AZOOSPERMIE-cap 29

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arucs spune:

Dear Bambi,te rog sa ma lamuresti cu ceva:sa inteleg ca la sotul tau dupa acel tratament s-au gasit gigei fara punctie?Si la el era azoo?Cat timp a luat acel tratament?Te rog frumos sa ma luminezi?la sotul meu este azoo,dar toate analizele sunt perfecte.Sunt sanse sa se gaseasca ceva,deoarece si sotul meu a luat vit.C si omega 3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Dearbambi, felicitari pt perseverenta. M-a impresionat povestea ta.
Arucs, eu am inteles ca aveau ceva gigei in 2005, 0.1 adica 100000 bucatele iar la fiv 10000, deci s-au imputinat :(. Tratam i-a ajutat sa nu dispara de tot.

Citat:
Apoi primim rezulattul sotului, 0,1 , asta se intampla in 2005. Ne spune ca avem sanse de 5% sa raman natural.






Miki Anul asta pun de-un pui ( sau doi )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Arucs, eu dupa ce am facut operatia, in 2007 , a repetat spermograma si tot 0.1, i-au iesit, dar cu mobilitate zero, forme anormale 100% si am inceput sa-i dau, multi maca si pro6 la sfaturile lui Miki, pliculete de la redis L-carnitin, i-am dat zinc, cand se mai terminau ii dadeam spermotrend, vit C de 1 gr. Dupa 3 luni repeta analiza si ieseau la fel, abia dupa vreo 6 luni s-au vazut imbunatatiri la mobilitate si forme. La el tot timpul in sperma erau gigei, dar vai de capul lor. Iar acum la punctie au gasit doar 10000, dar nu mai aveau forme anormale si oricum la ICSI le taie coada , le trebuiesc doar capul sau ceva de genul , nu stiu f bine.
In concluzie, tratamentul i-a imputinat, dar le-a imbunatatit calitatea.... putini da buni!



"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Fetelor, am uitat sa va spun, ca azi am repetat bhcg, ca turbam pana pe 1 aprilie( e si ziua mea, fac 29 de anisori) si valoarea este de 719, 3. iar pe 25 a fost de 304, 5
Voi ce spuneti este bine?



"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Dear_bambie- gata, esti gravidutza in toata regula, am pus povestea pe prima pagina !!!! Eu zic ca gata, nu mai are sens sa te nelinistesti de-acuma, relaxeaza-te si bucura-te, bebe e acolo!!! Ramai optimista si pozitiva si totul va fi bine!



Bytzi, am facut modificarile cerute, scuze de intarziere...






"Most of the important things in the world have been accomplished by people who have kept on trying when there seemed to be no chance at all." Dale Carnegie

April

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Citat:
citat din mesajul lui dear_bambie

Arucs, eu dupa ce am facut operatia, in 2007 , a repetat spermograma si tot 0.1, i-au iesit, dar cu mobilitate zero, forme anormale 100% si am inceput sa-i dau, multi maca si pro6 la sfaturile lui Miki, pliculete de la redis L-carnitin, i-am dat zinc, cand se mai terminau ii dadeam spermotrend, vit C de 1 gr. Dupa 3 luni repeta analiza si ieseau la fel, abia dupa vreo 6 luni s-au vazut imbunatatiri la mobilitate si forme. La el tot timpul in sperma erau gigei, dar vai de capul lor. Iar acum la punctie au gasit doar 10000, dar nu mai aveau forme anormale si oricum la ICSI le taie coada , le trebuiesc doar capul sau ceva de genul , nu stiu f bine.
In concluzie, tratamentul i-a imputinat, dar le-a imbunatatit calitatea.... putini da buni!



"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."



Bambie, eu zic ca nu tratamentul i-a imputinat. Din pacate in cazurile de OATS severa, in timp situatia se deterioreaza si se ajunge la azoo. Voi ati reusit sa depistati o cauza pt care gigeii erau asa putini si "defecti"?






"Most of the important things in the world have been accomplished by people who have kept on trying when there seemed to be no chance at all." Dale Carnegie

April

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arucs spune:

Va multumesc pentru lamuriri.Acum am inteles exact.
Noi avem pusi gigei la pastrare,deoarece in urma biopsiei s-au gasit.Dar oricum ,ma gandeam sa faca o punctie cand o sa facem FIV.
Pupici tuturor si un week end minunat si plin de vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

April, din pacate, nu am descoperit cauza azoo. Lui toate analizele i-au iesit foarte bine, inclusiv cele genetice si microdeletiile. Nu are varicocel, infectie urinara, hormonal sta bine, i-a iesit anul trecut, la spermocultura un streptococ, dar i-au zis ca a fost proba contaminata, si preventiv a luat un antibiotic si a repetat analiza dupa tratament si a fost ok.
Iti tin pumnii stransi, sa iei, cea mai buna decizie, sa alegi clinica si doctorul care iti va indeplini dorinta cea mare! Sunt sigura ca anul acesta vine barza!!!

Pup fetele cu drag si va doresc un weekeend cum va place!



"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Dearbambie , deci si voi tot inexplicabili, ca si noi... Si noi tot asa, hormonal, urologic, genetic -perfect...
Noi numai cauzele infectioase nu le-am eliminat (inca), mai avem de facut cultura uretrala, o sa o facem si pe aia. Oricum cred ca sunt putine sanse sa fie asta cauza pt care sunt atat de putini si amarati (noi n-am avut niciodata mai mult de 400.000, iar din aia 90% forme anormale)

Ai grija de tine si de puiul din burtica!

Pup toate fetele, va doresc un weekend minunat si abia astept sa mai fac modificari la sectiunea de gravi de pe prima pagina!


"Most of the important things in the world have been accomplished by people who have kept on trying when there seemed to be no chance at all." Dale Carnegie

April

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Arucs – 4000 la Tutu ??? Nu stiam … Oricum, mi se pare o varianta de luat in calcul...
April, arucs – fetelor, stiti si eu cat m-am sucit si codit, si sincer nu pot spune nici despre clinica asta ca e perfecta, adica ... ma intreb daca exista asa ceva ?....
Singurul sfat pe care vi-l pot da: nu va duceti la un FIV fara tratament la sot min 6 luni cu Maca si restul de binefacatoare pt sperma. Din punctul meu de vedere e esential.
Dear_bambie – in primul rand ...la multi ani, taaare frumos cadou ti-ai mai facut si f impresionanta povestea ta


AzooGirl -a.obstructiva
2007 Biopsie pozitiva
ICSI 1 & 2- 2007/2008 - Gynera -nereusite
ICSI 3 - Kinderwunsch Wels - fara ET(embrioni de proasta caliate)
Stimulare pt ICSI 4, la AZVUB Bruxelles - final martie 2009

Mergi la inceput