Seychelles, recomandari si ganduri de calatorie

Seychelles, recomandari si ganduri de calatorie | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Despre insulele Seychelles se spune ca ar fi accesibile numai turistilor milionari insa nu este de loc adevarat. Cu un buget normal iti poti petrece o vacanta extraordinara in Arhipelag. www.supereva.ro/INFO.ASP?id=1714" target="_blank">Articol despre Seychelles aici!




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Am fost si noi, de doua ori, o data pe Mahe si o data pe Praslin. Am fost si pe Madagascar, ...absolut superb.
Ce pot sa spun? Ni s-a taiat rasuflarea cand am ajuns acolo. E, intr-adevar, Raiul pe pamant. Pe noi ne-a costat vreo £7000, doua saptamani si jumatate, insa s-au meritat toti banii. Abia astept sa mergem din nou....peste doua luni si jumatate.
Noi suntem amatori de locuri exotice, si mergem cu mare placere.... Daca ar fi sa fac un top, cred ca Seychelles ar fi pe primul loc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

felicitari daca asta e bugetul vostru normal de vacanta de vacanta. numai avionul este peste 1000 de euro/persoana.
m-a ros invidia si n-am reusit sa ma abtin de la comentarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Mirela, imi pare rau sa aud ca in Romania se vehiculeaza preturi ca cel pe care l-ai amintit tu. Zburand de aici, la avion nu dai mai mult de £650 de persoana.... Cam scump, cand te gandesti la pret, insa e zbor de mai bine de 14 ore,deci.......
De aci, cam toate destinatiile din lume sunt mai accesibile decat din Romania, si nu inteleg de ce.
La ora actuala, nu prea se mai merita vacantele in Europa...cel putin din UK. Euro este aproape cat lira sterlina,si de aia noi preferam vacantele in locuri super exotice. Si nu ne uitam la bani, deloc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Cristina c`est la vie!
Chair am inceput sa citesc cu speranta articolul si pe urma mi-am dat seama ca nu este ptr noi.Imi mentin parerea ca un buget normal de vacanta de 1-2 saptamani nu poate echivala cu o masina noua.
Sper ca nu am suparat prea tare pe cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Eu cred ca un concediu nu merita atatia bani oricat de frumos e acolo, decat daca ai super venituri...ceea ce e cam rar. Pai de banii astia, 7000 lire(euro) imi fac super concedii in europa in locuri poate la fel de frumoase, imi iau si o masina si mai raman si cu ceva....Eu am renuntat demult la gandul ca voi ajunge in astfel de locuri, ma multumesc ca pot ajunge pe aici pe langa romanica noastra.
bafta voastra, cei care puteti sa ajungeti acolo si nu 1 data !!!! Inseamna ca aveti nu gluma !

"Cu un buget normal iti poti petrece o vacanta extraordinara in Arhipelag" --- ce inseamna normal ???
Vad ca pana acum o singura persoana a scris ca a fost, cred ca nu-si permite prea multa lume luxul acestui buget normal.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Pe mine subiectele astea despre calatorii exotice ma ung la suflet; visez cu ochii deschisi cu povestitorul, ma plimb virtual prin toata lumea pe unde cineva a fost si a facut un gest frumos de a impartasi cu noi poze, amintiri; asa cum e site-ul familiei de romani ce calatoreste in jurul lumii-fascinant, asa cum sunt multe povesti despre calatorii;


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

In Romania un salariu bun e cam de 1000 de euro. Daca un concediu cu buget normal inseamna salariul (unuia norocos, nu al unui profesor sau mai stiu eu ce "amarit") pe 7 luni, inseamna ca avem pareri diferite despre ce e scump/ieftin pe lumea asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emeralde spune:


La Seychelles (in special Madagascar) visez sa ajung si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totonica2001 spune:

De ce trebuie sa transformati subiectul in altceva decat s-a dorit a fii? Este o discutie despre Seychelles, nu cred ca sunt interesante comentariile unora despre bugetul de concediu, salariu... daca nu iti permiti, nu te duci, nu trebuie sa il invidiezi pe cal care poate... Eu am intrat pentru ca chiar vream sa citesc despre Seychelles, daca ma interesa bugetul fiecaruia citeam cu totul altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Totonica2001, ma bucur ca doresti sa stii despre aceste insule, insa in acelasi timp ma intristez sa vad ca lumea din Romania abia daca isi permite sa viseze la locatii din astea.
Ce sa zic? Insulele sunt superbe. Marea, de fapt, oceanul, iti taie respiratia cand ii vezi culoarea....un albastru pe care, de altfel ,il intalnesti peste tot in Oceanul Indian. Vegetatia este luxurianta,fauna...extraordinara,peisajele....te naucesc. Am avut foarte multa intimitate, de fiecare data, chiar daca am mai schimbat locatiile. Localnicii sunt extrem de discreti, prietenosi, calzi,sunt ca niste ingeri care ,alaturi de natura, iti fac sejurul in coltul ala de rai de neuitat. Am petrecut mult timp cu broastele testoase gigantice.....De altfel fetitele mele s-au indragostit de animalele astea, si ma paste, in curand, achizitionarea unei testoase, bine...nu de Seychelles. Ne-am intors de curand de acolo, nu avem nici doua saptamani,insa abia astept sa ma reintorc pe taramurile unde frumusetea e sublima. Mi-am incarcat bateriile la maxim, ne-am bucurat de tot felul de drumetii, am incercat mancarea traditionala,am fost la pescuit cu sulita, am inotat cu delfinii...... Inca mai am in nari mirosul oceanului, la rasaritul soarelui, si inca mai imi suna in urechi susurul valurilor. Am fost cazati intr-un gen de bungalow foarte aproape de apa,practic eram la 30 de metri de tarm. Atat noi, cat si fetitele noastre, ne-am bucurat din plin de natura care a fost atat de generoasa cu insulele Seychelles. In septembrie, vom pleca in Maldive, insa o parte din inima mea va ramane pe Mahe, inca o parte va fi pe Praslin, si sper sa mai vad si alte insule din arhipelag.


Mergi la inceput