Intamplari paranormale

Raspunsuri - Pagina 51

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Conchita, in locul tau eu as face o pauza cu predatul lectiilor de bune maniere.

Gasesc absolut jenanta si descalificanta invocarea copilului pierdut, numai ca sa-ti dea tie bine demonstratia, numai pentru ca efectul emotionant sa fie maxim, in conditiile in care realitatea expusa la topic e cea amintita de Vikinga.
Asa ca las-o mai usor cu discursurile cu privire la etica si comportament decent pe forum, ca nu esti tu in masura sa le tii. Chiar nu esti!

Punct.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Conchita, in locul tau eu as face o pauza cu predatul lectiilor de bune maniere.

Gasesc absolut jenanta si descalificanta invocarea copilului pierdut, numai ca sa-ti dea tie bine demonstratia, numai pentru ca efectul emotionant sa fie maxim, in conditiile in care realitatea expusa la topic e cea amintita de Vikinga.
Asa ca las-o mai usor cu discursurile cu privire la etica si comportament decent pe forum, ca nu esti tu in masura sa le tii. Chiar nu esti!

Punct.



www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


jenanta este incalificarea ta de a taia bilete la morala si decenta, adica tocmai tu?! pardon, ne-calificarea ta. si a altora care au nimerit aici, crezand ca au nimerit in ferentari, cu mainile in sold, cu insulte si hartuieli. discutia a fost super decenta pana ati aparut voi, aceiasi, ACEIASI, la fiecare subiect care merge bine si fara indicatiile voastre pseudo-intelectuale, artagoase, arogante, fara batjocura incalificabila, INCALIFICABILA, mereu la acelasi (sub)nivel moral si telectual. ai zis bine tu despre gaste.

tu poti sa afirmi pana poimarti ca stii mai bine ce-am vrut sa spun, nu schimba cu nimic adevarul. m-a indignat ca ati lovit intr-un om cazut, vezi sarcina pierduta. si nu m-as fi asteptat la asa ceva de la niste mame. vikinga a luat-o rau pe alaturi cu interpretarea ei. dar pe ea o inteleg. pe tine si pe restul, nu. la voi e doar placerea artagului si a vendetei. pana la urma, rezon, ce cautati voi INTOTDEAUNA la subiectele intre credinciosi, paranormali, paralei si alti supra, super-whatever, MEREU cu jap-jap peste ochi, ca voi le stiti pe toate, iar restul sunt niste tampiti?? intrebare retorica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

tu poti sa afirmi pana poimarti ca stii mai bine ce-am vrut sa spun, nu schimba cu nimic adevarul. m-a indignat ca ati lovit intr-un om cazut, vezi sarcina pierduta. si nu m-as fi asteptat la asa ceva de la niste mame.


E ca intr-un banc cu radio Erevan.

Citat:
citat din mesajul lui conchita

3x3 a pierdut un copil, dar probabil ca asta deja v-a scapat, preocupati de atacul absolut abominabil, in haita, ...etc etc etc

Citat:
citat din mesajul lui vikinga

Nu 3*3 a pierdut un copil ci sotia unuia care a suparat-o pe ea, copil pierdut chipurile tocmai din cauza asta.

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

... si m-am rugat pentru aceste persoane sa fie iertate. sotia persoanei care m-a blestemat a ramas insarcinata si a pierdut copilul.efectul de karma la nivel energetic!

Des-ca-li-fi-cant tertip ai folosit de aceasta data, Conchita, doar ca sa rupi inima cititorilor...

Restul discursului l-am citit doar in diagonala, ma ierti, dar il stiu deja de ani de zile, devii redundanta.

P.S. Vezi ca hartza la topic tu ai adus-o. Pina sa iei tu foc, lumea discuta/se contrazicea in limite acceptabile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

E posibil sa fiu subiectiva in privinta Alicei, ei nah o iubesc de mor si basta. Cum am zis, nu ma fortez sa joc vreun rol de mare doamna in echilibru total ca nu-mi iese. Mai recunosc ca-s ceva mai certareata in primele sapt de sarcina, las' ca prin ultimele luni o sa-mi treaca si de se agraveaza starea iau o pauza de forum cum am facut si data trecuta cu scandalul cel "low" cu tot(si at tot in primele sapt eram si vad ca tre sa-mi port crucea vinovatiei ca l-am deschis. imi reprosez eu destule treburi legate de situatia resp si nu m-am iertat nici acum dar nu regret nici un moment deschiderea acelui scandal, motivul meu a fost unul bun indiferent de ce a iesit si nu-mi pasa ca unii mi-l reproseaza batindu-mi obrazul, chipurile eu trebuiind sa tac ca asa fac doamnele diplomate de fel).Ok deci poate am si eu o mica problema de perceptie. Dar daca aveai un mesaj doar pt Alice pe care doar ea il putea intelege trebuia sa-l scrii pe PM ori trebuia sa explici si pentru restu' rostul cuvintelor alora destul de grele. Erau f interpretabile si nu accept vina pe care mi-o atribui printre rinduri, cum ca acum as calca pe cadavrul unui copilas nenascut de dragul unei prietenii. Abia ma uit la un film mai hard ca de aia-s pe forum si nu pe canapea linga barbat. Eu nu am citit in mesajele lui 3*3 scrise la subiectul asta, de copilul ei mort si daca chiar trebuie sa ma exprim clar in privinta copiilor ei, cu toate ca e cam telenovelistica fortarea asta de indreptare a atentiei, cu sinceritate la mom de fata ma ingrijoreaza copilul ei de 3 ani! Cind o mama considera ca fiind "dreptate" pt ca alt copil moare pt a plati o cearta intre adulti. E ca si cum noi doua ne certam acum si ne trimitem asa incruntate peste ocean niste unde de energie negativa ori alte sageti paranormale, ca tot is insarcinata imi moare copilul in burta si tu sa-ti zici ca e dreptate divina. Eventual cind e mai mare sa-i explici si Soniei! Exemplu aberant stiu, si vezi ca-s destul de suparata pe cearta asta fara cap si coada de m-am folosit pina si de copilul din pintecele meu.Ne-am lamurit si pe PM si aici, hai sa trecem mai departe!Daca nu ne ies certurile cum trebuie inseamna ca nu suntem compatibile la din astea, ca tot am folosit termenul la sub lui Tzuni.Vikinga 10+ cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
P.S. Vezi ca hartza la topic tu ai adus-o. Pina sa iei tu foc, lumea discuta/se contrazicea in limite acceptabile.
www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details
De acord cu tine Ileana. Nu a fost nimeni atit de ranit incit sa fie nevoie de scanadalul asta provocat inutil.Am inteles ca prima cauza a fost Happy, ok si-a sters singura mesajul si zic ca e de respectat si gestul si intentia de a nu discuta mai departe. Si tie Conchita ti s-a intimplat sa-ti fie reprosat un mesaj pe care l-ai sters si nu ti s-a parut fair play.Si a doua cauza a furiei a fost mesajul meu "tocana". Din cauza ca fuse "tocana", regret dar in paranormale nu intentionez sa devin experta, mi-a ajuns sa-mi scot prietena dintr-o fel de MISA, intrai si eu in secta vreo 3 sapt de dragul ei si refuz sa iau in serios cunoasteri de genul oferite de 3*3, auzii si vazui destule, inclusiv pe careva mort din cauza de prea multa...secta. Si tot in "tocana" mea aparu formularea de "lumi inventate" care o inflama pe Conchita, recunosc o formulare interpretabila dar am fost minunata ca exact tu ai ales-o pe cea mai rea din interpretarile posibile deschizind astfel cearta asta cu mine. Chiar de am revenit si am zis ca la lumi create de creierul nostru, asa intr-un mod poate invonluntar, ma refeream, nu ca facui fetele mincinoase. Motivele le vad ca fiind minore pt un asemenea teatru si citatul dat din Rushdie cred ca nu l-am ales prea gresit. Cred ca fiecare poate avea o zi mai proasta. Si nu vad de ce trebuie sa plece lumea indicata cu degetul de pe sub asta, uite pina la urma Ingrid de ex auzi de ceva intersant si de la cineva trimis disciplinar la cratite si asa mai departe.Ca sa nu mai zic de Gabi, mie-mi plac mesajele ei, asa am citit citeva chestii noi pe care doresc sa le verific si sa le ramific mai departe spre ce ma intereseaza.Vikinga 10+ cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

la naiba, capitulez! pentru ca daca m-as chirai si ciondani cu persoane pe care nu le plac, as mai intelege ca mi-s neuronii pe bigudiuri, imi curge rimelu', mi s-a desirat dresu', adica de-astea feminine, cu hormoni si pms-uri. pe cuvant de pionier ca nush cum am ajuns sa ma paruiesc cu tine iileana si cu tine, vikinga! imi cer sincer scuze, cenusa in cap, la dieta de purtare decenta cu mine! ceasu rau, pisica neagra = o replica rautacioasa cere alta replica rautacioasa si tot asa. o plac si pe happy in to. creca si pe clover, nitel. pe g12345, nu, pe xeno, nu, pe capcaunul, da, care mai sunteti din categoria nelipsitilor de la tranta in noroi? pe mine ma plac cel mai mult, asa ca pe mine ma iert prima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Si eu pe tine! Forumul asta nu ar fi deloc la fel fara tine.Si mai bine aici decit la filmul ala horror. Asa ca vezi fu un beneficiu clar pt mine decit sa vad singele pe peretii filumului.Gata, noapte buna, imi duc burta si hormonii la somn.Vikinga 10+ cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga

Citat:
P.S. Vezi ca hartza la topic tu ai adus-o. Pina sa iei tu foc, lumea discuta/se contrazicea in limite acceptabile.


www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


De acord cu tine Ileana. Nu a fost nimeni atit de ranit incit sa fie nevoie de scanadalul asta provocat inutil.


mai nenica, stati asa. hai ca ati gasit singurul tap ispasitor si acu il bateti pana-i sar coarnele din cap si incep sa cred ca din pura placere, nicidecum din spiritul dreptatii. nu-si asuma nimeni responsabilitatea pentru ca ati pus-o pe fuga pe 3x3? pe 3x3 ati sarit-o de la socoteala la categoria "victime colaterale". si pe toate postantele la topicul asta care si-au povestit intamplarile si s-au ales cu bruiaje si batjocura. ce importanta are cine va sunt prietenii - au voie orice tip de comportament, sau cum?

dar, desigur, standardele noastre si limitele personale nu ne sunt compatibile, am uitat. cand gresesc ai nostri, au circumstante atenuante. outsiderii au prea multe coarne, ei, comedie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga

Si eu pe tine! Forumul asta nu ar fi deloc la fel fara tine.
Si mai bine aici decit la filmul ala horror. Asa ca vezi fu un beneficiu clar pt mine decit sa vad singele pe peretii filumului.
Gata, noapte buna, imi duc burta si hormonii la somn.


Vikinga 10+ cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo




ok, noapte buna. macar tu ai hormoni, io n-am nici o scuza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita
... o plac si pe happy in to. creca si pe clover, nitel. pe g12345, nu, pe xeno, nu, pe capcaunul, da, care mai sunteti din categoria nelipsitilor de la tranta in noroi? pe mine ma plac cel mai mult, asa ca pe mine ma iert prima.




Draga conchita,

Nu ai nici o tresarire cānd vine vorba de a arunca cu invective doar asa, ca-ti place cum suna . Cred ca ai o aspiratie nemarturisita de scriitor de pamflete si acum te antrenezi . Way to go, ca talent ar fi, ceva-ceva ...

Acuma, daca poti sa-mi arati un singur loc pe topic unde eu (sau Xeno) am practicat "trānta īn noroi"... īti datorez un premiu, parol, d'honeur!

Personal, am senzatia ca tu dai un īnteles neobisnuit ideii de trānta īn noroi, ca si altor notiuni care au, totusi, sensuri consacrate. Ma rog, e dreptul tau, be my guest!


PS: cānd te citesc, īmi rasare mereu īn minte simpaticul Diavol Tasmanian (Taz). Ce mi-ar placea sa revad un episod cu micul, māraitorul si permamnent agresivul Taz, care facea cārnati orice animal īi iesea īn cale .

Mergi la inceput