Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

AM MAI ADAUGAT cateva pozici..sper sa va placa..va clatiti putin vederea..ar mai fi de adaugat dar nu mai rezist,mai ales k maine tre sa ma trezesc devreme,este ziua sotului si sarbatorim cu prietenii..mergem pe stadion la meci apoi impreuna prin oras!o sa mai adaug si maine cateva dk ma vor tine puterile,dk nu in alta zi
UITASEM sa va spun k astazi A NINSnu-mi venea sa cred okiilor...a durat putin fapt ce m-a bucurat k altfel brrrrrrr ma lua groaza numai la gandul k ar putea veni iarasi frigul!

AM ADAUGAT si pozik pe contul nostru de pozici...cam atat..k nici nu mai vad tastatura!

noapte buna tuturor albinutzelor,sa aveti o duminik cat mai placuta alaturi de cei dragi!


multi

ely 33+ sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:


ely2304, LA MULTI ANI!!!! sotului, distractie placuta!!!!!

28+

AMR 12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ely, sotului, imi pare rau ca n-ai putut dormi bine, poate distractia de astazi compenseaza oboseala.
Miruta, eu am obsesie cu parfumul de baba si mi-am bagat copilul in cada imediat cum a plecat. Stii ce e mai rau decat asta? Parfumul de mosh...
Maria, noi ne-am pierdut fiecare parintele care s-a ocupat mai mult de noi in copilarie si care sigur s-ar fi ocupat bine si de nepoti asa ca... defilam singuri.

Ce bine ca in alte tari nu va faceti griji pentru bagajul de spital!

Carla, s.27 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Buna dimineata.

Desi scriu rar, sa stiti ca va citesc in fiecare zi, doar ca eu nu am avut vesti.

Voi stiti ceva despre imbatranirea placentei?
Acum am mai studiat eu morfofetala de la 24 de saptamani si scrie plancenta grupa II, grad de imbatranire 2-3, mici calcifieri.
E ok?
Ar trebui sa vorbesc cu doctorul despre asta, dar ma gandesc ca mi-ar fi zis el dc era ceva. Eu pana acum nu am observat treaba cu plancenta.

aproape 28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nu vreau sa te sperii dar mi se pare cam devreme pentru grad 2-3, trebuie sa ramana asa pana la sfarsit. Ai grija sa bei multa apa plata, cam 3 litri zilnic, daca nu ai tensiunea mare.

Sa va zic ce am patit cu body-urile din Auchan: avea Saby cateva luni si am vazut unele dragalase, ne-am gandit sa-i luam cateva. Pana atunci avusese unele din SUA. Sotul, obisnuit cu cele americane, a luat unul si a tras tare de capse sa-l desfaca intre picioare, in secunda urmatoare era cu o capsa rupta infipta in deget . Diferenta de calitate se vede, ideea este sa le incercati inainte, ca daca se decoloreaza sau se labarteaza la spalat, asta este.

Carla, s.27 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ca o completare la vizita de ieri: am profitat sa fac misto de maica-mea ca nu intelege (aude) ce spune copila, desi i-a vorbit foarte corect si in propozitii elaborate, i-a si cantat, apoi Saby a invatat-o pe maica-mea sa faca puzzle ca ea nu reusea sa potriveasca piesele la cele de la 4 in sus , plus ca as prefera ca fii-mea sa invete ceva in timp ce sta cu cineva, nu invers.
Si ca sa fie tacamul complet, maica-mea a pus capacul de la cosul de rufe sus, pe varful cosului, in loc sa-l puna jos, intre cos si masina de spalat, cum i-am spus, asta era in holul de la baie. La 4 dimineata capacul ala a cazut cu mare ecou si tambalau, de ne-am trezit tipand si eu si fii-mea. Ce ziceti, era din vina bunicii sau a cutremurului mult anuntat?

Una peste alta, aseara mi-a adormit fata la 8 si pana la 10 ne-am uitat si noi la filme, am inceput in sfarsit Lost seria 5, de multe luni de zile n-am mai vazut un film. Mi-am luat o plasa cu multe feluri de dulciuri in dormitor si ne-am destrabalat . La un moment dat a inceput sa-mi tasneasca sange din nas, m-am speriat ca a fost destul de mult si am patat asternutul pana am ajuns sa ma sterg, n-am mai patit asta. Stiu ca este normal in timpul sarcinii dar m-a luat prin surprindere viteza si cantitatea. Sper sa repetam partea cu filmul cat de curand, ca tare bine a fost.

Carla, s.27 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Nu ma sperii :) doar ma face sa vorbesc neaparat cu medicul despre placenta si gradul de maturare. Oricum am inteles ca masuratorile eco depind mult si de ochiul medicului. Deci e ceva destul de relativ. Eventual mai fac o eco de control la alt medic.
Legat de apa, eu beau f multa apa (3l pe zi). Asa sunt eu :)
Altceva ce as mai putea face sa tin placenta mai "tanara"?

E fain sa te uiti seara la filme, si noi o facem de 2 seri. Am pus un monitor mare in dormitor si bagam filme la greu seara.

Eu sunt foarte supi pe catelul nostru. Nu stiu ce l-a apucat acum 2 seri si a batut-o rau pe matza. Acum e saraca "in carje". Are ceva ligamente rupte, e plina de rani - i-a slums efectiv blana cu tot cu piele . Nu stiu ce l-a apucat ca pana acum nu a mai facut asa ceva.

aproape 28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
V-am citit si eu asa din mers!
Vad ca vorbiti de camasi , papucei , hainute bb!
Eu mi-=am luat papuci si camasa cu gauri pt alaptat o am de la David- foarte utila! La noi se da camasi din spital- obligatoriu de purtat la nastere si primele 2 zile! Asa ca ramane sa-mi i-au un halat, ca cel vechi nu-mi mai place! Vreau unul de baie sa-l folosesc si dupa!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 32+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Sutien de alaptat am folosit de la nastere! Cand ii dadeam sa suga dintr-un san, daca celalalt nu era acoperi-strans curgea rau! Asa ca sutienul si tampoanele de san au rezolvat problema! Eu mi-am luat de la Agnes ca erau mai ieftine! Anul trecut erau 15lei- de bumbac! Va trebuie macar 2 sa aveti la schimb! In timp se mai largesc!
Eu burtiera am vazut in farmacii cu 23 lei, dar as vrea una speciala-postnatala! Vazui anul trecut una cu 40lei, cu scai- deci ajustabila si destul de inalta!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 32+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ma duc sa servesc cafeluta pregatita de sot! Eu am stat pe DC si el, dragutul a spalat vasele!
Azi am fost la Biserica si am vazut 2 mamici cu copilasi mici, mici! M-a cuprins asa o emotie! Abia il astept pe Matei sa vina!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 32+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput