Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.) - 9

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

cryss, stiu ca si tu ai fost pe lista de banuiti de pe un alt site, am vazut.

Si eu am fost ajutata de doua dintre fetele de la odiseea mea, pentru ca, de la 17 saptamani incolo, am avut iminenta de avort, la 22 de saptamani am fost spitalizata, cu tratament injectabil si apoi pastile, cu interdictia de a face efort, sta mult pe scaun etc. Am avut o perioada mai grea, pentru ca nu am mai putut lucra, si s-a simtit, atunci stateam cu chirie, dar mi-am revenit si am dus sarcina la capat OK, desi am avut dureri, luam Duphaston si No-Spa.

Tocmai de aceea apreciez cu atat mai mult ajutorul oferit si ma bucur cand pot si eu ajuta.

Am vorbit cu malta pe YM, sa vad ce pot face pentru gravidutza aceea sarmana. Daca imi voi permite, o sa-i cumpar macar cateva body-uri, gasesc mai ieftine si de buna calitate la Mall.

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexiuli spune:

Buna.As vrea sa o ajt si eu pe fata insarcinata de 19 ani,si eu am aceeasi situatie,tot un baietel,mi-au ramas multe hainute mici de la el,si cred ca i-ar prinde bine..Nu sunt noi,le-am primit si eu de la alte mamici,le-a purtat si puiul meu,insa sunt ingrijite si mai mult ca sigur ii vor prinde ft bine..Am si un bax de pampers..As vrea un pm cu adresa ei,ca sa i le pot trimite..O seara cat mai frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malta spune:

Draga Selene, iti multumesc, e frumos gestul pe care vrei sa-l faci, dar iti recomand sa trimiti doar salopeta de scos bebele din spital si sa renunti la a investi bani in lucruri noi. Sigur va primi cateva hainute folosite de la copiii care au crescut si le-au ramas mici. Ai si tu copil de crescut! Va doresc tuturor o zi superba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaelena spune:

Buna mamici,de foarte mult timp urmaresc toate polemicile de aici.Eu sunt din Dorohoi si una din mamicile care au ajutat-o pe Ramona cu ce a putut.Desi de multe ori am avut suspiciuni.Si pe mine m-au ajutat mamici de pe forum cand am avut nevoie si le multumesc din suflet pe aceasta cale.Sa lasam aceste lucruri.Am si eu de donat unele lucruri pe care Giulia nu le mai foloseste:o scoica de masina,un premergator,un marsupiu si cateva hainute pentru 10 luni-un an.Daca s-ar gasi cineva mai de aproape ar fi foarte bine ca nu prea stau bine cu banii si nici nu prea am cum sa pun coletele la posta.Peste vreo luna voi da si carutul ca nu prea mai incapem in el.

irina constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Fetelor, revin cu o ultima rugaminte de acest gen, sau propunere mai bine zis:
Propun ca macar o perioada sa nu mai vorbim de ddeiutz sau de ramona dar si ele sa promita sa nu mai intra pe topicul acesta si ca nu mai cer ajutor aici... au primit destule, nu mai conteaza daca a fost corect sau nu!

Multumesc de intelegere si va doresc numai bine!

PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexiuli

Buna.As vrea sa o ajt si eu pe fata insarcinata de 19 ani,si eu am aceeasi situatie,tot un baietel,mi-au ramas multe hainute mici de la el,si cred ca i-ar prinde bine..Nu sunt noi,le-am primit si eu de la alte mamici,le-a purtat si puiul meu,insa sunt ingrijite si mai mult ca sigur ii vor prinde ft bine..Am si un bax de pampers..As vrea un pm cu adresa ei,ca sa i le pot trimite..O seara cat mai frumoasa!


multumesc mult. Iti dau pe mp informatiile. Voiam doar sa-ti zic ca noi suntem tot din Botosani, la origini, chiar daca acum ne-am imprastiat prin toata tara.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crialex06 spune:

Citat:
citat din mesajul lui malinas

Buna,

sunt de la Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 si vin la voi cu o rugaminte.Verisoara mea, care a implinit sambata 19, eleva in clasa a 12, este insarcinata si urmeaza sa nasca in luna iulie. Va avea un baietel si este foarte fericita. Din pacate situatia ei materiala, si a viitorului tata si sot, nu este tocmai roz. Avand in vedere ca ea este eleva nu va beneficia nici de indemnizatie de cresterea copilului, asa ca raman sa traiasca doar din banii lui, care, oricum, nu sunt foarte multi.

Eu am un baietel de 4 luni si toate hainutele ce-mi raman de la el, cele de la 2 luni in sus (cele de la 0-la 2 luni le-am dat pe forum) se vor duce la ei.La fel carutul pentru 0-6 luni, scoica pt masina (nu au masina, dar e buna sa-l poarte pe bebe prin casa de colo-colo) si un leganut.Din pacate insa carutul nu este tip landou si nu poate fi folosit si pe post de patut in prima perioada. Asa ca vin si eu sa va rog, daca aveti un patut care nu va mai trebuie...o familie f tanara din Timisoara v-ar fi foarte recunoscatoare.Stiu ca cer mult, ca un patut este scump si ca puteti sa-l vindeti, dar...am zis ca nu strica sa intreb.

Va multumesc mult.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz



Malina,eu am un patut pe care as putea sa i-l dau verisoarei tale.
Si eu sunt tot din Bucuresti,asa ca ma gandeam,daca il vrei,sa ti-l dau tie,si poate reusesti tu sa i-l trimiti cumva.

Astept raspus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor ,DDeiuttz a donat un scaun de masina pentru protejata mea Maria dar ei nu ii este bun ,adica este cam mic ptr ce ii trebuie ei...asa ca daca are cineva nevoie de el mamica Mariei il trimite.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI
BEBE 2


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=3" target="_blank">poze in concurs Anca1 si Anca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Eu am primit un mesaj de la una din fetele din Germania si o sa primeasc in curand hainute... va anunt imediat ce le am!

PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

malta, prea tarziu... Adica am lasat-o pe Daria cu fratele meu, care deja are experienta de baby-sitter, si am tras o fuga pana la Auchan - Iulius Mall. Acolo sunt hainute de la o firma care mie imi place foarte mult (nu zic, sa nu fie reclama), si care are hainute ieftine si bune. Asa ca i-am luat copilasului 3 body-uri, doua cu maneca lunga, de 0 - 3 luni, si unul fara manecute, de 3 - 6 luni, sa-i fie bun la vara. I-am luat si Dariei o gecuta, ca na, mi s-a pus pata pe ea. Adaug si body-urile la pachet. Si stai linistita, ca imi face placere sa stiu ca pot sa ajut, cand situatia financiara imi permite, chiar daca e vorba de sume mici.

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!



Mergi la inceput