taxele spitalizarii

taxele spitalizarii | Autor: anutza1988

Link direct la acest mesaj

buna sunt si eu o viitoare mamica.. si as fii recunoscatoare dc m ati spune si mie despre taxele de spitalizare tinand cont k eu muncesc fara carte de munca... am auzit k sunt scoruri foarte mari.. da nu stiu cam la ce suma sa ma astept... dc puteti sa imi dati niste detalii...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

foarte buna ideea subiectului ,...il voi urmari in de aproape

cred ca trebuie sa le spui fetele cam la ce spital esti interesata de taxele de spitalizare



pana la nunta mai sunt cam 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anutza1988 spune:

urmeaza sa nasc la spitalui judetean ilfov cu doamna doctor Bernevig despre dansa am auzit k este un doctor bun si are grija de pacienti.. cat despre spital mi sa parut ok si am citit si de la mamicile care au nascut acolo k este ok acum cu taxele nu am inteles nimik si am vazut k sunt multe mamici bine informate poate ma poate ajuta cineva va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

sotul lucreaza? ca daca da, mi se pare ca e de ajuns adeverinta lui de salariat. Desi, cred ca nasterea e gratuita, indiferent daca esti salariat sau nu. De ce nu intrebi la casa de asigurari?

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alijona spune:

Citat:
citat din mesajul lui anutza1988

buna sunt si eu o viitoare mamica.. si as fii recunoscatoare dc m ati spune si mie despre taxele de spitalizare tinand cont k eu muncesc fara carte de munca... am auzit k sunt scoruri foarte mari.. da nu stiu cam la ce suma sa ma astept... dc puteti sa imi dati niste detalii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Buna!
Daca a nascut careva dintre voi la CF2 de curand si mai ales daca a avut ca medic pe Florina Mihalache, as dori sa stiu care au fost taxele (medic, anestezist,asistente).

Sanatate tuturor!

Gabrilici in 28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annavq spune:

Buna


Pentru cele care nu lucreaza eu am citit de curand legea asigurarilor de sanatate si acolo scrie asa: beneficiaza de asigurari gratuite de sanatate (spitalizare, medicamente compensate, consultatii gratuite) atat pe perioada sarcinii cat si a lauziei. Cat despre bebe are gratuit fara discutii. Asa ca pentru internare la spital ,mergeti la administratia financiara si luati o adeverinta conform careia nu ati realizat venituri pana la momentul respectiv. Adeverinta este valabila vreo 60 de zile din cate imi amintesc.
Puteti gasi aceste informatii cautand pe internet Casa de asigurari de sanatate din judetul unde aveti resedinta si apoi cautand legea asigurarilor.


annavq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelaeu spune:

Imi pare rau, dar mie nu mi se pare normal sa fie gratuita nasterea si controalele pentru cei care nu sunt platitori de CAS, si din cate stiu parca nu conteaza daca sotul este platitor ca in definitiv nu el se interneaza. Eu cotizez la asig.de stat de la 19 ani si nu mi se pare corect sa primesc acelasi lucru ca cineva neasigurat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

ceea ce consideri tu anormal in alte tari e lege. daca sotul lucreaza se merge pe asigurarea lui, asta aici unde sunt eu. In Anglia insa am auzit ca nu trebuie nici un fel de asigurare, dar nu sunt si ft sigura de asta. mie nu mi se pare normal altceva....spaga la medici. eu ca asigurat ii asigur lui salariul si se mai cere si spaga....asta da anormalitate dar asta e alt subiect.
nastere usoara, mai ai putin
38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba_ca_zapada spune:

Mai fetelor raspundeti la subiect ... nu o mai dati de garduri!

Eu nu pot sa-ti dau scoruri recente pentru ca am nascut cu vreo 7 ani in urma, dar in euro cred ca a cam ramas la fel...pregateste-te de cel putin 300 euro. La doctorul cu care nasti 100, la anestezist si medicul neonatolog cate 50, vreo 30 la moasa si restul sa ii ai in bancnote de 5 si 10 lei pentru cate o asistenta care iti face tie sau bebelusului cate un "favor".


Sa fiti sanatosi!

Mergi la inceput