Stefan

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Gata, refacut pozele.

In ultima vreme ne petrecem timpul mai mult pe afara, lucram de zor la un insectar insa vor mai fi si constructii in curand.


proud mammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Dupa cum spuneam, lucra de zor la un insectar. Deocamdata are in el un bondar mareee. A invatat sa aiba grija pe unde isi pune insectele pentru ca anul trecut in vara si-a uitat bucata de polistiren afara pe masa din curte si au venit pasarile si i-au ciugulit insectele...a fost tare necajit ca avea adunate o gramada de bidiganii...

Si daca tot este la capitolul insecte, azi si-a facut din cuburi 3 fluturi...asta pana o sa-si prinda unii "adevarati":

de la stanga spre dreapta:molie, molia cecropia, fluturele coada-randunicii

si a "lucrat" cu tati la confectionarea unei corabii, bine, ca el mai mult a incurcat dar este bine cand mestereste si el acolo ceva, macar sa-i aduca lu tat'su burghiul de care are nevoie.
A iesit o corabie micuta dintr-o bucatica de lemn:
aici
pluteste pe apa, a si incercat-o in vanita lui Matei dupa ce i-am facut baitza:

aici
proud mammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Nostalgii de iarna...si dor de Craciun in plina vara: aici


"luminile nordului" : aici



proud mammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

mi-am adus aminte de statia radio pe care si-a facut-o el acu un an jumate din lego, dupa ce la vazut pe tati lucrand la statia lui de radio
aici



proud mammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Tot editand posturile din cauza ca cei de la you tube mi-au sters pozele...am pierdut "pestera lui Alladin" si o mai pun o data aici, de data asta cu link spre poze pentru ca nu pot pune imaginea direct
Cu ocazia asta poate adminul face ceva sa putem pune poze direct, sau poate se poate si nu stiu eu cum....

deci : pestera minunilor

Mai am o surpriza pentru voi, insa nu o pot posta deocamdata, trebuie sa mai astept



proud mammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Draga mea, dar Stefan e un real talent - ce idei grozave are... sa vezi ce artist iese din el...

va pupam cu drag

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Ionella

Azi a venit tati acasa cu o plasa plina de monstruleti. Cica ia vazut intr-o vitrina la un second hand, a intrat si ia cumparat(erau jucarii noi) pentru ca in plasa era fix monstruletul dupa care plangea el la camin - il aveau acolo si nu-l putea lua acasa - nu va mai spun cat de bucuros si entuziasmat a fost de arataniile alea, pe cat de ciudate pe atat de haioase si dragute. Sper ca am terminat capitolul "monstrii" cu care ne bazaie de o luna incoace, de cand a vazut o reclama la TV cu nu stiu ce jucarii...ma rog, nu am cumparat de felul ala dar se pare ca astia au fost cam la fel de interesanti.

Acuma, el se juca cu noile achizitii si tati imi povestea ca tot acolo, in respectivul magazin a mai vazut o jucarie interesanta, un fel de corabie mare cu multe animale in ea, parea a fi arca lui Noe, care zice el desi costa 50 de lei ar fi vrut sa o cumpere pentru Matei . Stefan a auzit discutia si seara cand am intrat in casa, dupa ce sa spalat pe maini/facut dus/mancat de cina sa infipt la TV ca el vrea sa se uite la DVD-ul cu "cartea cartilor" DVD pe care nu-l mai vazuse...cam de un an. Binenteles ca discutia noastra cu arca lui Noe la facut sa vrea acest lucru. Dupa vizionarea episodului cu pricina, deja era tarziu, sa dus la nani, multumit si cu gandul ca maine, cand este odihnit o sa-si faca propria lui arca cu animale!
Mda...eu una abia astept sa vad arca, si cred ca si voi la fel




proud mummy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Azi dimineatza Stefan cum sa trezit si-a confectionat arca Una butucanoasa si solida, prima constructie care o vad la el cu piesele puse invers, probabil asa a vazut-o el De altfel, dupa parerea mea, interesanta.
arca lui Noe
animalutele din arca

proud mummy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Acu 2 zile am fost in vizita la un amic care se juca mario pe calculator. Stefan sa uitat cum se joaca si ieri si-a contruit propriul joc mario putin diferit ofcourse, un fel de labirint - asa la numit el - in care a pus tot felul de animalute ca fiind obstacole pe care omuletul dintr-o piesa de lemn trebuia sa le depaseasca sa ajunga la un ou de dinozaur. Sa jucat vreo 40 de minute luptandu-se cu diverse pericole, a tot schimbat animalele si gradul de dificultate .


proud mummy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Azi dimineatza si-a construit un camion pentru ca Matei se tot juca cu camionul - singurul care il avem. A cedat in final pentru Matei si ia spus "lasa ca eu imi fac altul" Eu ii urmaream din cand in cand de la bucatarie, tare dragi imi sunt ca au inceput sa comunice unul cu celalalt. Nu intodeauna Stefan cedeaza jucariile, insa de cele mai multe ori vad ca este tot mai cooperant.

Sa mai jucat si cu insula gornitilor. Ma omoara de 2 saptamani cu monstruletii astia...acum are unul "de imprumut" de la un prieten, dar va trebui sa cumparam si noi unul ca altfel imi toaca nervii





proud mummy

Mergi la inceput