Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(99)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Neata fetele,

sunt treaza de la 7jumate,nu am mai reusit sa dorm asa ca am intrat pe la TV da nimic interesant

urez si eu La multi ani !! tuturor sarbatoritelor de azi si bb-ilor


Olga
mie imi place varianta a doua de aranjament.
Succes fetelor care merg azi la control
Scot si eu agitate pt Adee si Malta



36+ cu Natalia Maria
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Dodo,
Si eu zic ca e dragut sa ne mutam cu toata gashca la nou-nascuti, aia era doar o intrebare...ca cine stie ce pierd

Ayla,
Saptamina trecuta i-am dat sab simplex la 4-5 mese consecutiv, si mi s-a constipat, nu a avut scaun mai bine de 48 de ore, in conditiile in care alimentatia mea nu se schimbase deloc. Asa ca am intrerupt si ceai anticolici, si sab, am pus in final un sfert de supozitor cu glicerina (pediatrul nu stie, dar eu innebuneam pazind scutecul) si am rezolvat problema...
Dupa 2 zile am reluat cu cite un pic de ceai anticolici intre mese, cind e jalea mare, si de la ala vad ca nu se constipa. Ieri am reluat cu prudenta si sab-ul - sa vedem ce-o fi. De cind am "desfundat-o" mi-a facut scaun o data pe zi seara, ieri a batut un record si a avut 2 scaune. Le face cam moi, in sensul ca sint putini grunji de-aia de la lapte, iar "materia" care ii contine e fluida rau, dar atita timp cit ea ia in greutate, e vesela printre epidoadele de burtici-nevrozate si are aceste scaune in numar redus, eu zic ca nu am de ce sa ma ingrijorez. In maternitate imi spusesera ca de la sin in general au mai multe scaune, 4-6/zi e ok, uneori si mai multe. Asa ca zic ca nu are diaree, si vedem cum ne impacam cu sab-ul...dar nu vreau sa-i dau iar ca inecata, din prima, 15 picaturi la fiecare masa... ca sa nu avem iar probleme...

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

MIHAELASIMONA

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 37+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Oli, sunt superbe amandoua. Parca ala maro e mai ceva! Totusi mi se par un pic cam sobre... mai ales ca faceti si botezul tot acum... din punctul asta de vedere parca cel cu gri ar fi mai putin sobru... Personal as opta (ceea ce am si facut la vremea mea ) pentru niste culori un pic mai... vesele. (am avut bordeaux si ivoire)



Denisa-Madalina 35+ cu Adela-Marisa
AMR 5 saptamani
Anul acesta Iepurashul ne va aduce cel mai pretios cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Felicitari Malta, refacere rapida te asteptam c u pozici.

Am vazut si eu pe picassa pozici cu toti beblusii, sunt asa de frumosi toti ,se vede ca mamicile de la aceasta odisee sunt fotomodele. Imi vine sa ii zmotocesc pe toti.



36+ cu Natalia Maria
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Am vorbit cu Malta. A nascut pe 21, noaptea la ora 11, dar prin cezariana, la Iasi. Bebe a avut 3 kg si scor apgar 9. Se simte bine, ieri s-a dat deja jos din pat si a fost la el. Doamne, ajuta! Refacere rapida, Malta si mult laptic la Vincenzo! Pupici




[bi][b]Malta felicitari,refacere rapida si bebe sanatos,norocos si papacios



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 100% Isabelle
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Cu asta m-am ocupat si eu pana acum, am vizionat bebelushii nostri. Si io-s cam denaturata, ca Olishka, am dpn pe 21 aprilie da' mi-ar placea sa vina pe 14 (sa fie tot martzi, ca dpn, ca si eu m-am nascut martzi si martzi e ziua mea norocoasa) si de Paste sa fim deja acasa! Apropo, Olishka, mie-mi place cel mai mult combinatia aia cu gri-argintiu, e si mai vesela si mai eleganta, parca.
Asa...am zis ca va spun ce-am patit aseara. Ma pregateam sa merg la o premiera la teatru, ma-mbrac io frumos, imi iau ciorapii si apoi cu ceva emotii ma pun sa-mi iau cizmulitzele (stiam ca am picioarele umflate, dar am zis ca le birui eu cumva!). Din pacate cizmulitele astea (am pus si niste poze cu mine victorioasa in ele, spre edificare) nu au fermoar de jos pana sus, numai unul mic strict pe glezna. Dupa ce m-am chinuit cu stangul de-mi fluturau ochii, incerc si pe dreptul care nu si nu, nu trecea de calcai si pace dar si io "ambitzioasa" foc, am zis ca nu ma las, io merg cu cizmele mov si gata, degeaba aveam in fatza ochilor realitatea crunta: o laba de elefant care incepuse sa se umfle mai tare, de la cat am chinuit-o. Renuntz la incercari pe cont propriu si-l chem pe sotzu', care bietu' a incercat vreo 10 minute sa mi-o bage din toate pozitiile posibile (cizma!! ca altfel reusea din prima:))). Nimic pe sfanta lume, eram deja nevricoasa, transpirata, tremuranda, ca o femeie nebuna, clacasem. Apare si maica-mea si ma ia la suturi:"fatooo, nu merge nimeni la teatru sa se uite la tine, merg sa vada piesa, ia-ti ceva orice in picioare si tai-o!". Mai rau m-am enervat, io tre sa merg in incaltzai mov!!(mai am vreo 3 perechi, da' toate cu toc!).Am scos piciorul pe jumate bagat si mi-am uns ciorapii cu ulei de masline, poate or aluneca mai bine...degeaba, tot in pozitia aia am ajuns! Am luat un polonic si cu coada lui am inceput sa creez niste "parghii" pe-acolo si intr-un final am fost invingatoare!! Elefantul s-a incaltzat, a fost gata sa mearga la circ! Imi simteam glezna ca un butuc, da' important e ca butucul era in cizma mov!!
Asa ca fetelor, apropo de alte discutii: neuronii-si revin dupa nastere sau raman asa, tzicnita?...

35Sophia-Diana
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

MALTA

Sa te bucuri de puisor, sa te refaci rapid si sa ai laptic mult!!!


Am fugit la spital sa vedemc e spun doctorii. Am emotii!!! Am fost iar la buda ( prietenii stiu de ce).

Offf, prostanaca mai sunt!

Gigelica +37 Victor-Andrei

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

gigelica, la mine asa a inceput, cu o "stricaciune" super tzeapana la burta...

ilinca, nu esti sanatoasa mama draga...cum sa ungi ciorapii cu ulei de masline? nu se unge tot interiorul cizmei?? mama lor de cizme mov... eu nu imi mai pot pune bocancii (inca) - nu am avut picioare umflate, dar m-am ingrasat temeinic - dar nu mi-ar fi trecut prin cap asemenea inventii intr-o mie de ani. macar a meritat piesa de teatru??

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata tufete!
Vin si io la raport cu vesti multe si marunte

Intii felicitam pe Malta, ca a livrat pe BB si e bine

Felicitam si sarbatoritele de azi

Pentru Adee bagam agitate fresh

Pentru Gigelica la fel :) ]

Io am avut niste spaime azi-noapte, m-am trezit din ora-n ora la shushu si la 4 dimi am vazut ca am scurgeri de singe.
M-am foit, am asteptat o juma de ora sa vad daca continua, era ceva ca la ciclu, un singe visiniu inchis si gros... si pt ca a continuat sa curga (picaturi, nu ca la robinet) am trezit motanu si-am plecat la maternitate, la 5 eram acolo.
Moasa a facut un tuseu vaginal si mi-a zis ca asta e inceputul travaliului. Si-ntradevar, acum ma taie pe la spinare si ma doare burta, e exact durere ca la ciclu, dar durere zdravana, nu gluma (io nu prea am dureri la ciclu de obicei). A monitorizat ceva timp, BB dormea (ca de-asta m-am speriat mai rau, io am incercat sa vad ce face Dragoana inainte de a pleca la clinica si Dragoana mea nu raspundea de loc la nici un fel de stimuli, creca sforaia ), dupa care ne-a trimis acasa sa dormim, ca deseara cica e de revenit.




Fille du Sud 39+ cu Dragonbella
J- 4
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput