Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami
Ce-i drept, ceea ce nu te ucide, te face mai puternic

Exact asa zice si Alex. Dar mie una, spuse de el, mi-e tare groaza de intelesul cuvintelor.

Am vorbit azi-noapte cu o mami de inger, si chiar mi-am dat seama, ca (si sa nu ma credeti ignoranta), eu am gasit putere in credinta in Dumnezeu. Eu nu L-am acuzat si nu m-am rasculat impotriva Lui. Am sa scriu odata, poate nu aici, dar macar la sufletul credintei, despre toate astea la general, ca idee. Nu Dumnezeu da durerea, El doar o paermite. Atunci de ce se intampla? Eu nu mi-am pierdut din energie sa ma mai intreb. Nu sunt optimista cum par cand vorbesc de Alma. Plang linistit cand vorbesc de ea, dar imi place de mor sa vorbesc de ea. Nu este subiect tabu, nu este subiect uitat, inchis, dar nici nu ma rascoleste sa-mi tai venele daca deschid subiectul Alma.
Am mai spus, si o cred, si o simt eu. Sunt inutile alte pareri. Alma s-a sacrificat pt sora ei, pt ca a stat cuminte 7 saptamani. La fel am facut si eu. Am renuntat la a o plange pt a gasit resurse sa merg mai departe pt Luana. Daca Alma ar fi aici, sau daca ar exista ingeri si ar fi alaturi de mine, asta ar dori. Ar fi trista sa plang mereu, sa ma las in depresie si sa nu pot avea grija de Luana, sa fie pierdut laptele sa nu o pot alpata. Alma nu ar dori ca eu sa o plang. Pt Alma am fost mama denaturata ca sa pot fi mama pt Luana. Cine ma judeca (si nu la voi ma refer) nu are decat, pt ca nici judecatile, nici aprecierile nu ma fac sa ma simt, nici mai rau si nici mai bine.
In curand voi redeveni ce am fost si sper sa va placa. Simt ca ma incarc eu, ca pot glumi, ca sunt altfel. Sper si Alex sa se regaseaasca, sau sa-l ajut sa se regaseasca. Daca nu, eu am sa-l iubesc, indiferent ce om a devenit.
Am fugit, va papacesc!

AMR 1 zi pana vom fi impreuna
_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God, please take care of my soul mate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Ayla, am eu ultima listuta editata (o am salvata pe calc), pot sa o inlocuiesc pe asta?
In listuta mea e trecuta si gigelica. Tu ai dat copy-paste de la capitolul precedent?


Ana-Maria

34+
AMR 6 saptamani

Cppy/paste de la capitolul precedent. N-o inlocui ca mai sunt retusari de aspect, de ex spatii, etc. daca ai chef fa restul liste colorate, eu azi nu ajung.

AMR 1 zi pana vom fi impreuna
_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God, please take care of my soul mate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Gigelica, eu te-am trezut sa stii.
Nu ma acum ca te trimit la cutit.
Gata inchid!

AMR 1 zi pana vom fi impreuna
_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God, please take care of my soul mate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ayla, dar eu am ultima varianta la care am lucrat noi. Nu e buna?Sunt in ceata totala, din nou Ana-Maria 34+AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Of, scuze ca n-am mai aparut dar mi-a fost foarte rau.
Am inceput si tratamentul cu augumentin care ma face sa ma simt si mai rau ...(grata, inapetenta, dureri de stomac ...)

Am citit tot din urma si incer un rezumat:

AYLA, iti tin pumnii la intalnirea de azi cu Alex. Inteleg ca de maine reuniti familia!!!!

Ce mult ma bucur pentru voi!

GIGELICA si OLISHKA, imi pare rau pentru raceala voastra. Ceiuri multe cu lamaie! Multe lichide care sa nu permita organismului sa faca febra.
SI eu am urmat sfaurile primite si am trecut pe ceaiuri de fructe de padure.

CHATONEL, burtica mea e tot sus! O astept si eu sa coboare la jenunchi

In legatura cu DODO PUI, cred ca o suma oricat de mica pusa in cont ajuta. Suntem atatea mamici de ghiocei ...

DODO PUI

AOLEU, uitam sa urez BUN VENIT pentru SOPHIA MARIA , bebe de ADA!!!




Ma retrag un pic in patut ca am obosit...
Va pe toate

38 Lena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Raaluca nu-ti spun "burtica sus" caci vad ca doresti sa coboare. Asa ca hai capul sus ca mai ai asa de putin. Tare va mai invidiez eu pe voi fetelor "avansate" ca mai aveti asa putin si o sa va tineti minunile in brate . Si multumesc de sfaturi . Sper sa te faci si tu bine .

Aris tu astazi nu prea ne-ai incantat cu prezenta. Nu cumva nasti?

Olga 34+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Tare va mai invidiez eu pe voi fetelor "avansate" ca mai aveti asa putin si o sa va tineti minunile in brate .

Olga 34+ David


Oh Doamne, Olga, cu cat jind ma uitam si eu la semnaturicile burticilor > 37 saptamani, cand eu eram pe la 33... SI AM REUSIT sa ajung si eu acolo. Abia acum m-am relaxat ce-i drept, ca stiu ca de acum pot naste oricand si ar trebui sa fie ok! Tin pumnii si tie, si tuturor fetelor care numara zilele / saptamanile pana se termina primele 37 de saptamani!

Chiar, daca istoria Eric s-ar repeta (l-am nascut la 37+ 5 zile), ar trebui sa nasc duminica. Brrrrr... ma apuca frigul cand ma gandesc, dar ABIA ASTEPT sa-mi tin minunea la san!

Simona 37+, cu Victor Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

OLISKA,

Ia uitati si voi cum se "incurajeaza" la noi alaptarea!!!

http://stirileprotv.ro/stiri/social/laptele-matern-este-toxic.html


Zic asta apropos de ce spunea si OLGA TARZIU referitor la pozitia medicilor din Canada privind alaptare.
Cred ca fetele din alte tari (CHATONEL, IONICA...)pot sa confirme ca acolo se incurajeaza alaptarea cat mai indelungata (cf OMS pana in apropierea varstei de 2 ani)




Nu stiu daca avem si fete din Danemarca dar sunt convinsa ca nu asa se procedeaza in Danemarca


Uitam sa zic ca sunt absolut incantata de starile de ale SIMINEI_KIN
Parca ma apuca nostalgia ...(Hai ca stiu ca e nasol dar e si dragutz daca privesti in urma)
SIMINA
ma amuza si ca langa iconul de gravi ai dor o singura cifra


La mine in cartier iarna nu se lasa dusa. A nins vreo 20 de minute cu fulgi MARI.

Ma duc la un scurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

olga - puiule, sunt pe aici, dar au avut grija cei de la Electrica sa ne lase fara curent vreo 3 ore. ma minunam ca a inceput sa ninga....pai cum sa aiba chef piticul meu de ieshit afara pe vremea asta??
Noroc ca s-a remediat problema cu electricitatea ca aveam o gramada de treaba la birou....acum m-a apucat si pe mine sa demarez un nou proiectclar o sa vin la serv cu copilul atarnat de gat
aaa si nu te asociez cu inghetata, dar ai zis de prajituri iar eu singur dulce pe care il aveam in casa era o cutie de inghetata...nu am vrut sa te chinui ca stiu ca nu ai voie acum
am pus poze cu bajajul pe picasa...fetelor daca am uitat ceva ma trageti si pe mine de maneca...please
maine ma mai duc la un control de data asta la spital...hihihi ce ar fi sa ma opreasaca

adee, joanna - la raport ca intram la idei

39+
poze

AMR 6 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

"neatza" si de la noi....
raportam mama chioara de somn, fata care a facut caca ( cu supozitor cu glicerina) din cap pina-n picioare... si in general 1000 de probleme administrative si oganizatorice pe la job...

avem cumva ceva avocat printre noi? sau careva cu cunostinte temeinice de drept? sau tre sa ii scriu lui marius?

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput