LMA - Albinute si bondarasi de 2007! (114)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

ELA sa va traiasca si sa va bucurati de ea ca tare scumpica mai este, harnicuta de mica sigur vei avea un mare ajutor mai tarziu.
dar am si eu o intrebare: cum sta mama ea singura pe scara si se tine cu o mana si cu cealalta se spala pe dinti?

DOINA petrecere frumoasa si asteptam pozici cu RADU.

IOANA plimbare placuta la tara si sa distrati copilul, dar are voie sa iasa din casa?

noi suntem bine, am fost pe afara desi batea vantul dar un pic ne-am aerisit, am inceput sa ne placa povestile, astazi ne-am delectat cu "cei trei purcelusi" si a inceput sa povesteasca si el.
am invatat sa spunem cum ne cheama cu tot numele de familie(noi avem doua), stim sa spunem cantecelele cu "melc codobelc, tica tica", cantam refrenul de la "capra cu trei iezi", numaram pana la 10 sarind cate o cifra dar pana la urma le spunem pe toate, si cam atat ca si asa l-am laudat destul.
aaa si era sa uit, astazi am inceput testul cu pisu la olita si vad ca dupa unul facut in pantaloni a inceput sa de-a roade, sper sa reusim.

va pup si va doresc o zi linistita.
pupam toti bolnaviorii stupului cu mamicile din dotare.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

seara buna!
am ajuns la tara, suntem bine!
cu iesitul din casa ce sa zic? teoretic n-are voie sa iasa din casa, dar noi l-am bagat direct in masina si apoi direct in casa. deci eu nu chem asta iesire, mai degraba transbordare.
pupam!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefimic

ELA sa va traiasca si sa va bucurati de ea ca tare scumpica mai este, harnicuta de mica sigur vei avea un mare ajutor mai tarziu.
dar am si eu o intrebare: cum sta mama ea singura pe scara si se tine cu o mana si cu cealalta se spala pe dinti?

DOINA petrecere frumoasa si asteptam pozici cu RADU.

IOANA plimbare placuta la tara si sa distrati copilul, dar are voie sa iasa din casa?

noi suntem bine, am fost pe afara desi batea vantul dar un pic ne-am aerisit, am inceput sa ne placa povestile, astazi ne-am delectat cu "cei trei purcelusi" si a inceput sa povesteasca si el.
am invatat sa spunem cum ne cheama cu tot numele de familie(noi avem doua), stim sa spunem cantecelele cu "melc codobelc, tica tica", cantam refrenul de la "capra cu trei iezi", numaram pana la 10 sarind cate o cifra dar pana la urma le spunem pe toate, si cam atat ca si asa l-am laudat destul.
aaa si era sa uit, astazi am inceput testul cu pisu la olita si vad ca dupa unul facut in pantaloni a inceput sa de-a roade, sper sa reusim.

va pup si va doresc o zi linistita.
pupam toti bolnaviorii stupului cu mamicile din dotare.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)


ntz! ntz! Pai tu pe mine ma intrebi cum sta ea pe scara cand Stefan spune atatea? Asa e ea, mai cataracioasa. Se catara pe scara toboganului de 2 metri, asa ca aia e mizilic pentru ea. Dar poezii nu spune. De fapt, mint. Spune si ea Tica tica si Utza Utza. Si mai nou zice si p-aia cu puiu mamei s-al cuconei, dar le zice intr-un stil .... Ultimele astea 2 nu cred ca se pot numi poezii, dar daca p-astea i le zice ma-sa, copilul ce altceva sa invete?


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menuet spune:

La multi ani domnisoricilor dupa cum urmeaza

Theodora Ioana

Ramona

Maya Maria


Sa aveti parte numai de noroc si fericire, sa fiti copii buni si sa va ascultati parintii

Doina-multzam de sugestia cu Nivea dar azi am ajuns la doftor cu Veve pt ca de ceva vreme o am cam constipacioasa(apropos Lactuloza am luat-o pe reteta)ne-a dat asa just in case , dar momentan dau doar debridat..in fine s-a uitat si la buzitele ei si a zis cel mai probabil arse de vant si sa dau cu o crema mai grasa si Aciclovir ca are un mic herpes si ala de unde o fi aparut nu stiuEu am in casa crema de maini Lipobase repaire am dat cu ea de 2 ori a fc minuni

Cam atat nu mai pot -ultima sapt m-a terminat cu starile ei si cu durerile ei de la masele.Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

La multi ani, Thea cretulina si cataracioasa! Sa bucuri intotdeauna inima mamei tale asa cum numai un dar minunat ca tine o poate face!

Ramona si Maya-Maria




Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani Thea!
La multi ani Maya si Ramona!





Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

buna dimi

urez si eu LA MULTI ANI! sarbatoritilor din ultimele zile si celor de azi:


Theodora Ioana

Ramona

Maya Maria

Kitty....felicitari, sa-ti traiasca nepotica Ariana! sa creasca mare si sanatoasa si refacere rapida surorii tale.

sanatate bolnaviorilor!

multumesc din suflet pt incurajari si vb frumoase...m-am mai "calmat" sa zic asa, am rascolit netu , cunostintele si pe toata lumea cu intrebari despre astm bronsic.desi inca nu e cazul la Edy de acest diagnostic! se pare ca tratamentul pe care il ia acm isi face efectul dorit..doarme noptile bine fara treziri fara tuse! nu mai tuseste deloc!cred ca suntem pe drumul cel bun...probabil vom da o fuga si la Timisoara la un control..sa am si alta parere de la lat Dr.
va pup si va multumesc inca o data!

poze de la aniversare nu am inca..trebuie sa le dau jos cu cardul de la camera si doar la cumnatel pot si el era la servici ...cel mai probabil pe saptamana viitoare ca sambata e si ziua lui si iar ne petrecem.

am vrut sa mai zic ceva si am uitat.
revin cand imi aduc aminte.






Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La multi ani Theuca!
sa fii sanatoasa si sa ii bucuri pe parintii tai

La multi ani Maya, Ramona!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Iar am pierdut sirul sarbatoritilor,
La multi ani!! Alexis, David
Theodora Ioana,Ramona,Maya Maria sa va dea Dumnezeu sanatate si multe bucurii in lunga viata.
Noemi vorbeste din ce in ce mai mult , este plina de energie si ii place mult sa deseneze cu ajutorul meu si apoi sa spunem povesti despre ce am desenat.

adelina si piticii
Vacanta 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

La multi ani Thea mica si iubita! Sa cresti mare, mare, sa fii sanatoasa, sa ii bucuri pe parintii tai!


mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput