Intamplari paranormale

Raspunsuri - Pagina 52

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorenza

Tot astept de n pagini,ca persoanele care nu cred in paranormal sa oboseasca si sa plece(nu e conchita singura suparata),si sa-i lase pe ceilalti sa faca schimb de impresii,dar vad ca n-o sa am norocul asta prea curand sau vreodata.Ca tot s-a vorbit de un topic cu grasute,e ca si cum tu ai fi slaba moarta de-o viata si te duci la topicul respectiv sa le dai peste nas din punctul tau de vedere,ca de fapt sunt niste nesimtite care baga intruna in ele mancare si de-aia sunt grase.
Nu am si n-am avut niciun fel de experiente paranormale,dar sunt extrem de interesata de asta si astept si astept....cum am mai spus.Imi pare rau ca 3*3 nu a mai scris pe topic.Pacat ca nu intervine niciun moderator pentru o atentionare,macar.


florenza, nu stiu daca ai dat vreodata peste topicurile "La Multi Ani, Darwin" sau "Codex Scepticus" - deschise de xenocid, reps. Doruletz.
N-am auzit pe-acolo nici pe initiator, nici pe alt "sceptic" sa declare ca "paranormalii" nu sunt bineveniti si ca abia asteapta sa se retraga .
Dimpotriva, toti cei care au intrat au fost bineveniti sa-si etaleze opiniile :)
Dar poate ca toleranta nu e un atribut chiar asa de po****r printre consumatorii de dosare X si paranormal .

Daca totusi īti mentii pozitia (aceea ca scepticii fatza de paranormal n-au decāt sa se care dreaq de-acilea ), ai putea cere parolarea topicului, iar accesul sa fie acordat doar pe baza unei declaratii a userului, care se angajeaza sa nu contrazica trendul general al sezatorii. Si mai ales sa nu o contrazica pe conchita ).

Ah ce-mi place cānd vad atāta open-mindeness printre "paranormali"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Am voie sa zic si eu de o experienta paranormala? Acum un an ma uitam la un film de groaza si incep nene sa-mi palpaie becurile prin casa..apoi se sting, iar se aprind, toata ziua aceea imi mersese prost al naibii si a culminat cu fenomenul mai sus-amintit, musafirii cu care ne uitam la film au sters-o acasa cu frica-n san, ptiu drace! Apoi, ce sa vezi? A doua zi au venit oamenii de la Renel, era un cablu de pe stalp cu nervi, bine macar ca nu mi-a ars becurile din casa. E usor sa arunci orice pe seama paranormalului, daca stai putin si cugeti, alta e situatia.
Singura la care nu-i pot gasi o explicatie, a fost o intamplare petrecuta demult, dormeam cu sotul si am visat ca se apropie o persoana de patul meu, se apleaca si-mi sopteste la ureche: sunt aici! M-am trezit cu o spaima ce nu o pot descrie, de fapt era ca si cand nici n-as fi dormit, foarte real a fost totul, n-am vazut nimic in camera, dar am simtit Raul...nu pot sa explic. O tampenie, in fine.
De aceea admit ca se pot intampla lucruri mai presus de puterea noastra de intelegere, evident cele care nu pot fi trecute prin filtrul stiintei. Si patania mea, nu poate fi trecuta, pentru ca am simtit eu ceva oribil.
Eu ma amuz de relatari paranormale, dar asta e micul meu secret si de el nu pot rade...mi se inclesteaza dintii doar cand imi amintesc.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Singura la care nu-i pot gasi o explicatie, a fost o intamplare petrecuta demult, dormeam cu sotul si am visat ca se apropie o persoana de patul meu, se apleaca si-mi sopteste la ureche: sunt aici! M-am trezit cu o spaima ce nu o pot descrie, de fapt era ca si cand nici n-as fi dormit, foarte real a fost totul, n-am vazut nimic in camera, dar am simtit Raul...nu pot sa explic. O tampenie, in fine.



ce scarry!
mie mi s-a intamplat cand eram in vacanta la casa bunicii (eu, sotul si tata) sa aud o rasuflare in timp ce dormeam in patul bunicii, care murise in urma cu ceva ani..
ce morbid suna cand imi amintesc.. era ca si cand dormea cineva cu mine in aceeasi camera. parea foarte real, puteam sa jur ca e cineva cu mine in camera, o respiratie ce o simteam tare aproape.
cand am aprins lumina si am vazut ca sunt doar eu am fugit ca disperata si m-am cuibarit langa sot. era sa dau in balbaiala de frica.
eu adormisem accidental in patul ala, m-am pus doar sa ma odihnesc, dar s-a facut tarziu si sotul nu a vrut sa ma mai deranjeze si s-a dus in alta camera iar tata in alta.
cand am ajuns acasa si i-am povestit mamei, a inceput sa planga.. mi-a zis ca de fiecare cand merge acolo singura aude rasuflarea aceea in timpul noptii dar ii era cumva sa ne spuna sa nu zicem ca a luat-o razna. pe ea o linistea asta. nu ii era frica.
daca as fi fost doar eu as fi zis ca a fost vantul sau o inchipuire de-a mea, dar a fost si mama, iar ea mergea acolo singura deci se exclude ca ar auzi sforaitul cuiva din alta camera. cine stie.. pt mine a ramas un mister seara aia. suspect de-a dreptu' :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Si mie mi se par fascinante aceste subiecte si relatari legate de paranormal. Chiar mi-ar placea sa aud mai multe povestiri de acest gen. Imi pare rau conchita ca nu povestesti mai multe, nu detaliezi. Intr-un fel inteleg dat fiind atmosfera de la subiect dar totodata parca e "nedrept" ca ne dai doar "indicii". Am citi multe carti gen fictiune (si nu prea) despre ceea ce vorbesti tu. Adica era beletristica, insa scrisa de persoane care chiar erau implicate in asemenea trairi. Chiar nu esti tentata sa te implici mai mult in aceste practici? Ai cunoscut si alte persoane care au experimentat chiar mai mult decat tine? Ai aflat "secrete" si alt informatii care nu sunt disponibile pentru restul oamenilor?



In ceea ce priveste situatiile in care te gandesti la cineva si suna sau il vezi pe strada, mie mi se par simple coincidente. Daca stam sa numaram de cate ori ne-am gandit la cineva si nu a sunat, ne-am da seama ca noi retinem doar o intamplare din 50, cea care ne-a fost favorabila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz

Si mie mi se par fascinante aceste subiecte si relatari legate de paranormal. Chiar mi-ar placea sa aud mai multe povestiri de acest gen. Imi pare rau conchita ca nu povestesti mai multe, nu detaliezi. Intr-un fel inteleg dat fiind atmosfera de la subiect dar totodata parca e "nedrept" ca ne dai doar "indicii". Am citi multe carti gen fictiune (si nu prea) despre ceea ce vorbesti tu. Adica era beletristica, insa scrisa de persoane care chiar erau implicate in asemenea trairi. Chiar nu esti tentata sa te implici mai mult in aceste practici? Ai cunoscut si alte persoane care au experimentat chiar mai mult decat tine? Ai aflat "secrete" si alt informatii care nu sunt disponibile pentru restul oamenilor?


nu sunt deloc tentata. am facut tot posibilul sa nu le mai am, dar tot le mai am. ceva mai rar, insa. persoanele cunoscute de mine cu experiente de-astea au fost majoritatea din MISA, in romania, iar aici, culmea, persoane extrem de credincioase care au "viziuni".
"secrete"? nu cred in secrete, cui folosesc? dar sunt unele aspecte, cateodata infricosatoare, altadata de-a dreptul SF - cinismul meu nu-mi da voie sa le iau in serios - care au un anume grad de "beletristica" si deci, e mai bine sa ramana unde sunt, adica necomunicate...

Citat:
In ceea ce priveste situatiile in care te gandesti la cineva si suna sau il vezi pe strada, mie mi se par simple coincidente. Daca stam sa numaram de cate ori ne-am gandit la cineva si nu a sunat, ne-am da seama ca noi retinem doar o intamplare din 50, cea care ne-a fost favorabila


suna plauzibil, dar e incomplet, din punctul meu de vedere. stii de ce? pentru ca nu avem "premonitii" legate de fiecare eveniment ca sa putem spune ca, statistic, le retinem pe cele favorabile. plus ca, dimpotriva, oamenii le retin pe cele mai malefice asa, prevestirile de rau. ai vazut si la topic din povesti, parca majoritatea au avut premonitii legate de moartea cuiva drag...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita
o plac si pe happy in to. creca si pe clover, nitel.

nimic


Ceea ce demonstreaza ca merge si o felie de lamaie din cand in cand Cu mult zahar ( Pentru cine nu e la curent conchita m-a proclamat cea mai acida persoana de pe forum, titlu cu care nu am nici o problema)

N-am urmarit subiectul asta de la inceput, dar concluzia mea e ca i-ar fi mai prielnic mai bine in alta parte decat la generale. Aici e trafic mare, tenteaza pe multi sa se implice si de-asta a devenit incendiar.

Eu una cred ca e ceva in aer, vreun virus porcin care are ca efect si harta. Ultimele zile au fost de traire intensa pentru formul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Clover

Citat:
citat din mesajul lui conchita
o plac si pe happy in to. creca si pe clover, nitel.




Ceea ce demonstreaza ca merge si o felie de lamaie din cand in cand Cu mult zahar ( Pentru cine nu e la curent conchita m-a proclamat cea mai acida persoana de pe forum, titlu cu care nu am nici o problema)


si te cred in continuare o persoana acida. dar care e problema? imi plac UNELE persoane acide, iar tu faci parte dintre astea, unele.

Citat:
N-am urmarit subiectul asta de la inceput, dar concluzia mea e ca i-ar fi mai prielnic mai bine in alta parte decat la generale. Aici e trafic mare, tenteaza pe multi sa se implice si de-asta a devenit incendiar.


slabe sperante. mercenarii l-ar gasi oriunde si l-ar hacui just the same.

Citat:
Eu una cred ca e ceva in aer, vreun virus porcin care are ca efect si harta. Ultimele zile au fost de traire intensa pentru formul asta.


explicatia asta te incadreaza si pe tine la paranormali sau cel putin la sartrieni: Infernul e Celalalt, intotdeauna. cauza este exterioara, monstrul e la vecinu', noi nu avem absolut nici o responsabilitate pentru faptele noastre...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

sa raspund , sa nu raspund , sa imi povestesc experientele , sa nu le povestesc? ... hm , mai bine mai citesc , ca nu am apucat decat cateva pagini sa rasfoiesc ...



Alaturi de Sebi


Aida ... 26+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

hai aidoiule,spune,sunt numai"urechi"vreau sa vad la ce specie cu pene te incadrezi

daca ai curajul sa te expui tu ,ma aexpun si eu,,,parol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Atentie, prezentaaati arm!
Paranormalul a fost avansat la rang de thread.
Sa fie-ntr-un ceas bun (este miezul noptii )!

Mergi la inceput