Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neata fetele!

Eladeea, stai linistita, chiar daca nu e usor, ca o sa fie bine!

Menics, ce faci? Azi mergi la consult, nu?? Sa ne spui ce ai facut..

Eu am o stare nasoala de rau general, nu pot sa mananc mai nimic. Numai cand ma gandesc la mancarea din frigider..imi trece..si ma apuca greata de orice! Dar si daca nu mananc nimic, ma simt lesinata, si e si mai rau..si uite asa mananc fortat cate ceva. Si vorba lu Camy, doar covrigii uscati pot sa ii mananc linistita, ca de restu..greaaaataaaa!!
Dar ma bucur ca macar nu o sa iau brusc in greutate..in felu asta, atata avantaj gasesc

Laura Garner, cred ca e mistoo sa auzi inimioara la bb!! Abia astept si eu sa merg la eco maine..poate am norocu sa aud ceva

O zi frumoasaaa!



Laura, 6+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edelyia spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

Delia, tu la ce medic mergi in Tg Mures? ca si eu tot la Tg Mures merg?

si la ce clinica?

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

7+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE


eu merg la cabinet particular la ginemed srl,la prof.dr.Szabo Bela(e seful clinicii de obst-ginec-la spit judetean-tg ms si prodecan la faculta de medicina),eu am ajuns la el prin medicul meu de familie,initial am fost la spitalul mare cu trimitere,da trebuia sa astept ba ca`i la vizita,ba cu studentii,ba o urgenta,ba ma mai certam si cu liftierele...no cum ii in spitale,iar eu aveam nevoie de explicatii asa ca m`am interesat si am gasit si cabinetul lui particular,ii super profesionist,am auzit numai cuvinte de lauda la adresa lui si mi`a explicat absolut tot ce ma interesat pas cu pas.are cabinet pe B-dul 1 decembrie,nr.43/1, telefon: 0265.262.333,0744/171785(asta pt cine e interesata),cabinetul e undeva intre blocuri,vis-a-vis de cabinetul lui dr.andrei sorin.va pupsi sa fiti sanatosi

delia 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edelyia spune:

am mai auzit cuvinte de lauda si la adresa altor medici cum ar fi:molnar claudiu(care e subalternul lui szabo)-am fost odata si la el la spitalul judetean deoarece nu`l gasisem pe med.meu(era in concediu,iar cand am plecat de acasa nu m`am interesat,ii calm,super medic si el),gliga marius(la el a fost matua mea-la fel calm si super(el lucreaza la maternitatea veche si la endogyn),si cred ca nu`s singurii...ce sa zic fiecare merge la care crede ca`i mai bine,...vorba medicului meu de familie"nu`i bun nici un medic numai ala care te face bine".eu am schimbat clujul pentru tg.mures,pt ca`s mai profesionisti si is mai devotati meserie si credeti`ma am fost la multi(la cj imi spusese`ra la un moment dat ca as avea sterilitate primara....teste peste teste,analize,etc...nu mi`a venit sa vred deoarece eu ramasesem inainte gravida de 2 ori , si scz la 22 ani (pe atunci 20) nu cred ca putea fi vb de sterilitate),iar cel care m`am lamurit pe indelete si ma linistit a fost cel de la mures.va multumesc,sper ca nu v`am plictisit prea tare

delia 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Ma primiti si pe mine?

DN: 21.01.1975
UM: 19.02.2009
DPN: 26.11.2009

Nu pot sa va spun ce fericita am fost sa vad testul pozitiv. Cu toate astea astept pana saptamana viitoare sa merg la consult si ecograf.
Mi-e putin teama pentru ca in perioada ovulatiei am fost racita si ma gandesc ca poate a fost afectat micutul meu de aceasta raceala. Totusi, sper sa fie totul ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myrella_21 spune:

Buna dimineata fetelor...

daca pot sa spun buna dimineata, ca la mine incepe sa nu mai fie asa de buna, de vreo 2-3 zile incoace...Eu nu stiu cum suportati voi si daca aveti , dar eu am niste ameteli si dureri de cap, de imi iau capul in mana daca stranut sau tusesc... nu mai pot serios...si am programare abia saptamana viitoare la doctor sa vad care e treaba.

Voi aveti ameteli si dureri din astea de cap? Zici ca mi se taie fruntea in doua...

in rest deocamdata nu si-au facut prezenta greturile, macar asta e o treaba buna(deocamdata)..

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianka1 spune:

neata burtici,

eu la fel ca si laurairina am o stare de rau general, iar de mancat nu pot sa mananc nimic. Numai cand ma gandesc la mancare mi se face greata. Cel mai rau e ca dupa ce inghit acidul folic imi vine sa . La fel se intampla ori de cate ori ma spal pe dinti. Mai am si migrene, dar cred ca sunt cauzate de lipsa cafelei. Sper sa scapam cat mai repede de starile astea.

Va pup!

Bianca 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

In sfarsit prind si eu un pic de curaj. Eu am reusit sa raman la FIV 5, am avut BHCG in ziua 12 de la ET 172, in ziua 14 era 416 si in ziua 16 era 1040. Acum gata cu sangele si am prima eco pe 10 aprilie.

Datele mele sunt:
DN 15.03.1971, Punctia 06.03.2009, DPN 27.11.2009

toate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myrella_21 spune:

Si am uitat sa spun...am niste stari de somnolenta....de imi vine sa adorm la servici cu capu pe tastatura...dar din pacate am un birou care este numai din geamurisi nu pot sa mai trag chiulul...

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edelyia spune:

Citat:
citat din mesajul lui DORIS_71

In sfarsit prind si eu un pic de curaj. Eu am reusit sa raman la FIV 5, am avut BHCG in ziua 12 de la ET 172, in ziua 14 era 416 si in ziua 16 era 1040. Acum gata cu sangele si am prima eco pe 10 aprilie.

Datele mele sunt:
DN 15.03.1971, Punctia 06.03.2009, DPN 27.11.2009

toate .



Felicitari!!!!sa-ti dea D-zeu un bebe sanatos si papacios!!! si bine ai venit!

delia 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Doris, Pirelia! Bine ati venit la noi!
Eu tocmai am bagat un ochisor la forumul de aspirante de unde am plecat..si am vazut o noua mamica!! Hai Raluci-b, te asteptam aici!Camy, Menics, va aduceti aminte de Raluci nu?

Laura, 6+
poze

Mergi la inceput