Licurici de ianuarie-februarie 2009 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Fetelor,multumim frumos pentru urari
Uite, vine si tortul (cu intarziere)

N-am mai intrat de multicel, ca ne omoara colicii astia, si cate 2 reprize pe zi.Noroc ca doarme noaptea

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

La multi ani tutror licurilor

no sa va zic ce am patit:ieri,vreme frumoasa,16 grade,ne-am hotarat sa mergem cu mama si cu Ana la gradina zoologica, a dormit fiica-mea de a rupt. bun,ajugem acasa,vine ora somnului.
doarme cam 4 ore,se trezeste la 2.30AM,papa(de la san),mai doarme pana la 5.00 si somnul asta,asa marait,apoi dupa ora 5 numai marait,papat,muscat mami de titi...se face ora 7 i-am plasat-o mamei si am mai dormit pana la 10 dimineata.
pai eu nu o mai scot fratilor afara de doarme dusa si noaptea ioc. pai nu se poate asa ceva,acum baga somn,dupa ce a papat tot de la titi ca mi-au fost plini ,mama i-a dat laptele muls aseara si pana la 10 mi s-au umplut laptariile.

si noi facem duminica 2 luni,mi se pare ca a trecut asa de repede. sibncer,imi e dor de burtica,deja ma gandesc la al doilea copil

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Salutare la toate fetele si La multi ani pentru sarbatoritii de astazi .
Ira bafta multa cu procesul.
Dark la fel pateam si eu cu Daria, nu-i placea deloc pe burtica incepea sa urle imediat.Acum sta ceva mai mult sa zic cam 5 minute odata, ii pun o oglinda in fata ca sa aibe la ce sa se uite, m-au inspirat pozele lui Iry si i-am pus si eu oglinda.

Noi am botezat-o pe Daria sambata, a stat cumintica, a mai marait ea printr-e picaturi dar s-a linistit repede, noroc cu suzi.M-a enervat preotul ca era racit si de vreo 3 ori a stranutat direct pe fata ei,imi venea sa-i zic vreo 2.Apoi ne-am dus la restaurant si am stat acolo cateva ore, l-am luat si pe preot cu noi ca sa sfinteasca masa si cum a intrat acolo a zis ca vrea repede o tarie ca sa se incalzeasca .In timpul slujbei ne-a stalcit numele la toti, cred ca ne-a botezat de vreo 2 ori pe fiecare si pe nasi si pe noi parintii , era cam batran, sigur trebuie sa se pensioneze ca nu-l mai ajuta memoria.Cam asta cu botezul, o sa pun poze pe contul comun.

De vreo cateva zile Daria a inceput sa-si bage pumnul in gurita, nu stiu ce inseamna asta, dar sper sa nu-si suga degetul mai incolo.
Azi iesim afara la plimbare ca e tare frumos.

Am vazut pozici cu bebei si mamici, foarte frumoase.

http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

ciufik, nici lui david nu ii mai place pe spate deloc! ultima data cand l-am pus s-a inecat...culmea, pe burta...lumea lui.
mama mi-a spus ca asa eram si eu , nici in carucior nu stateam pe spate! si stii cum e...oamenii mai vin sa vada copilul din carucior...dadeau saracii tot de fundul meu

puiutzul meu are 11 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

bebelusi, ce tare faza cu pipi!!! dragutul cred ca se gandea...ma lapte nu-i, nici ceai ca am baut si dala...ce supararea doar nu incepem cu diversificarea deja! :)
lisa...mie nu mi-e dor de burtik deloc...dar DELOC! ma simt asaaa usoara acum! bine...e relativa treaba...ca acum il port pe exterior :)
noi avem musafiri de azi pana luni...da...fain nu? nici nu ii cunosc...prieteni de-ai sotului. si unul din ei tusea de mama focului la telefon

puiutzul meu are 11 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Buna fetele!
Azi am iesit afara 3 ore!!!!!!!!!!!!!!Am tropait cu caruciorul in lung si in lat, mi-am cumparat si o pereche de pantofiori de primavara, pt uz zilnic sa zic asa.Am oobosit!!am febra musculara!m-am obisnuit sa nu mai tropai asa se pare!Andrei a dormit dus acum e ochila.Mie nu mi se pare ink complet revenit dp vaccin , a avut episoade de agitatie, oleaca subfebril si nu prea a tras el convingator, nu prea a tipat de foame.Nu va mai zic ca a mai tusitso far mai putin ca ieri.Ma ustura pe mine gatul sper sa nu racesc .....abia am asteptat caldura nu mai rezist!!


Dark am ras de faza cu toaleta!!!!doamne...
Delia te rog nu te lasa, eu am fost bleaga si am patit-o, nu-i primesti la copil pe tusitori sub nici o forma!!!Mai bine stai afara in ger decat in casa cu niste tusitori....fii mai fiara ca eu nu am fost si mi-am luat-o!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna fetele

am fost si noi afara ca si irina vreo 3 ore ... si antonia e acum oochila ... dar nu stiu ce are ca e atat de plangacioasa...

daca nu o iau in brate nu tace ... si cand o pun la tata suge f putin ... si in 10-15 minute vrea iar ... ce este asta???

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui micola
crisspy, sigur e vorba de dermocare, o gasesti la farmacie, e 5 lei. eu din asta am, insa nu am folosit-o pana acum, ca am gasit alta metoda pt bubite: ii pun in cadita de baie un galbenus si pana dimineata dispar..dra pediatra mi-a zis asa..a avut dreptate..si in primele zile cand mi-a zis sa-i fac asa nu am vrut, acum vad ca functioneaza ...


Micola pt sfat. Am sa incerc la baita din seara asta cu galbens de ou. Pediatra mi-a mai zis de tarate de grau si coada soricelului.

Am gasit si Dermocare pana la urma, sa vedem ce stie sa faca.

Daca cu bubitzele sunt inca ingrijorata, vreau sa va spun ca mancam din ce in ce mai bine si parca nu ne mai doare burtica asa de tare. In 2 zile am luat q130gr, fata de 150gr intr-o saptamana.

Am vazut printre picaturi ca se vorbea de dorul de burtica. Ieri eram in masina si ascultam un CD pe care i-l ascultam frecvent in sarcina si m-am surprins mangaindu-mi burtica . Asa ca un pic de dor imi este si mie

O seara placuta si multa sanatate la bebelusi



Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei


http://picasaweb.google.com/cristina.pereteanu/Bebe#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

cami am patit si noi asta, stai linistita nu tine mult. Dupa ce ii dai sa pape cat poti, da-i suzeta si incearca sa o legeni, asta dupa ce te asiguri ca nu mai are gaze si ca a ragait sau partait. O sa treaca, ai vazut ce disperata eram si eu.

Eu mi-am cumparat bere fara alcool, acum o savurez, sa vedem ce efect are asupra lactatiei ca am auzit ca e buna

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Lisa, frumoasa foc Ana,cum altfel cu asa parinti...si are niste ochi... Vad ca i-ai pus si cercei, unde?
Cris, nasoala faza cu preotul. Asteptam pozici de la botez.

Poze

Iulia si bebe Carla Maria (4 martie 2009)

Mergi la inceput