FIV 218

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Sheri, Cristinici, Copilutzu imi pare atat de rau...sper sa ramaneti toate insarcinate cat mai curand, la urmatorul FIV.

Doris si Li-am, bafta multa, sa fie cu okisori :)

Eu m-am programat ieri la dna Viorica sa-mi faca Prof Marinescu Histeroscopie pe 30 martie. Dupa aceea vom incepe fiv-ul. Nu mai gasesc foita cu analizele minimale pt fiv Giulesti, o mai aveti cumva? Mi-am facut FSH, LH, PRL, Estradiol, Hemoleucograma, glicemia, ureea, creatinina, coagulograma, VDRL; am gr sangvina si RH si eu si sotz (rh +, gr 01 amandoi), CMV si Toxopl sunt imuna deja, am IGG pozitiv; In afara de secretie vag + col + paps + sumar urina si urocultura, tb sa mai fac ceva?

Va pup mult,


Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Buna fetelor!

Am iesit si eu din umbra deoarece am inceput, in sfarsit, procedura FIV nr 1 (si sper sa ma opresc tot aici cu numaratoarea pentru bebe 1). Se pare ca s-a resorbit chistul sau cel putin asa parea la ciclul anterior, in ziua 21. Fac FIV cu dom' profesor la Giulesti si am inceput procedura scurta cu 150 Puregon din ziua 2. Sambata, in a 6-a zi de stimulare, merg la el la echo si probabil de atunci voi incepe si cu un inhibator (cred ca cetrotide). Puteti sa ma treceti si pe mine in listuta de pe prima pagina??? Pleaaaaaase!!!!

ellanik, maria08, laura78, cristal1995, sheritra, cristinici, candy1902, delia21, vvvvv, copilutzu imi pare tare rau de nereusitele voastre. Ma bucur tare mult ca cele mai multe dintre voi sunteti puternice si hotarate sa o luati de la capat! Bravo fetelor! Nu trebuie sa ne lasam! Cat despre cele care vor sa renunte eu una le spun sa fie puternice si sa gaseasca forta de a merge mai departe pentru ca bebeii pe care ii vom avea merita orice sacrificiu, nu? Va pupacesc dulce fetelor si va urez sa va vedeti visul implinit cat mai curand!
betty78, many_bani, evy28, felicia bravo mamici dragi!!! ma bucur mult pentru voi! Va urez sa aveti o sarcina usoara si bebei sanatosi si la termen!
antosit, condoleante pentru socrul tau! offffffff cum vin necazurile astea! imi pare nespus de rau!
dariaioana felicitari pentru domnisorici... Sa cresteti mari si sanatoase!
flori76 ii urez multa sanatate lui bebe Rares si tie iti urez sa ai multa forta si tarie pentru a putea sa il ajuti sa fie bine!
Kora ma bucur mult pentru raspunsul bun pe care l-ai avut la tratament si iti tin pumnii la FIV-ul din mai! Abia astept sa ne dai vestea cea buna!
li_am doamne prin cate ai trecut! Te pup dulce si iti urez sa nu mai fi niciodata atat de greu incercata! Tin pumnii pentru un bhcg mare maine!
doris71 adu o raza de soare pe forum si vino cu o veste buna! iti tin pumnii!
mari_lolutzaiti urez sa ai multa liniste in asteptarea rezultatyului si la sfarsit sa ne aduci vesti bune!
maria08 felicitari pentru burtik surioarei!
ioanatugs bafta multa la analize.
ingeras26 eu am listuta dar din pacate este acasa. daca nu primesti raspuns pana diseara o sa iti scriu cu mare placere ce este pe lista! dar ce ai scris tu cred ca sunt cam toate... ar mai trebui spermograma sotului si VDRL pentru sot. Sper sa nu gresesc ca spun asta din amintiri!

pentru toate fivoasele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns li_am spune:

Am facut testul de sarcina si mi-au iesit doua liniute! De aici incolo doamne ajuta! Va pup fetelor, Mami, ingeras, va multumesc si va doresc (si imi doresc) sa ne intalnim la odisee!

_
FIV 1 dec 2006 - Austria kinderwunschzentrum (Goldenes Kreuz privatklinik) - nereusit
FIV 2 feb 2007 - aceeasi clinica - reusit (sarcina cu probleme - dar BB la termen!!)
FIV 3 - in desfasurare (aceeasi clinica, trat cu menopur 225 IU si decapeptyl), bhcg pe 19 martie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

mami vreau multa baftaaaaaa sa reusesti din prima!
DORIS iti tin pumnii!

Li am FELICITARI vad ca s-a deschis capitolul cu o veste minunata !!!Asteptam bhcg!Sarcina cat mai usoara,sper ca de data asta sa nu ai probleme si sa aveti un bebe sanatos!

maria08 multumesc,bafta multa si tie la FIV2!
claudia79nu conteaza daca vei lua toata viata aspirina,important e sa fii sanatoasa!
ioanatugs, sheri,cristinici

Kora

CARPE DIEM!

Vand 18 fiole de menogon valabile pana la 01.06.2009 tinute in conditii optime in frigider.Pret 30 lei/fiola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

wooooow! bravo li_am... sunt sigura ca vei avea si un rezultat bhcg bun! Doamne ajuta! Ar fi super sa trecem toate la odisee in scurt timp!
kora

Fetelor am o intrebare! puregonul provoaca somnolenta? ca eu nu am vazut sa scrie asta pe prospect! Dar de cand l-am inceput imi vine sa dorm cu capu' pe birou... si seara, cel tarziu la ora 9 sunt in taramul viselor! ori e de la puregon ori se cunoaste faptul ca am lasat cafeaua! voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Bun gasit la un nou capitol!
Mami_vreau multumesc!..asa este , nu ne intreaba nicidata daca vem sau nu, daca suntm pregatiti sau nu...! si multa bafta cu fivul.
Li-am felicitari si sarcina fara peripetii ii doresc!


Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

O veste buna : medicamentele pe care le folosim pt FIV se vor ieftini de la 1 aprilie, unele chiar consistent, de ex menopur care scade cam cu 100 ron la cutie.
ATENTIE cine isi strange medic pt fiv, mai asteptati pana la 1 aprilie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

GOLDI chiar e adevarat? Sau e o pacaleala de-a guvernantilor de 1 aprilie?!
LI-AM felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

goldi ma pui pe ganduri,chiar voiam sa ma duc zilele urmatoare la Giulesti sa imi cumpar puregonul si cetrotide,eu cu astea voi face fiv-ul,dar numai la sfarsitul lui aprilie am sa incep.Am sa o intreb si pe dr. Cocei daca se ieftinesc si aceste medicamnte sau nu.Multumim de informatii.

Kora

CARPE DIEM!

Vand 18 fiole de menogon valabile pana la 01.06.2009 tinute in conditii optime in frigider.Pret 30 lei/fiola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Li am felicitari din suflet , tu mi ai fost alaturi cand am avut probleme cu fiv ul trecut,(ne am cunoscut pe celalalt forum). ma bucur tare mult ptr reusita ta.


Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Mergi la inceput