AZOOSPERMIE-cap 29

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

dear bambi FELICITARI pt cei 2 bebelusi, sa stea la mami in burtica pana la termen si sa fie sanatosi.
LA MULTI ANI si din partea mea, sa fii fericita mereu asa cum esti acum, si un buchet mare de de la mine.
pisiX abia astept sa ne dai vestea cea mare pe 6 apr. Eu zic ca o sa fie tot 2 .
andruzza imi pare sincer rau
Mikisor m-ai lasat masca cu mutatia asta. Ce-i de facut in cazul asta?
poti iti doresc si eu bun venit. Cat ai FSH-ul?

Va pe toate

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

dear_bambi,la multi ani ,sa ai o sarcina usoara si fara probleme
miki,off nici nu stiu ce sa zic
andrutzza,nici nu am cuvinte

toata gasca



doamne ajuta-ma sa am si eu un bebe


"Speranta,ca si credinta,nu inseamna mai nimic daca ii lipseste curajul;
nu inseamna nimic daca ii lipseste riscul."
(Thornton Wilder)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Dear bambie, felicitari!!!!Super cadou!
La multi ani si asa primaveri sa ai toata viata!!!
Arucs,am descoperit un nodulet pe la "instalatie" , dr a zis ca spera sa il elimin in 3 luni..
Nusy, te pupic.
Pisix, asteptam numai vesti bune.
Copilutzu, Bytzi,Andrutza,Iuca,Gloss si toate azoogirls

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Astazi, in ziua de 1 aprilie la ora 9,45 a venit pe lume prin cezariana VLAD CONSTANTIN , un minunat baietas de 3,170 kg si 48 cm, rumen in obraji ,cu nasul carn si plete in vant !!!!!!
Mamica lui, Clara, este in al noualea cer si abia asteapta sa il stranga mai bine in brate si sa-l pupe pana il albeste, chiar daca si ea si noi toti am stat cu sufletul la gura 2 zile din cauza fluctuatiilor ei de tensiune, motivul pt care s-a facut cezariana de urgenta. Apropo, la operatie au eliminat si un chist de vreo 7-8 cm diametru, insa mami e ok si in burtica acum nu mai are pe bebe, ci un tub de dren.
Fetelor, va pupa pe toate si va transmite tuturor sa va tineti speranta , ca SE POATE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cum descarc cateva poze, cum vi le arat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Si nu e o gluma!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Faceti cunostinta cu Vladut !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Dear_Bambi: La Multi Ani, sa fii sanatoasa si sa ai o sarcina usoara si la termen.Felicitari pentru gemeni!!!!

Ainia: sa-ti traiasca nepotul,e un scump.Felicitari surorii tale!

Andruzza: imi pare tare rau...

Mikishor: offff.....nasoala treaba....dar,cu tratament corespunzator,vei reusi!

Andra:

Nusy 27+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ainia, sa va traiasca, sa fie sanators si sa va aduca numai bucurii! si multumim din suflet ca vii sa ne ridici moralul, avem nevoie de astfel de incurajari!


Dearbambie - La multi ani, draga mea! Intr-adevar un cadou mai frumos nici ca se putea! Ma bucur atat de mult pentru voi! La anul iti vei serba ziua iesind in parc cu bebeii-iti dai seama????


Ella, unde esti dragutza, crezi ca am uitat de tine? Un gand bun trimit catre tine si te astept cu vesti.


Andruzza, offf ...imi vine tare greu sa iti spun ceva, imi pare tare rau ...Insa e important ca s-a intamplat sa ramai insarcinata natural...Eu cred ca cel mai important este sa va reveniti din punct de vedere psihic. E dureros, e greu...insa cu rabdare si iubire veti reusi.

Mikishor, o sa modific pe prima pagina, intr-adevar raspunsul pisicutei noastre cred ca ofera multe raspunsuri celor care afla prima data diagnosticul de azoo.

Iuca, Nusy, wow ce mari v-ati facut. Iuca-pe cand e marea intalnire preconizata??


Poti, ce tratament ti-a fost recomandat pentru FSH marit, si pe ce perioada?


Io-s cam prinsa zilele astea, incerc sa ma impart in mai multe locuri, nu imi iese, sunt frustrata...

Vreau si eu sa intreb, pana luni cand ajung la dr mea ma tot framant. Am fost la o eco in z5, de "control", voiam sa vad cum arata ovarele mele. Fetelor, ca voi ati fost la monitorizari si stiti mai bine : e normal ca in Z5 eu sa am deja un folicul de 11mm?? Ecografista mi-a zis ca nu e chist, ca e folicul. Endometrul era de 7.3mm. Ce sa va mai zic? Pe buletinul de analiza sunt o gramada de date...Sunt cam in ceatza...Pls help cu o opinie...





"Most of the important things in the world have been accomplished by people who have kept on trying when there seemed to be no chance at all." Dale Carnegie

April

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

april,eu zic ca e destul de mare foliculul pt z5 si endometrul arata chiar foarte bine ,esti super ok acum depinde cit de bine a masurat dr si daca ai CM mai scurt atunci ovulatia e mai devreme de z13-14 asta e explicatia foliculului si endometrului asa mare pt z5

andra,despre ce nodulet vorbesti?ce ti-a gasit?



doamne ajuta-ma sa am si eu un bebe


"Speranta,ca si credinta,nu inseamna mai nimic daca ii lipseste curajul;
nu inseamna nimic daca ii lipseste riscul."
(Thornton Wilder)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Neata
Sunt noua pe aici si am o mie de intrebari pentru cele care trec prin ce trec eu acum. Stiu ca trebuie sa scriu 10 mesaje ca sa ma puteti "vedea" in timp real asa ca ma straduiesc sa le scriu repede.

Mergi la inceput