*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (34)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

Criss703, tare dulce si frumoasa e Paula Sofia!

Julia
Tudor Stefan (26.12.2008) si Maria (26.12.2002)
http://family.webshots.com/album/569840607QnUwJU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

Criss,ai o printesa scumpa foc!
Alexia mea e mai agitata ...cred ca din cauza mugurasului de la gingie.Aveti idee cam cat dureaza pana iese dintisorul?

Mamica fericita a printesei Bianca Alexia
http://good-times.webshots.com/album/569856510OLRmQy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:


aleinad.g, nu nu mai colecta. Dupa nettacin nu mai curgea aproape deloc. In dimineata cand ne-am dus la spital i-am si spus dr. ca poate a trecut (eu sperand ca vom scapa). Nu te speria, eu nu regret un moment ca am fost. Dupa ce i-a desfundat canalul a fost super.


Citat:
citat din mesajul lui aleinad.g

Miky01, cand ai fost cu bebe la interventie mai avea secretie sau era curat, curat? Ca bebica mea desi e sub tobradex iar incepe sa colecteze.



Mamica de bebelina Teodora (1.12.2008) & adolescent Bogdan (24.05.1995)

Teodora la 2 luni


Miki mamica fericita de Andrei 11.11.2008

Povestea puiului nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:

am raspuns la celalalt capitol...

Citat:
citat din mesajul lui miki01

Ramo, am avut si eu cu bb probl cu scaunul o data la 3 zile si am rezolvat-o cand am intrerupt Elevitul. Nu stiu daca este si cazul tau dar la mine asta a fost sigur, cum l-am intrerupt a fost totul ok.



Citat:
citat din mesajul lui Ramo2007

Citat:
citat din mesajul lui mariana28

Buna mamici!
Daca ma vaitam zilele trecute sa se scoala bebe noaptea sa pape.....acum s-au intors colicile si se scoala si din cauza asta acum si plange mititelu'. ...cand scapam odata...Bebelusii vostri mai au?

Eu spal biberoanele cu detergent de vase dupa fiecare folosire...mi se par unsuroase nu pot sa le spal doar cu apa.....si le sterilizez tot dupa fiecare folosire... am sterilizator de 2-3 biberoane si imi e usor....

Lauramiron, Ramo de ce incepeti diversificarea mai devreme de 4 luni?

Mari - mamica fericita de Matei Andrei (30 noiembrie 2008)


De cateva zile Sara nu mai face kk decat cu supozitor , din cauza asta m-am gandit sa-i bag suculete, poate se regleaza...

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080





Miki mamica fericita de Andrei 11.11.2008

Povestea puiului nostru


Miki mamica fericita de Andrei 11.11.2008

Povestea puiului nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:



Noi astazi am facut vaccinul de 4 luni si puiul meu nu a plans deloc. Nu-mi venea sa cred, a fost si mami si tati langa el + dr si nu stia la cine sa se uite mai devreme. EU am incremenit cand am vazut ditamai acul infipt in piciorul si el cu ochii mari se uita la noi. La vaccinul de 2 luni a plans destul si eram pregatita psihic pt aceeasi reactie.

Avem 7,300 kg si 70 cm. (4 luni si o sapt)

Miki mamica fericita de Andrei 11.11.2008

Povestea puiului nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:




Paula de Criss
Arianna de Corina
Mara Ioana de Mnarcisa

Tudor de aurisca
Matei de Andreyutza


Noi suntem bine, am avut un virus pe calc care m-a disperat, nu-mi dadea voie sa deschid un Internet explorer ca se deschideau o gramada de pagini singure, imi aratau 'connecting...' si apoi se bloca calculatorul cu totul.

La noi a venit vara, deja sunt oameni la plaja cred ca in curand iesim si noi la plaja dar astept intai sa stea bine in fundulet, pana atunci plimbari pe malul marii , as sta toata ziua numai pe afara, mancarea o avem la noi... de aia nici nu mai reusesc sa intru pe forum

Va pupam dulce si speram ca toata lumea e sanatoasa si voioasa





Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Made in the Holy Land
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni Poze de la 4 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stewie spune:

Pupici la toata lumea
Ma scuzati eu inca sunt la treburi administrative, incerc sa pun poze








Thea Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

aleinad.g, Otiliav, multumesc

julia, ma gandesc ca noi nu am crescut cu cereale la cutie, si, ceva acolo, ne dadeau parintii de mancare.Eu as prefera sa-i fac eu,daca as avea retete, dupa ce as discuta cu medicul, evident.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hera25

Malinas eu am primit cei 85%. Azi am fost si am verificat. Am depus dosarul pe 6 ian.


in ce sector stai.Ca am inteles ca nu s-a procedat la fel la toate sectoarele.eu stau in 6



Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stewie spune:

Bun, vad ca apar, dar cum fac sa ramana acolo de fiecare data? Ma ajuta si pe mine cineva...plsssss







Mergi la inceput