LMA!!* Puiuti de Randunici 2008!! (235)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Stiu, Simo, de-asta ma cam si duc la culcare...ca Iulia ma trezea in fiecare dimineata la 6.30...rezulta ca acum o sa ma scoale la 5.30?? Si eu i-am zis...ca de miercuri merge si ea la "servici" si o sa-i para rau ca n-a profitat sa doarma si ea mai mult dimineata, ca acum tot restul vietii se va trezi devreme
Cat despre vaccin, pana una-alta Sam trebuie sa se faca sanatos tun. In rest, precizez ca niciun moment nu intentionez sa influentez pe cineva in decizie, legat de vaccinari. E oricum un subiect care ma irita.
Asa ca...sanatate baietilor, e cel mai important!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
www.onetruemedia.com/shared?p=7f4020c8ca8fe8c9c90c20&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul an al Iuliei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Simo, of....ce antibiotic ii dai??

Sper sa se faca bine cat mai repede Sam, ca daca o tine tot asa o sa ajunga cel mai slab de pe crenguta!
Cat despre vaccin....e descris in prospect ca posibila reactie adversa febra si eruptie rubeoliforma la o saptamana de la inoculare.

Si ca tot mi-am amintit....ce super schema intensiva de vaccinuri fac australienii! Noi facem doar BCG in plus si multe in minus!
Pe Ili nu am vaccinat-o antivaricela, e cea mai mare ezitare a mea si cand am vazut ca astia il au in schema obligatorie....

Le astept pe americance cu schema lor!( din cate am dedus destul de bogata si ea!)si nu pot sa nu ma intreb...care sunt tarile alea unde nu se vaccineaza copiii??

Luny, eu asa stiam de carnea de oaie/miel/berbec....personal n-am avut dilema asta pentru ca mie nu imi place!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cata, asa se prinde putere? Si eu care luam ceva vitamine... Lasa ca se descurca al tau, sunt sigura! De ce zici ca tare mandra trebuie sa fiu? Nu suntem toate mandre de pui?

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

vitaminele ingrasa!
Ma rog, vinul nu slabeste, dar macar duce la ceva bun!

Naty, copiii se adapteaza mai repede ca noi la schimbarea de fus orar!
Maine decalezi cu juma' de ora, sa fii cumva intre ora noua si cea veche si de luni program obisnuit pe ora noua!



Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cata, or fi ingrasand... dar trebuie, sigur am carente! De fapt nu sunt numai vitamine... sunt si minerale, si oligoelemente...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Tuchi, pai ce sa decalez, ca ea ma scoala pe mine, nu eu pe ea!
Si inca, uneori (dar rareori) se mai intampla ca ea, dupa ce-si bea linistita lapticul, sa atipeasca la loc inca juma de ora-o ora. Mie in schimb, sculandu-ma sa-i fac biberonul si sa i-l dau, oricum imi sare somnul si nu mai pot adormi Insa cel mai adesea nu mai adoarme nici ea, eu ma intind chioara la loc in pat si ea incepe cu E-GHEEE si SHTEEEE si A-DA-DA-DA-DA...si daca cu astea nu merge baga zambind MA-MA-MA-MA si cu asta chiar reuseste sa ma scoale din pat definitiv, ca sa o pup

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
www.onetruemedia.com/shared?p=7f4020c8ca8fe8c9c90c20&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul an al Iuliei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Nico, ai dreptate cu mandria! Ma umflu toata cand ma uit la ai mei...uneori ma intreb daca nu o sa plesnec!

Cat despre vitamine, minerale si oligoelemente....teoreticle iei dintr-o alimentatie echilibrata, practic....nu stiu!
Doamne-ajuta ca se termina si comedia asta de meci, ma duc si eu in pat!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Naty, decalezi culcatul seara!
si mesele, si culcatul ziua....

Las' ca te muti la casa noua si n-o s-o mai auzi din camera ei....sau daca o sa o auzi o sa o ignori!
Eu pe Seb il las sa boscorodeasca in legea lui....cand vrea ceva si nu mai are chef schimba el registrul si ma duc!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

dar eu ce sa mai zic, daca ma scoala Mufa la 4????mai ales ca s-a culcat mai devreme..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

gata, ma duc!
Noapte buna!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput