Nasterea in sistemul privat

Nasterea in sistemul privat | Autor: Mihablonda

Link direct la acest mesaj

Fetelor,a nascut vreuna dintre voi la un spital privat? Eu ma pregatesc sa fac un bebe dar imi e tare sila de spitalele de stat. Cam cat costa o nastere intr-un astfel de spital?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Mihablonda,

Ai asigurare privata ? daca da,atunci nasterea este inclusa intr-un spital privat.
nici nu as sta pe ganduri ,as cere o oferta imediat de la o clinica ,la stat e de groaza si risti sa ramai cu sechele tot restul vietii tale.



Sophia 2ani 06.09.06
+37 Sarah
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Buna
Eu am nascut la medlife si conditiile au fost excelente. Au un spital ff fain care include toate specialitatile inclusiv obstretica ginecologie.
Am fost ff multumita si conditiile au fost ca la hotel. Nota de plata a fost 60 milioane in noiembrie. Eu am facut cezariana si a inclus tot tratamentu, nasterea tot tot.
Nu am avut nevoie de nimik de acasa.
daca iti permiti recomand cu toata inima acest minunat spital
Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Si eu iti recomand Medlife, toate cunostintele care au nascut acolo au fost extrem de multumite, sunt si pareri pe aici pe forum. Ca preturi este mai rezonabil decat Euroclinic sau Regina Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Mihablonda,

Ai asigurare privata ? daca da,atunci nasterea este inclusa intr-un spital privat.
nici nu as sta pe ganduri ,as cere o oferta imediat de la o clinica ,la stat e de groaza si risti sa ramai cu sechele tot restul vietii tale.



Sophia 2ani 06.09.06
+37 Sarah
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy




eu am nascut la euroclinic, am mai scis si la alte subiecte mai detaliat, a fost f bine si cand si daca va mai fi cazul, merg tot acolo.

cat despre asigurare, nasterea nu este inclusa. la euroclinic cel putin. o fi in alte parti.

cat despre medlife, am o prietena care a nascut acolo, si e f multumita. e insa la fel de adevarat ca laboratorul lor de analize lasa de dorit-nepotului meu i-au gasit o hepatita C inexistenta, nu va pot spune ce a fost pe capul parintilor, iar unui prieten i-au diagnosticat sotia cu leucemie. evident, dupa analize repetate in alte 2 centre, si nepotul si tipa raspectiva erau bine merci, nu aveau absolut nimic.

ar mai fi centrul medical unirea, parca si ei isi facusera maternitate, dar despre ei nu stiu nimic.



chris + alexandra



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

si eu oscilez intre spital de stat, polizu, si privat, medlife. inca nu m-am hotarat. eu am o problema cu medicii neonatologi...nu prea stiu sigur cat de buni sunt cei de la medlife...la polizu insa sunt verificati

+ 20saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

si eu m-am interesat cum se sta cu neonatologia
si dupa ce a fost scandalul acela cu bb nascut fara cerul gurii la medlife si neonat de acolo nu si-a dat seama, si dupa ce in euroclinic am auzit ca pleaca cam multi copii infectati, cred ca inclin spre regina maria
neonatologia la medlife am auzit ca e foarte slaba; eu am 2 prietene care si-au tot tratat copiii acolo si au renuntat

Perlutele mele: Karolina (10.06.2007) si Eszter (DPN: 14.05.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Da eu ce sa zic..eu am nascut la ei si am fost multumita si de neonatologie..
am avut si o amica internata la ei cu copii si o alta operata de apendicita si toate au fost multumite, mai ales ca acum pt pediatrie au treaba cu contractul Cas si platesti numai cazarea, restul fiind decontat de casa de asigurari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Revenind la ideea de baza in Romania in Bucuresti exista 3 spitale private mari si late:

1.Medlife
2.Euroclinic
3. Regina Maria

Preturile sunt pe masura..la Medlife este cel mai ieftin si conditiile ff bune costa in jur de 1500 euro, la euroclinic si Regina Maria costa intre 1800-3000euro in functie de cezariana sau nastere naturala.La Medlife pretul e fix indiferent daca faci ceza sau nasti natural si indiferent de medicul cu care nasti.La celelalte difera in functie de tipul nasterii si de medic.
Eu ama les medlife si pe considerentul pretului si a fost mai mult deca ok, pentru ca dpdv al dotarii, personalului si alte aspecte de igiena sau personal sunt absolut la fel.

Mergi la inceput