Centura cu diamante!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Stiti ce insemna ora de sport iarna pe vremea mea? Inhalarea prafului care iesea din parchet in asa-zisa sala de sport. Iar saltele cred ca erau de la infiintarea liceului. Boala curata.
Acum 2 ani am aflat intamplator ca e la fel.



Infertilitatea este o boala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Citat:
citat din mesajul lui AB
Ne plimbam des in natura, face sport dar sub supravegherea noastra.


chiar si gimnastica la sala .

Vorbeam ca-s de acord cu reducerea orelor de gimnastica in scoala obligatorii daca nu esti grav bolnav.

Performanta e altceva. Dar parca totusi un mecanism de a cauta campioni era sa mergi din scoala in scoala si sa-i cauti pe cei buni la sport in primele clase. Oare se mai face asa?

E fain sa ai campioni. Bravo lor si antrenorilor


Edit: colorat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

ok, medalii, eroul bute, romania, tra la la, dar de cand e boxul sport si de cand se mandresc femeile cu un mascul feroce care a casapit alti masculi feroce cu creiere de gaina, in timp ce spectatorii insetati de sange striga "da-i, omoara-l, termina-l, da-i-o-n ficati"?

stiu, cireasa pe coliva off topicului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

pai boxul e sport cel putin cam de cand a fost un Mohamed Ali, un George Foreman, un Mihai Leu sau un Doroftei
in ciuda aparentei boxul presupune si creier, si ceva mai mult decat unul de gaina
nu sunt megafan insa ca fost sportiv nu pot sa nu felicit/apreciez un rezultat asa de mare mai cu seama ca adversarul avea cu aproape juma de metru in plus ca inaltime. ai idee ce alonja trebe sa ai sa ajungi la mutra unui cu juma de metru mai sus?! si sa-l mai si pocnesti cu forta sa-l pui in dos si sa nu se mai ridice de acolo.
nu mai zic de munca depusa pentru asa performanta, ca de fapt despre asta vorbim in fond.
mi-ar place sa vad ambitia si dorinta aia de autodepasire (indiferent de domeniu) si la pustimea noastra.




un copil creste in inima mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mariaa


nu mai zic de munca depusa pentru asa performanta, ca de fapt despre asta vorbim in fond.
mi-ar place sa vad ambitia si dorinta aia de autodepasire (indiferent de domeniu) si la pustimea noastra.




un copil creste in inima mea











Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Scuze,dar pentru mine boxul nu este un sport!Sunt atatea sporturi frumoase pe care le pot practica copiii,si ,cine stie,daca le place pot face si performanta...Am practicat inotul,tenis de masa si de camp,patinajul(inca mai patinez si acum)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

pai daca nu-ti place tie boxul asta nu inseamna ca acesta nu-i un sport. asa cum de ex. daca nu-mi place mie aruncarea cu ciocanul sau aruncarea cu sulita, asta nu inseamna ca nu sunt sporturi. ba sunt chiar sporturi olimpice daca-ti vine sa crezi
repet, nu sunt devoratoare de box si nu sustin cauza lui neaparat insa ce zici tu mai sus e ca si cum de exemplu, daca nu inteleg muzica simfonica sa neg existenta ei.




un copil creste in inima mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mariaa
si sa-l mai si pocnesti cu forta sa-l pui in dos si sa nu se mai ridice de acolo.


uite, de-aia ziceam ca asta nu e sport. aruncatul cu sulita nu raneste pe nimeni in mod intentionat, doar daca iti tremura mana si-o arunci spre public.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Bineinteles ca boxul e sport (e si sport olimpic) dar boxul olimpic si cel profesionist sunt destul de diferite, echipament de protectie (casca), cred ca si regulile sunt diferite, si durata jocului. Violenta vinde biletele bine; si se invart prea multi bani in anumite sporturi din pacate.
Macar boxul e bataie, nene, stii la ce sa te astepti; nu e singurul sport violent din pacate, nici nu stiu daca e cel mai violent. In Canada m-am obisnuit sa ma uit la hockey, orasul are echipa in NHL. Sport frumos, rapid, goluri multe, parte f importanta a culturii locale (desi echipa din NHL nu prea sunt ei chiar primii ca sa ma exprim eufemistic, biletele sunt vandute de mult si cele mai ieftine incep pe la 120 de dolari). Bataile intre jucatori sunt frecvente si mi s-a spus fac parte in joc; asa o fi. Accidentele insa sunt serioase, pucuri in cap, stickuri in cap, in gura, dinti pe gheata cu sange cu tot, cateodata e prea mult si la tv. Acu vreo saptamana capitanul echipei a incasat un stick in ochi si toata lumea a inghetat, ii curgea efectiv sange din ochi, a iesit de pe teren pe picioarele lui si in urale (oare ce era de aplaudat?) Prima prognoza a fost ca ochiul e pierdut...insa sambata Ethan a intrat din nou, ochiul arata horror insa vede cu el (cam in ceata zice el), risc crescut de a face boli degenerative in viitor, competitia insa merge mai departe.
Sportivii insisi sunt niste inocenti, simtul competitiei, citius altius fortius si placerea sportului ii motiveaza in principal.
Ethan chiar e eroul orasului.
Iar Lucian Bute e campionul mondial care merita felicitarile noastre.
Si mandria romanilor din Quebec (cum de nu scrie nimeni din Quebec?!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

"sporturile" astea violente sunt mutantele vechilor turniruri din perioadele de pace. barbatii, insetati de sange si sa nu-si piarda abilitatile intre doua razboaie, mergeau la turniruri de unde nu se stie daca se mai intorceau vii sau nu. pe-atunci, victoria insemna uciderea adversarului. "eroii" astia care-l pocnesc pe altul cu atata incrancenare, un necunoscut in fond, aclamati de un public isteric si violent sunt primitivi cu totul. ce e sportiv in a-l umple pe altul de sange? sahul e sport, ciclismul, inotul, astea-s sporturi. nu boxul (stiu si eu ca e sport oficial, nu despre asta vorbesc).

Mergi la inceput