*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (225)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Citat:
citat din mesajul lui numeioana

Plus ca m-a tot batut la cap o pietena ca e un drog, ca e copilul dependent de ea... O fi, dar mai bine linistit si odihnit decat nedependent,nu?? Asa ca nu cred ca e chiar asa grav... Si revin la parerea mea initiala... Multi am fost dependenti de suzeta si suntem bine mersi acum, fara vicii.

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.


si it mai e prietena? asta e ca si binevoitoarea lui zoze...ce stie mai toata lumea sa isi dea cu parerea despre copilul altuia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

valentina, ca mi-am amintit cu taticul ametit, aici toata gradinitele sunt deschise pana la 6, in conditiile in care mai toate joburile se termina la 5 sau chiar mai tarziu si poti sta linistit o ora in trafic. Ziua de gradinita costa 80 de dolari iar daca intarzii peste ora 6 platesti 20 de dolari pe sfert de ora. Bine-nteles ca cei de la gradinita ii suna pe parinti si pe persoanele de urgenta (ce sunt trecute in formularul de la inscriere). Daca cei 4 adulti nu raspund la telefon atunci este anuntata Protectia copilului sa vina sa ridice odrasla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Ioana, off...lasa ca scapa David de pipa pana la urma, treptat...dar eu cred ca si asta e la fel ca intarcatul...cand decizi sA nu i-o mai dai deloc, nu te mai intoarce inapoi...

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Clodute-15 saptamani de ?!!Cum trece timpul asta..si..la mai mare!!

Blanka,sovi-voi ce faceti burticoaselor?!

Oana..si mie imi plac_copanelele de bebei Al meu e mai inalt..Avea 81cm la 11 luni..E mai zvelt nitelDa tot e bun de mancat! Si-l prind io si pe Stefu' sa-l musc nitel!
Se mai aude ceva cu intalnirea aia din primavara-vara?!

Acum am vazut-Blanka!! too!!

Catalina(tonic) ai fost asa draguta cu mesajele de aseara Imi place ca stii sa "recuperezi"

Adriuta mai erau 2 fetite,pe care le luau parintii acasa-doar in we

Mihule io te sustin! E grozav montajul zuzelor..dar cred ca se poate si mai bine Putin corel,putin photoshop,nu?!

E ca-i frumos,Cata?!

Ioana ce-ti e si cu pareristii astia...Nntttzzzz..Nu baga in seama toate prostiile

gecko ce tort mai?! Tortu' aici!! Da' oare l-ar primi?! E voie sa duci praji,sau altceva la gradi?Intreb si io..(ups..il scuip si io-no more alcohol)



Ela,mami de sufletel blond!!
Mihai creste!!
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

excludeti sabia, priviti doar platosa .... am pus-o ca voi zice de suzi si sigur o sa primesc o rosie, un cartof....doamne feri sa nu fie ceva mai tare sa fac vanatai, ca sunt sensibiloasa .... ioana sa stii ca si teo are prietena suzi; nu e disparata dupa ea, dar o calmeaza de multe ori (mai ales ca ea chiar e chinuita rau de iesitul dintisorilor); o cauta si si-o pune singura in gurita, tot singura o si scoate, iar eu nu incerc DELOC sa o dezvat.....inca; eu eram maaaaaaaaare fana suzi cand eram micuta (teo nu e nici pe departe ca mine ), si a fost prietena muuuuuuulta vreme; n-au reusit cu nimic sa ma dezvete, ba mai tare ma intaratau; am renuntat singura cand a fost momentul; scurtez pledoaria .... nu vad nimic rau in asta, si nici dizgratios, nesanatos si cum mai vreti....sa fim seriosi, vi se pare mai atragator un adult cu tigare in gura (care chiar e nesanatoasa si mai miroase si urat )?

Liana, mami de Teo

"Invata din greselile altora, ca nu ai timp sa le faci tu pe toate" - Sigmund Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Gecko, trebuie sa-l duci in verde pt ca e Sf Patrick in general sau pentru ca e ziua LUI de Sf Patrick?
Cuscra...cat detest eu suzeta, insa de acord cu tine, mai bine doarme cu ea dar linistit in patul lui decat fara ea dar sa nu se odihneasca nici el nici voi care mai si munciti. Cu suza cred ca e asa: ori nu i-o dai de la inceput, ori o refuza copilul de la inceput, ori renunta la ea de bunavoie dupa cateva luni ori "i-a papat-o catelul" abia atunci cand intelege asta. Dar sa i-o iei ca asa hotarasti tu la varsta de 1 an, cand nici nu pricepe, nu e o idee buna, asa cum se dovedeste si la David. Cat despre patul de lemn, nu te contrazic, si eu credeam ca sunt instabile cele pliante si, asa cum stii, pe asta de lemn l-am primit in dar de la o colega al carei baiat, la 2 ani, a picat la fel in cap din el si au renuntat la el. Nu stiu cum sa va explic dar nu merge cum zic Gecko si Bitza, e un model ciudat, are un singur nivel si ala se prinde printr-o multime de gauri, ar fi munca naibii sa-l lasi mai jos. Ideea randunoiului e sa bata niste scanduri peste stalpii patului, care sunt cu 10 cm mai inalti decat barele de sus actuale, deci sa-l inalte, sa vedem, nu stiu, ca acum e plecat dupa scanduri. Ma gandesc ca pt noua casa sa-i iau unul din acela -am vazut cred si pe bebearicel- caruia poti sa-i scoti grilajul si se transforma mai tarziu in pat de junior. Esential e sa nu mai aiba cum sa se azvarle...Uite, acum dupa micul dejun am culcat-o in sufragerie in patul pliant pt ca dincolo tot vrea sa se arunce, nu o mai pot lasa nicio secunda singura in dormitor

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
www.onetruemedia.com/shared?p=7f4020c8ca8fe8c9c90c20&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul an al Iuliei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Liana..de cate ori mi-as fi dorit si eu sa stea cu pipa aia in cioc..a acceptat-o fix o luna, de la 2 la 3 luni, apoi, nu a mai fost chip...

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Citat:
citat din mesajul lui zozela


gecko ce tort mai?! Tortu' aici!! Da' oare l-ar primi?! E voie sa duci praji,sau altceva la gradi?Intreb si io..(ups..il scuip si io-no more alcohol)



Ela,mami de sufletel blond!!
Mihai creste!!
Povestea nasterii



mai, cu tortul eu stiu ca e ok. Ce iti cer este sa nu fie tort din comert si sa nu fie cu alune (de fapt nuts in general). De aia zic ca nu din comert ca cica producatorii nu garanteaza ca in procesul tehnologic nu s-a "contaminat cu alune de la alte dulciuri. Oricum, taraitoarele alea din baby's room ma indoiesc ca mananca tort...inca se lupta cu piureurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Tot de suzi, cuscra: cu cariile n-are nicio treaba. Pericol e doar la suptul biberonului timp indelungat, adica contactul cu laptele PLUS saliva e problema; nu suza sau degetul.
Din acelasi motiv din care zice Liana, nici eu nu intervin la Iulia cu suptul degetului. Eu mi l-am supt pana la 6 ani in pofida tuturor incercarilor alor mei de a ma opri si tot singura am decis cand sa renunt si nici dinti strambi nu am, deloc. Chiar m-am uitat intr-un album vechi cu mine la 1 an-acelasi deget de la aceeasi mana, aceeasi pozitie ca fii-mea. Te poti lupta cu genetica?

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
www.onetruemedia.com/shared?p=7f4020c8ca8fe8c9c90c20&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul an al Iuliei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

...ar trebui sa-l vedeti in realitate pe Mufa, zbenguit,zvarluga si agitat cum e, ca nu v-ar veni sa credeti ca ii rezista patul! si totusi: el sare in pat, trage de bare, face ca toate alea cand vrea sa-l iau de acolo, dar patul e safe! repet, nu l-as schimba pe unul de lemn in veci!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput