Pentru pacientele Dr.Peteu - Municipal

Pentru pacientele Dr.Peteu - Municipal | Autor: Carmenela

Link direct la acest mesaj

Buna seara doamnelor,
Daca sunteti viitoare mame sau deja mame asistate de Dr.Peteu, de la spitalul Municipal, si stiti ce om extraordinar si ce profesionist este acest doctor, va anunt ca numele ii este terfelit in unele dintre comentariile de pe site-ul ziarului Adevarul. El a fost batut de un politist comunitar, pe motivul ca nu i-a consultat nevasta inainte urgentelor (politistul pretinde ca nu stia ca sunt operate, lauze sau cu sarcini avansate). Sunt, e drept, putini oameni care vorbesc impotriva lui, de obicei ori cei care nu il cunosc, ori prieteni/familia politistului. Va rog (este o rugaminte personala), daca se poate sa comentati si voi experienta cu dr.Peteu, nimeni nu va cere sa spuneti decat adevarul, sunt convinsa ca toate doamnele insarcinate sau cele care deja au nascut sunt fericita cand il au alaturi pe acest doctor.
Cum nu stiu sa pun linkuri, duceti-va pe site-ul Adevarul si dati la cuvinte cheie - Peteu, veti vedea toate articolele despre ce s-a intamplat.
Doctorul nostru are nevoie de noi. Eu sunt o mamica de fetita scumpa, fetita salvata de acest doctor, cand erau sanse mici sa pastrez sarcina.
Imi cer scuze pentru rugamintea mea, dar mi se pare nedrept ce i se intampla....
Va multumesc mult si va urez sarcini si nasteri usoare...


Believe deep down in your heart that you are destined to do great things!
Mami de Allegra Cara, o regina inteleapta si puternica
Carmenela

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Buna! Am fost de fata la acest incident. Vreau sa depun marturie in favoarea Dr.Peteu. Asi merge pana in panzele albe ca acel politist infumurat din com.Bradu/Pitesti sa fie pedepsit, chiar daca e politist.

Eu peste 2-3 saptamani trebuie sa nasc prin cezariana cu D-ul Dr.Peteu, dansul fiind in imposibilitatea de a profesa 3 saptamani, eu ce ma fac? Fetelor, Help !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenela spune:

Buna Ela,
Tu esti Elena? Ma bucur mult ca ai scris la comentarii...Mi se pare incredibil ce i s-a intamplat lui Peteu. Si eu am nascut tot prin cezariana cu el, iar sansele de a-mi pastra copilul in viata nu mi le-a dat decat el...Si eu as merge pana in panzele albe, din pacate, nu am fost martora la incident, asa ca nu pot decat sa sper ca vor mai scrie si alte mamici ca si tine, care au fost acolo...
In legatura cu sarcina ta, in cazul in care nu isi scoate mana din ghips pana atunci, sunt convinsa ca te va indruma catre un coleg la fel de bun ca el si ca va face tot ce poate pentru tine! Iti doresc o sarcina usoara cat mai e...si o cezariana din care sa te recuperezi rapid! Si mai ales, un bebe sanatos si mancacios. Daca te pot ajuta cu ceva, sa imi scrii PM.. Multa, multa sanatate!

Believe deep down in your heart that you are destined to do great things!
Mami de Allegra Cara, o regina inteleapta si puternica
Carmenela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Multumesc mult pentru incurajare, Carmen! Era de datoria mea sa raspund celor neavizati. Nu mi se pare normal sa te duci la servici ca sa le faci un bine oamenilor si ei sa te rasplateasca cu un pumn in cap, asa... aiurea. Si eu sper sa reactioneze si celelalte mamici care erau acolo.... Vreau sa ma duc la proces ca sa fiu martorul Dr.Peteu.

Ti-am trimis un PM. Sper sa-mi raspunzi...

Mergi la inceput