ajutor diaspora - pentru Emma

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Dragelor , mii de scuze , dar acum am aflat de subiect!
Va multumesc!
... din pacate primele 2 link-uri la mine nu se deschid ... , dar mira draga , daca esti in drum spre TM , te rog intra la pompe funebre sau case mortuare de acolo si intreaba ... cei de acolo stiu cum sa scape de mirosurile ... si afla cum se folosesc , unde , cate picaturi se pun ... la cat timp .
Drum bun sa aveti
Va multumesc dragelor!

Aida ... 14+
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Mira daca nu gasesti imi spui ca voi intreba eu azi la Azilul de batrani,precis au asa ceva si il trimit pe bus spre ro,de aseara ma gandesc numai la asta cand a postat Eni la noi la subiect,Aida de ce nu mi-ai spus draga mea!

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Fetelor, la primele 2 linkuri (la mine se deschid) sunt doua odorizante speciale: unul pentru spital si unul pentru morga. La al treilea e la un moment dat pe pagina un spray special. Dati o cautare pe net in limba engleza dupa hospital deodorizer sau Funeral Home, Morgue & Autopsy Deodorizer , daca nu vi se deschid linkurile.
Umidificatoarele sau odorizantele simple nu sunt suficiente.
Mira, da, dcum spune Aida, daca ai putea sa intrebi la servii funerare la voi...si tot esti in drum spre Timisoara, ar fi ff bine.
Bianca, , intrebi tu in cat timp livreaza? Daca livreaza repede o rugam pe Aida sa ne dea adresa.
Aida, te imbratisez.

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Din pacate nu stiu unde exista aici asa ceva. Azi sunt libera dar maine cand merg la servici intreb. Lucrez la un depozit farmaceutic (mic). Din pacate timpul e scurt dar sper sa pot comanda si sa-l primesc in aceeasi zi.


Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Am uitat sa spun, in caz ca nu pot sa intru: daca le gasiti sub forma de picaturi, alea se pun cate vrei tu pe diverse din camera respectiva. Poti sa pui pe o batista pe cuvertura, pe ce vrei tu. Cum se punea Karvolul. Si legat de cantitate..noi puneam pana nu mai simteam mirosul, adica stropeam prin camera, nu stateam sa numaram picaturile. Asta se intampla in urma cu vreo 10 ani.


Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Incerc sa trec eu azi dupa serviciu, am un Beerdigungsinstitut pe langa mine si o sa intreb daca au asa ceva sau unde pot gasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Presupun ca este vorba de mirosul produs de tumorile care s-au deschis la suprafata. Noi folosim niste pansamente speciale care absorb mirosul (carboflex) combinate cu solutie de Flagyl (metronidazol) care se pune direct pe rani. Pansamantele sunt foarte scumpe (70 dolari pentru 10 bucati) si trebuie schimbate cam la 2-3 zile. Solutia de metronidazol e mult mai la indemana (de dizolva pastilele putina in apa si pe pune pe rana) si foarte eficienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Eni, iarta-ma ca am fost defazata rau ieri. Am vazut in sfarsit despre ce e vorba, ma duc si eu sa intreb pe langa casa.
Am insa o oarecare neliniste daca poti sa-i zici asa, majoritatea sunt cu o aroma specifica, care poate fi deranjanta, sunt oameni care nu suporta mirosul de lamaie sau de mar verde de exemplu, iar Emma e intr-o perioada atat de grea incat e posibil sa aiba diverse sensibilitati. Mai bine s-o intrebam pe Aida ce mirosuri nu suporta Emma, ca sa nu transformam o idee buna intr-una nefolosibila ?


Fa Doamne o minune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

of , ce situatie aiurea. Pai acum depinde ce mirosuri sunt ... chiar lamaia nu ne place (mirosul) ... na asta mai vedem pana la urma , macar sa dam peste ce ne trebuie ...
va dragelor , aveti grija de voi!

Aida ... 14+
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Dragelor am gasit . Verisoara lu Laci m-a sunat ca in jumatate de ora se urca in autobuz , din Germania , si intreba ce imi trebuie si cand i-am zis stia despre ce picaturi este vorba ca si ea a avut tatal in suferinta si culmea avea in casa.
Dragelor merci mult de tot , fara voi habar nu aveam ca exista asa ceva
Maine dimineata o sa am deja picaturile
Va si va multumesc mult de tot!

Aida ... 14+
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput