Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(106)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

multumesc

http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl

pisicuta mea frumoasa

fosta , acum mamica tare fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

acum am vorbit cu raaluca. tocmai s-a internat.
sa inceapa galeria:
raaluca

38+
si Andrei (16.12.2006)



haide raalu
haide raalu
haide raalu
haide raalu
haide raalu




Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Gina (Inapreda) am nascut prin cezariana si am pus centura de cum am ajuns acasa, adica a treia zi, nu am de firma ci una banala care a costat 25 lei. Si am cumparat masurile mai mici ulterior.

Florinela, ma intrebai ceva, dar am uitat , revin.

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Florinela, nu intrebai , ci doar spuneai ceva de mersupiu

Sa imi spui si mie cum reactioneaza bebe, la noi s-a lasat cu proteste vehemente, nu ii place deloc. Desi avem unul bun si este pentru 0+....

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Alina, Chatonel

***

Florinela, multumesc mult pentru informatii. Ma bucur ca operatia e ok; sper sa fie si la mine la fel

***

Novus, si pe mine pe dreapta ma doare inca. La noi a fost popa dar nu a vrut "sa-mi citeasca" pentru ca "nu sint curata" si mi-a pus...interdictie la iesit 40 de zile!!!!!!!!!!!!!!!!!!
EU nu prea cred in asta dar socrul meu e cam dogmatic si locuieste cu noi in curte. Nu pot chema nici altul ca primul era prietenul lui si eu...vreau sa ies!!!!!!! A zis ca daca nu rezist nici cum sa ies pina -n curte

Gina mami de bebe titi Ian Alexandru

Poze

Bebe Ian

camera bebe


Gina, uite cum a fost la noi: a fost sotul meu la biserica si i-a spus preotul ca ii da o sticla de apa sfintita pe care sa o folosesc ca sa ma spal o data pe maini si pe fata, iar restul sa fie turnat cate putin in apa de baita a lui bebe. Si i-a facut sotului o mica slujba, atat.

Nicio interdictie, nimic. Noi am facut asta abia ieri , adica la trei saptamani

Pupici!

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Salutare
Eu sunt tati de Ghiocel de Martie
Astazi 10:58 a venit pe lume Victor-Andrei , un baietel de nota 10.
3440G, 52 Cm,
Mamica lui este bine.



Gigelica +38 Victor-Andrei

AMR cateva ore

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Buna dragi mamici si burticutze.

Sunt de la albinutze de mai iunie, va urmarim mereu si abia asteptam sa preluam stafeta

Felicitari tuturor, va apreciez cat de unite sunteti si sa aveti parte de ghiocei sanatosi si mancaciosi

Va deranjez cu o problema, burticutze inaintate: simt de cateva zile ca ma sufoc.Ma sufoc fff tare.Trebuie sa inspir de 6 ori ca a 7 a oara sa pot inspira normal.Este foarte iritant si mi-e teama sa nu-i fac rau bebelinei.Din suflet va rog spuneti-mi daca ati intimpinat astfel de probleme, daca sunt normale si cum ati trecut peste ele.Mi-e teama pt bebelina sa nu-i fac rau.Nu stiu ce sa ma mai fac.

Va multumesc anticipat si nasteri usoare la burticutzele ramase, bebei sanatosi si mancaciosi pentru toate

31 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza
www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

laurraa,
si eu am patit asta tirziu in sarcina; e normal, e aglomeratie mare " inauntru" si volumul cutiei toracice e redus de bebe plus organele din abdomen.

salutare toata lumea si felicitari pentru noii ghiocei !!
chatonel, mi-e dor de tine da nici sa ma pici cu ceara nu am vreme sa citesc din urma...

pupam pe toata lumea !

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Lauraa, e absolut normal sa ai probleme de espiratie... pe la 35-37 de saptamani o sa coboare bb si o sa fie mai usor
Pupici

38+ Damian Codrut Andrei
AMR 9 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Salutare
Eu sunt tati de Ghiocel de Martie
Astazi 10:58 a venit pe lume Victor-Andrei , un baietel de nota 10.
3440G, 52 Cm,
Mamica lui este bine.



Gigelica +38 Victor-Andrei

AMR cateva ore

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png


Felicitari tatic de ghiocel mamica si bebelusu.

laurraa din pacate nu am ce sfat sa-ti dau. Nu m-am confruntat cu o astfel de problema. Eu ma sufoc, ma sufocam, doar daca stau intinsa pe spate. Poate iti mai coboara burtica si o sa respiri mai bine. Altfel nu stiu ce sa zic...iar daca e asa de grav, mergi neaparat la doctor. Bafta

Olga 36+ David

Mergi la inceput