Intamplari paranormale

Raspunsuri - Pagina 56

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

B.nica de ce nu'ti aduni tu panseurile intr'o carticica. Ceva de genul Dileme lejere pentru dupa-amieze ploioase unde alaturi de intrebarea de mai sus sa adaugi si Care e lungimea de unda a unui tantar in zbor? si bineinteles traditionala intrebare Unde se duce mancarimea cand o scarpini?

Come to The Dark Side ... we have cookies!


Ei, nu te mai agita cu atacuri la persoana!
Dupa ce imi trece "pedeapsa",imi iau jucariile si Paa,!
Plec de pe acest forum, ma duc acolo unde persoana mea nu declanseaza atacuri negative.




B.nica, pur si simplu esti greu(sau grea) de trecut cu vederea. Faci valuri-valuri pe unde treci.

Eu as lua-o ca pe un compliment!


PS pariu ca Xenocid ti-ar cumpara cartea cu panseuri. Ba ti-ar cere si un autograf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Lady J,Xenocid ar trebui sa schimbe stilul postarilor lui pt. ca pt. unii sunt ciudate deoarece nu le inteleg, iar pt. altii sunt rasuflate.
In ceeace te priveste,te plang pt. ca nu prea mai ai parteneri pe masura de dialog.
Voila mon testament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Lady J,Xenocid ar trebui sa schimbe stilul postarilor lui pt. ca pt. unii sunt ciudate deoarece nu le inteleg, iar pt. altii sunt rasuflate.
In ceeace te priveste,te plang pt. ca nu prea mai ai parteneri pe masura de dialog.
Voila mon testament!


Sa fie primit!

Ai un stil amuzant in felul cum trimiti secretiile nazale in fasole... o sa urmaresc fenomenul cu placere si in alte topicuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Sa-ti fie primita acea fasole de care pomeneai spre "cinstea" ta!

Am un mare sentiment de usurare ca plec cu nick-ul pe care l-am avut in momente in care Forumul DC a fost o mare revelatie pt. mine!
Acum cred ca acest Forum trece printr-un moment de criza:raspunsurile la subiecte sunt f. ...dure si neconstructive,cred eu.

Sunt persoane care strica imaginea de forum despre si pentru copii:adica ponderat,civilizat si spiritualizat.
Fiind la acest topic as putea adauga ca ma simt ca si cum as trece intr-o alta viata mai buna cu experienta de acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papimeu spune:

va rog daca se poate sa imi spunti si mie titlurile cartilor care le-ati citit.....care sa corespunda cu acest subiect.....!!
mie mi s-a intamplat intr-o seara sa vad o chestie care incerc sa mio xplic ..dar cand ajung sa imi dau singura explicatia imi dau seama ca asa cum exista BINELE exista si raul.
intr-o seara de vara pe la ora 01 fiind in vacanta ...la o distanta de 25 de metri aprox am vazut o persoana pe care o stiu si o salut de cate ori ma duc la tara..dar o salut de teama...cum intr-o sec a parcurs o distanta considerabila am inghetat de frica si in acelasi timp l-am intrebat pe varul meu si pe prietenul nostru cu care eram pe strada daca au vazut acelasi lucru.....si mi-au confirmat acelasi lucru....de atunci mi frica de ea se zice ca are coada si se ocupa cu chestii necurate...dar eucred in Dumnezeu si in special in ingerii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui papimeu

va rog daca se poate sa imi spunti si mie titlurile cartilor care le-ati citit.....care sa corespunda cu acest subiect.....!!
mie mi s-a intamplat intr-o seara sa vad o chestie care incerc sa mio xplic ..dar cand ajung sa imi dau singura explicatia imi dau seama ca asa cum exista BINELE exista si raul.
intr-o seara de vara pe la ora 01 fiind in vacanta ...la o distanta de 25 de metri aprox am vazut o persoana pe care o stiu si o salut de cate ori ma duc la tara..dar o salut de teama...cum intr-o sec a parcurs o distanta considerabila am inghetat de frica si in acelasi timp l-am intrebat pe varul meu si pe prietenul nostru cu care eram pe strada daca au vazut acelasi lucru.....si mi-au confirmat acelasi lucru....de atunci mi frica de ea se zice ca are coada si se ocupa cu chestii necurate...dar eucred in Dumnezeu si in special in ingerii!!!


Mai sunt oameni cu un rudiment de coada... si sunt perfect normali. Si nu trebuie sa fuga nimeni de ei, ca nu musca .
Vai de cei care aveau atavismul asta in Evul Mediu, ca sfârseau pe rug!

Poti sa ne ajuti sa întelegem ce înseamna "distanta considerabila"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604

Citat:
citat din mesajul lui papimeu

va rog daca se poate sa imi spunti si mie titlurile cartilor care le-ati citit.....care sa corespunda cu acest subiect.....!!
mie mi s-a intamplat intr-o seara sa vad o chestie care incerc sa mio xplic ..dar cand ajung sa imi dau singura explicatia imi dau seama ca asa cum exista BINELE exista si raul.
intr-o seara de vara pe la ora 01 fiind in vacanta ...la o distanta de 25 de metri aprox am vazut o persoana pe care o stiu si o salut de cate ori ma duc la tara..dar o salut de teama...cum intr-o sec a parcurs o distanta considerabila am inghetat de frica si in acelasi timp l-am intrebat pe varul meu si pe prietenul nostru cu care eram pe strada daca au vazut acelasi lucru.....si mi-au confirmat acelasi lucru....de atunci mi frica de ea se zice ca are coada si se ocupa cu chestii necurate...dar eucred in Dumnezeu si in special in ingerii!!!



Poti sa ne ajuti sa întelegem ce înseamna "distanta considerabila"?



Poate era pe trotineta...sau pe role...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yinca spune:

Si eu sunt pasionata de astfel de intamplari paranormale....si citesc cu mare incantare tot ce se poate despre asta...pot sa povestesc si eu prin ce am trecut la inmormantarea bunicului meu....era noapte ,cam pe la 11 si ceva,stateam cu oamenii la priveghi..eu eram la bucatarie impreuna cu mama,bunica si niste matusi si vorbeam de bunicul si ne uitam la pozele lui din tinerete...arata bine,intorceau fetele capul dupa el......si dintr-o data de pe frigider au zburat niste lingurite de plastic...spun ca au zburat pentru ca erau puse chiar la mijloc,nu aveau cum sa alunece jos...si s-au imprastiat toate..la pomana s-au varsat pahare multe dar numai cu tuica,bautura lui preferata...in acea noapte a ramas in casa si cuscra lui pe care nu o putea suferi si din lipsa de spatiu a dormit chiar in patul lui...la un moment dat a simtit ca si cum cineva o tot inghiontea sa o dea jos din pat ....saraca (bine i-a facut ) nu a mai dormit in acea noapte....la pomana de 6 saptamani cand se impart hainele alta intamplare ciudata...hainele erau puse pe un pat acoperit de un cearsaf alb calcat perfect de bunica....cand a fost data si ultima haina...pe pat se vedea o urma ca si cand cineva statuse acolo asezat si cersaful era mototolit...
Nici pentru o clipa nu m-am speriat...stiam ca fusese bunicul si ca a fost cu noi pana cand a trebuit sa plece...ne-a iubit f mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

[quote]citat din mesajul lui xenocid

B.nica de ce nu'ti aduni tu panseurile intr'o carticica. Ceva de genul Dileme lejere pentru dupa-amieze ploioase unde alaturi de intrebarea de mai sus sa adaugi si Care e lungimea de unda a unui tantar in zbor? si bineinteles traditionala intrebare Unde se duce mancarimea cand o scarpini?

Doamne,Xenocid,am ras cu lacrimi!!!

Super vorbe ai grait...ai talent!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yinca

Si eu sunt pasionata de astfel de intamplari paranormale....si citesc cu mare incantare tot ce se poate despre asta...pot sa povestesc si eu prin ce am trecut la inmormantarea bunicului meu....era noapte ,cam pe la 11 si ceva,stateam cu oamenii la priveghi..eu eram la bucatarie impreuna cu mama,bunica si niste matusi si vorbeam de bunicul si ne uitam la pozele lui din tinerete...arata bine,intorceau fetele capul dupa el......si dintr-o data de pe frigider au zburat niste lingurite de plastic...spun ca au zburat pentru ca erau puse chiar la mijloc,nu aveau cum sa alunece jos...si s-au imprastiat toate..la pomana s-au varsat pahare multe dar numai cu tuica,bautura lui preferata...in acea noapte a ramas in casa si cuscra lui pe care nu o putea suferi si din lipsa de spatiu a dormit chiar in patul lui...la un moment dat a simtit ca si cum cineva o tot inghiontea sa o dea jos din pat ....saraca (bine i-a facut ) nu a mai dormit in acea noapte....la pomana de 6 saptamani cand se impart hainele alta intamplare ciudata...hainele erau puse pe un pat acoperit de un cearsaf alb calcat perfect de bunica....cand a fost data si ultima haina...pe pat se vedea o urma ca si cand cineva statuse acolo asezat si cersaful era mototolit...
Nici pentru o clipa nu m-am speriat...stiam ca fusese bunicul si ca a fost cu noi pana cand a trebuit sa plece...ne-a iubit f mult...

Chiar ca tin de paranormal intamplarile relatate...

Mergi la inceput