Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

ADA



GIGELICA
DESINAMADA
JOANNA

verdictul ginecologului a fost: da, luam augumentin 7 zile (daca mai apucam 7 zile ca suntem in 38 si 3 zile...)
Da, e sensibil la augumentin (cf testului) si da, a aparut la urocultura.

Desi se zice ca sarcina te face mai desteapta eu tin sa precizez ca pe mine m-a prostit rau! Chestii care nu ma ingrijorau atat de tare inainte, acum imi produc fiori. Nu mai sunt capabila sa inteleg lucruri simple. Imi dau seama ca nu se poate intampla o catastrofa si totusi nu ma pot abtinwe sa nu ma gandesc la ce e mai rau...

Nu stiu cine mai actualizeaza listuta de inceput dar am rugamintea sa ma treaca si pe mine cu DPN 29.03 si fetita LENA


GIGELICA, ai un alint si de la mine

Ne intalnim si maine... sau azi

38 si 3 zileLENA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ayla, eu nu am inteles exact ce ai vrut sa zici in ultima ta postare referitor la editarea listutei, dar, sa stii ca, la fel ca Raaluca, am sesizat ca nu mai stau asa bine cu neuronul precum mi-as fi dorit , asa ca, imi cer scuze, sper doar ca nu te-am suparat. Sa stii ca eu apreciez foarte mult faptul ca te-ai implicat si in niciun caz nu te consider o mama denaturata, asa cum ai spus tu, Doamne Fereste, dimpotriva, am toata admiratia pentru tine !In concluzie, eu am terminat de pus linkurile la fiecare capitol din urma, si ele m-au terminat pe mine, asa ca ma retrag si voi continua maine! Daca vrei si ai timpul necesar sa editezi listuta (sa adaugi tu fetitele Clarei si ce solicitari au mai fost), iti multumesc! Ana-Maria 34+AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

ADA





AYALA, esti neobosita! (sa stii ca nu sunt orice flori, sunt ghiocei )
Nu trebuie sa-ti faci griji ca cineva ar crede despre tine ca esti o mama denaturata. Toate fetele te admira! Sunt convinsa!
Luana e un special
Informatiile de pe blog sunt extrem de utile si mult mai usor de accesat in caz ca mamicile nu mai au timp sa intre pe forum, sa puna intrebari si sa astepte raspunsuri.

Multumiri si pentru ca m-ati adus si pe mine la zi in listuta.

CHATONEL, ce se mai aude? Vreun semn ca Dragonbella ar vrea sa apara???

Fac o pauza de cafea si revin!






+38Lena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

ADA

Neatza feteleCineva intreba cum e cu secretiile abundente si celebrul dop. De vreo 2 zile am observat si eu acelas lucru, o secretie mai abundenta. Spre rusinea mea nu shtiu cum arata cand pierzi dopul respectiv pentru ca data trecuta cand am nascut cred ca l-am pierdut in ziua respectiva. Shtiu ca exista niste tamoane speciale care se albastresc la contactul cu lichidul amniotic in caz ca exista pierderi de asa ceva. Daca shtie cineva de unde se cumpara sau ce marca sunt...
Eu sper sa prindem ziua de luni la urmatoarea eco macar

36+ Damian Codrut Andrei
AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

buna dimineata burticilor si mamicilor cu bb-i
ma mai tineti minte?, mai pot sa vin la voi ?

in primul rand vreau sa le felicit pe mamicile care isi tin deja puiutii in brate, sa aiba multa sanatate si sa se bucure de puiuti
in al doilea rand vreau sa imi motivez absenta- ne-am mutat si nu am avut nici internet si nici timp fizic pt a intra pe forum
dar sper ca de acum sa am mai mult timp, chiar daca nu am terminat de tot cu curatatul
in rest suntem bine, tot 2 in 1. inca
dar deja asteptam momentul in orice clipa

nu am apucat sa citesc tot ce ati scris, dar promit ca cum am un pic de timp ma documentez
Ayla am vazut ca ai scris si ma bucur ca sunteti bine, m-am gandit tare mult la voi

38+Iulia Petra si de Daniel(05.03.2006)

AMR = 2 sapt


bb 2

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Buna dimineata!

Astazi intram in saptamana 36! AMR 5 saptamani! Fac cinste cu o cafea cu lapte!

Denisa-Madalina 35+ cu Adela-Marisa
AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

'Mneata,

Sintem tot mai putine 2 in 1 la cafeaua de dimineata dar, tufete, asa-mi place cum arata prima pagia!!!!!

[bum
FELICITARI RIVALI SI PETREAN! BINE ATI VENIT GHIOCEI!


Desi mi-e tare frica de Marele Moment, de cite ori citesc postarile mamicilor, mi se face o...pofta de bebe mic De abia astept!
Bebelusii de la odiseea noastra sint absolut adorabili. Sa fie sanatosi si cumintei!



Gina 37+
HAPPY!!!!!

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tuturor burticilor si mamicilor

pentru cine-i azi nevoie

Noi sunte tot 2 in 1 si sper sa fim asa pana cel putin pe 31 martie cane e programat urmatorul control(sau in caz de pericol 26-27 martie)

felicitari noilor mamici



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 100% Isabelle
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Cativ, ma bucur pentru rezultatele de la eco Pentru refacerea lichidului amniotic, asa stiam si eu, ca trebuie baute multe, multe lichide

***

Ayla, tare titi e puiul tau!

***

Aris, se apropie termenul si la tine si vad ca ai in continuare o atitudine ZEN; cum reusesti?

***

Pisigri, imi pare rau ca Ilinca are colici si stiu ca, oricit ti-ar spune lumea ca "e normal", "ca toti copiii au", iti vine sa faci oice ca sa preiei durerea micutei, macar partial. Ai incercat cu Infacol? Lumea zice ca face minuni.

Gina 37+
HAPPY!!!!!

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

In primul rand felicitari noilor mamici si tinem pumnii pt cele care trebuie sa nasca astazi.

Eu in continuare sunt f racita. Azi mi-am propus sa stau mai mult in patut.

Va si sa aveti o zi frumoasa.

Olga 34+ David

Mergi la inceput