Intamplari paranormale

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Citat:


eu citeam mesajul tau pentru a doua oara. :-))
iar in Ro cred ca e ora de culcare...



....sper ca este eligibil...
Io nu pot dormi,ca am nasul infundat,capul patrat de ataia muci si...sincer,da' sincer de tot...mi s-au aprins neuronii de subiectul asta si ma manca varful degetelor....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Da..e ora de culcare da eu bantui..cam nelinistita.
Ana, eu am citit mesajul tau, am inteles, multumesc de explicatie. da il mai citesc odata ca sa fiu sigura:-)

Apoi revin..cand mi-e mintea mai limpede..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana68
..mi s-au aprins neuronii de subiectul asta si ma manca varful degetelor....


pai scrie! abia astept sa citesc. eu am povestit cam tot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

ladyJ,
conchita...pai trebuie sa ma starnesc cumva...ca asa nu stiu despre ce ar fi indicat sa scriu.Eu am un talent deosebit de a da cu mucii-n fasole si de a calca prin strachini si zau ca nu vreau asta,ca imi place aici,ma simt in mediul meu...
Nah,pana sa postati voi doua...am gasit ceva interesant

http://astrologikon.com/portal.php

cititi si pe acolo ,daca aveti chef,insa forumul e fain...e zona crepusculara totala.Cautati subiectul cu intamplari paranormale...ti se face pielea de gaina ce pot scrie unii acolo...Lectura placuta!Hai ca e aproape 1 dimineata...ma duc si io catre lumea paralela a somnului...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Ana, nu am gasit despre paranormale, dar am gasit explicate proiectiile si decorporalizarea, aici:
http://astrologikon.com/viewtopic.php?search_id=1681888562&t=161

asta e? sau unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aura_m spune:

Intr-o noapte am visat-o pe o pacienta care a murit acum 2-3 ani, nici macar nu vorbisem despre ea la serviciu sau ceva de genul asta si in vis pacienta incerca sa ma sarute pe obraz si eu ma zbateam sa nu faca asta si cu cat ma apropiam de realitate sotul meu incerca sa ma sarute si eu il respingeam. I-am spus ca faceam asta datorita visului si el mi-a zis ca s-a trezit brusc si a simtit nevoia in clipa urmatoare sa ma sarute.
Eu cateodata am senzatia ca sunt privita de persoane nevazute prin casa, ca sunt strigata sau ca cineva ma atinge.
Soacra mea mi-a povestit ca acum multi ani, era sotul meu si cumnatul meu mici, intr-o zi s-au dus la niste rude in Bulgaria si au innoptat la o ruda, soacra socrul si copii in pat si la un moment dat soacra simte ceva greu care o apasa. Ea da sa isi faca cruce dar nu poate, parca ceva o tine, isi face cu limba cruce si apoi il striga pe socrul meu ca pe ea apasa ceva si nu se poate misca. Nici socrul meu nu dormea si i-a zis ca i se pare ca se intampla ceva ciudat in casa aia si socrul meu nu prea crede in lucruri din astea paranormale. In clipa urmatoare erau in picioare si dusi au fost din casa cu copii cu tot.
Odata eram cu sotul meu pe hol, ne incaltam si vroiam sa iesim din casa, cand auzim o ciocanitura in usa de la intrare, intr-o secunda am deschis ca eram apoape si cand colo...nimeni.

AURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Eu, comparativ cu ce spuneti voi, am o gluma de experienta paranormala. Si s-a intamplat doar o data, cand eram mica. Locuiam inca cu ai mei. O data, imediat dupa ce dormisem de pranz leneveam inca in pat. La un moment dat am vrut sa ma misc si am realizat ca nu pot. Eram intepenita toata, din cap pana in picioare si am simtit o mana usoara si racoroasa pe frunte. Asa, ca o adiere, nu stiu cum sa spun. Atingerea in sine nu m-a speriat, dar m-am panicat ca nu puteam sa ma misc. Nu mai stiu cum m-am "deblocat", cred ca pur si simplu. N-am vazut si n-am auzit nimic, doar atingerea aia.

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Aseara am visat un vis pentru a doua ora. Dar exact ca primul. Pe primul il tin minte pentru ca mi-am adus aminte de acel vis mult timp. Visez cum ca virgula casa mea mai are 2 camere foate mari si frumoase, dar pe care noi nu le folosim. Intru in ele si sunt fascinata de frumusetea camerelor si tot ma intreb de ce nu le folosim, acolo am gasit niste bijuterii vechi fara valoare ramase de la fostii proprietari.
Eu de obicei, ori nu visez , ori nu tin minte visele, dar cu visul acesta ma trezesc dimineata in minte si toata ziua ma urmareste in gand.
De fenomene paranormale nu am prea avut parte, decat doar cand a murit tata am simtit cum ma invaluie un curent cald si ma cuprinde in brate, fara sa fie deschida vreo usa sau geam, si apoi dupa inmormantare zi lumina statea pe pervazul geamului o vrabiuta. Dar nu se dezlipea de acolo. Stand la casa chiar treceam pe langa acel geam o fugaream si venea inapoi fara nici o frica in secunda 2.
A plecat de acolo la exact 40 de zile dupa moartea tatalui, cand se spune ca sufletul celui decedat ajunge in Ceruri. O fii superstitie, o fii paranormal nu stiu ce sa spun, spun doar ca dupa ce nu a mai venit i-am simtit lipsa si mai mult tatalui meu si imi era dor de vrabiuta aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata fetelor...

Io am avut o noapte foarte linistita,am dormit de-am rupt pista de aterizare,ca din cauza mucilor si a nasului infundat,am sforait ca MIG-ul la decolare...

conchita,eu am citi aici prima data:

http://astrologikon.com/viewtopic.php?t=1177

toate cele trei pagini.Cel mai tare m-a impresionat povestea scrisa de aries...

Asta tot in experiente paranormale,mai degraba in categoria poltergeist,se incadreaza.

May astea cun visele...iui!...unele sunt frumoase,altele te zbarlesti.
Am avut si eu un vis tare ciudat,pe care nimeni nu mi l-a putut explica.M-am vazut intro curte mare in care era o casa in constructie(am uitat sa precizez ca ambii mei parinti erau decedati cand am avut visul asta).In curte era un gazon foarte frumos,ingrijit,pe marginea curtii erau meri,din aceia Ionatan si erau plini de mere mari,rosii,frumoase,coapte,iar crengile copacilor stateau sa se rupa sub greutatea merelelor.Curtea asta avea un gard inalt de lemn,proaspat lacuit...Eu stateam in curte si spalam(ce chestie) niste rufe intrun lighean rosu.In gardul asta era...cum sa spun?...o poarta,insa nu era poarta in balamale,era ca si cum ar fi lipsit de acolo niste scanduri,anume lipseau...si cu toate astea gardul ala era armonios,frumos aranjat.Ei bine,cum stateam si frecam rufele alea,langa mine vine fiul meu,micut in vis si ma intreaba ceva,n-am inteles ce m-a intrebat,insa instinctiv m-am uitat prin poarta aia din gard si am vazut dupa gard o campie frumoasa,plina de flori de camp,in zare se vedea ca si cum ar fi fost niste munti...era multa lumina si m-am gandit ca e o zi splendida insorita.Putin mai intro parte era un grup de oameni la un fel de picnic.Radeau,glumeau,se vedea pe fetele lor o fericire,erau senini...era ceva atat de frumos.Ce am remarcat ca erau de toate varstele,si tineri si mai in varsta si adolescenti...si privindu-i asa,un cuplu care statuse cu spatele la mine,s-a intors cu fata la mine si mi-au facut cu mana.Imi amintesc clar ca instantaneu mi-au dat lacrimile si ma durea in suflet,ca erau mama si tata,atat de frumosi si luminosi,erau asa de fericiti si radeau si imi faceau cu mana...am vrut sa fug catre ei si aveam un sentiment de tristete,amestecat cu fericire si cu un fel de ciuda....ca ma gandeam ca ei se distreaza si eu trebuie sa spal rufe...Nu ma putea misca din loc,vroiam sa fug si sa-i iau in brate si sa plang si sa le povestesc cat de mult imi lipsesc si ce mare nevoie am de ei....Ei continuau sa rada si sa-mi faca cu mana...am simtit in mintea mea ca parca mama vroia sa-mi zica ceva...suna ceva de genul:"Tu nu poti veni,stai acolo...o sa mai venim noi...suntem aici".Nu stiu ce a vrut sa spuna cu asta?Poate faptul ca vegheaza asupra mea?Nici nu stiu....am stat ofticata si i-am privit o vreme,apoi cand am reusit sa ma misc din loc si am inceput sa alerg catre campia aia,ei deja se deplasau cu tot grupul catre orizontul ala magnific de frumos si eu tot alergam si nu ii puteam ajunge nicicum din urma...si le strigam sa ma astepte si pe mine...insa mama imi tot spunea in cap "tu nu poti veni cu noi,stai acolo".Eram atat de trista si necajita...si deodata m-am vazut singura in campul acela.Am privit inapoi si l-am vazut pe fiul meu in cadrul portii din gard facandu-mi cu manuta semn sa ma intorc la el si m-a cuprins o liniste adanca,o multumire...ceva ca o implinire...si m-am intors la copil si in urma mea s-a astupat poarta aia,gaura din gard, ca si cand nu ar fi fost gaura acolo niciodata.
Stiu ca am fost foarte suparata cateva zile,foarte trista si am mers intruna din zile la biserica si am scris un pomelnic pentru parintii mei si am dat ceva de pomana,am avut eu asa,sentimentul ca daca fac asta o sa-mi treaca tristeatea...

Un alt vis,de data asta urat,am avut in seara cand tatal meu a murit.Eu locuiam la cativa km de apartamentul unde tatal meu statea impreuna cu surorile mele.Mama murise deja.Stiam ca tata avea probleme cardiace.In ziua respectiva vorbisem putin cu tatal meu si mi s-a parut ca e ok.Acasa mi-am culcat baiatul si m-am pus si eu langa el si am visat ca bate cineva la poarta.Eu eram in casa,impreuna cu cumnata mea si faceam mancare amandoua,multa mancare....chiar radeam impreuna cu ea si ziceam ca la ce ne trebuie atata mancare,ca doar nu ne mai maritam o data.Si uitandu-ma pe geam,am vazut prin gard pe cineva la poarta.Si ii spun cumnatei mele sa mearga sa deschida si parca aveam un sentiment de frica.Ea merge si deschide si in usa portii era una din surorile mele,chiar cea care l-a tinut pe brate pe tata cand a murit.Era impreuna cu un barbat de culoare neagra,un negru...inalt si foarte voinic.Si incercau amandoi sa se uite din afara in casa prin fereastra...afara se facuse un intuneric bezna si eu muream de frica.Incercam sa tip sa plece amandoi si sa ii spun cumnatei mele sa le zica ca nu sunt acasa si sa-i dea afara din casa...Stiu ca m-am trezit in bubuituri in poarta,de adevaratelea,ca stateam la casa cu curte .M-am uitat la ceas,era 3 dimineata...si cand am iesit la poarta sa deschid,in poarta era sora mea din vis impreuna cu prietenul ei de atunci.I-am poftit in casa,stiam ce vor sa-mi spuna si de cum au pasit in camera i-am zis "ai venit sa-mi spui ca tata a murit?"...A ramas masca,ne-am albit amandoua la fata si ne-am pus pe plans.

Cam astea sunt visele care mi-au ramas si in zi de azi in cap...pe primul nici acum nu il inteleg.


Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Ce sa spun, am citit tot, ca aseara n-am mai putut intra si mi s-a ridicat parul pe mine.
Conchita, eu nu imi amintesc daca am calatorit (sufletul) sau nu undeva, eu m-am speriat atat de tare de senzatia aceea de aspiratie, incat am fost sigura ca mor in acel moment. A fost atat de straniu si incredibil, si m-am speriat ingrozitor de tare.Desi recunosc ca manifest oarece curiozitate de a vedea dincolo de ce putem percepe aici pe pamant, mi-e f frica.

Maraki, prima data chestia asta mi s-a intamplat cam la vreo luna de la nasterea copilului, apoi iarasi dupa vreo 2 saptamani, si inca o data de Paste anul trecut.

Alte intamplari nu am avut atat de multe. Am mai scris odata pe forum ca ingerul meu pazitor (asa cred eu ca a fost el, sa creada fiecare ce vrea), m-a scapat de un accident (sau poate si mai rau). Intr-o iarna mergeam la mama in vizita, si la un moment dat o voce in capul meu mi-a spus "Fa un pas la dreapta". Am facut pasul din reflex, fara sa ma gandesc.Dupa aceea de pe acoperisul casei pe langa care treceam a cazut o gramada de zapada inghetata, plina de turturi. Daca nu faceam pasul acela toata zapada imi cadea direct in cap.

Alta intamplare a fost in noaptea in care a murit bunicul meu, la care tineam f mult. Eram plecati din tara in concediu, abia ajunsesem, era prima zi de vacanta. Noaptea la 2,20 m-am trezit brusc din somn, m-am ridicat in fund si ceva m-a strafulgerat (un gand, dar nu din acela cum le avem cand ne gandim la ceva anume, cand reflectam asupra ceva) am stiut ca bunicul a murit. Dimineata am sunat-o pe mama, care in prima faza nu a vrut sa imi spuna nimic, draguta de ea nu vroia sa ne strice vacanta. Apoi in final mi-a spus ca bunicul a murit la 2,20 noaptea.

Si ce mi se mai intampla, si asta in mod constanta, daca urmeaza sa mi se intample ceva rau, orice, cu o zi inainte incep sa am o stare de tensiune si de angoasa, parca presimt ceva.

Foarte interesant subiectul, si sincer nu as vrea sa se transforme in altceva, cum se mai intampla aici pe forum. Cand imi fac un pic de timp intru si pe linkuri.

Mergi la inceput