamine". Eu merg la un doctor care s-a uitat pe analize si mi-a spus ca "vitaminele din ridichi, ceapa, morcov etc sunt absolut suficiente". OK, daca e o carenta reflectata de analize, mi se pare de bun simt sa iei vitamine, dar doar asa... sa fie acolo si sa fie acolo si 25 kg puse in timpul sarcinii care iti strica viata ulterior, alterandu-ti imaginea de sine... hai sa fim serioase.



monis 14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

dar nu toata lumea poate minca ceapa,ridichi si altele.Eu am avut greturi,vome si altele crunte,de unde sa pot minca verdeturi?Astea dau arsuri,printre alte.Carne nici vorba,nu am putut.Lactate nu,doar cartofi fierti si inca putine alte mincaruri.In plus nu ma pot deplasa pina la piata sa fac cumparaturi,ca nu am voie sa fac miscare,asa ca am fost oarecum,cu alimentatia ,la mina sotului,ce a luat,a fost bine luat.Noroc cu vitaminele care se folosesc in dezechilibre alimentare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

unombun ai dreptate, spuneam doar de cazurile in care reusesti sa mananci echlibrat. Intre timp am ajuns si eu la un doctor care mi-a recomandat vitamine

monis 15+

Mergi la inceput