Intamplari paranormale

Raspunsuri - Pagina 57

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

si s-au intamplat si mie niste lucruri ciudate.

intr-o noapte am visat ca a murit un unchi cu care nu prea aveam tangente, dupa cateva zile m-a sunat mama si mi-a spus ca a murit unchiu cu pricina.

am dat licenta si am picat-o. cu mine a mai dat o colega si a luat scrisul. n-am mai sunat-o cateva zile ca oricum eram sigura ca ia si oralul, nu prea se pica la oral. intr-o noapte am visat ca o sunam si-mi raspundea sora ei la tel si mi-a spus ca a picat licenta. cand m-am trezit nu-mi venea sa cred ce vis am avut. evident ca am sunat imediat sa vad ce a facut. mi-a raspuns sora ei si mi-a zis exact ca in vis ca a picat licenta. am ramas masca nu ca a picat ea licenta cica am avut un vis atat de ciudat. le-am spus ce am visat, iar colegei i-am zis ca nu am mai sunat-o ca oricum nu ma asteptam s ao pice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Am visat ceva ciudat.
Aproape ca incep sa cred in vise premonitorii.
Era o matusa in visul meu... care se departa, fara sa miste picioarele.
Azi-dimineata am aflat ca verisoara mamei (prin alianta, dar noi o consideram matusa) s-a dus... exact aseara.
Nu mai tinusem legatura si nu ma gandisem la ea de ceva vreme, destula...
Sunt inca ingandurata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

La multi ani!

gabi, despre ce vrei sa discuti? ca vad ca reactivezi anumite subiecte. hai curaj! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Gabi3604, de unde esti asa informata? De unde stii ca exista oameni cu "rudiment de coada"? Si ca nu musca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Adela, nici nu stiu ce vreau in clipa asta :p
Oana, nu cunosc vreun om cu codita, dar am citit ca exista. Tot o mai dai pe soacra la schimb :)) ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

M-ai dezamagit - credeam ca ai ceva mai concret
Off topic: tot o dau, dar n-o vrea nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

As fi vrut sa povestesc si eu o intamplare paranormala, dar de cand m-a acostat UFO-ul ala in Nevada, nu mai stiu ce e normal

_
All we have to decide is what to do with the time that is given us.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Beren, pai povesteste-ne, ca doar esti on topic!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

pot sa pariez ca beren n-a experimentat niciodata o intamplare paranormala
gresesc?

edit: supranaturala, nu paranormala!
mereu incurc notiunile astea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Eu am experimentat cu buna stiinta si nesilita de nimeni cu psihometria. In acea perioada meditam mult, eram interesata de spiritualitate in general. Ma fascineaza budismul si filozofiile din Asia.
Dupa cum spuneam, mi-am dat seama ca primeam informatii in momentul cand aveam poza cuiva in mana. Mai in joaca, mai in serios am descoperit ca spun lucruri relevante despre oameni pe care nu-i intalnisem. O data, o prietena m-a rugat sa vin la ea ca a rugat-o o cunostinta sa ma "uit" la poza sotului ei decedat. Ne-am adunat noi trei intr-o seara si am inceput experimentul. Imaginile primite relevau accidentul in care murise sotul acelei femei. Ea m-a rugat sa ma uit pt ca politia nu elucidase cazul si ea banuia ca s-au intamplat alte lucruri decat un banal accident de circulatie. Ma rog, mi s-a derulat filmul accidentului, am mai primit ceva imagini/simboluri despre familia lui. Chestia palpitanta aici a fost ca mie mi se facuse atat de cald, ca transpiram ca la plaja in soare. La un moment s-a stins lumina si am ramas in intuneric. Prietena mea a constatat ca se arsese siguranta. A pus alta si am continuat. Dupa o vreme, la fel...se stinsese lumina si se arsese siguranta. Prietena mea a schimbat-o iarasi. Am continuat..si da....a treia oara la fel...Atunci mi-am zis eu ca e cazul sa ma opresc Mi se parea un semnal destul de "concret" ca trebuia sa ne oprim. Prietena mea l-a sunat pe sot sa-l intrebe de ce s-a ars siguranta de 3 ori. El nu a stiut ce sa raspunda. Noi ne-am continuat seara fara psihometrie, timp in care nu s-a mai repetat faza cu lumina.
Asa dupa cum mentiona aici cineva, chestia asta pot s-o "sting" si sa o "aprind". Adica daca ma intereseaza, ma implic, pot sa ma "joc" cu psihometria. Daca am alte preocupari si ganduri nu se intampla nimic deosebit. Nu mi-e frica de nimic, nu vad, nu aud chestii ciudate. In schimb, simt: oameni, situatii,etc.

Si am mai patit ceva cand eram copil. Cum era pe vremea lui Ceasca cu intreruperea apei calde, eu ca copil am uitat robinetul deschis. A venit vecina de jos sa ma ia de la scoala, sa vin sa opresc robinetul. Am alergat pana acasa, eram la o scoala de cartier, am intrat in casa unde apa era pana la glezne. In spaima si dezorientarea mea am alergat prin casa sa sting robinete, sa fac ce se poate face. La un moment dat am vazut fum ce iesea de la priza in care era bagat frigiderul. Era un cablu prelungitor pus pe pamant, deci sub apa. Eu in mintea mea de copil am alergat acolo, am pus mana pe stecher, si in timp ce-l scoteam, am primit un soc electric care m-a scuturat. Atunci pe moment nu m-am gandit eu la pericol, nu mi-am dat seama ca puteam sa mor. Nu stiu, poate ca nu am luat eu toti cei 220V pe coaja...sau poate ca am avut eu zile.




Mergi la inceput