Intamplari paranormale

Raspunsuri - Pagina 49

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Stiu ca au mai fost topicuri de genu asta mai demult...dar haideti sa mai povestim...pe mine una ma fascineaza paranormalul...Vi s-a intamplat vreodata ceva...paranormal?

asta era mesajul de deschidere la topic.
hartuirea nu intrase in program si nu a avut absolut nici un farmec, indiferent cat ar incerca sa se auto-flateze unii, cu tupeu absolut incredibil, dupa ce au stricat atmosfera si discutia, cu o inversunare si-o ura demne de o cauza mai buna, eventual una in viata reala, ceva caritate, ajutorarea celor napastuiti. ca tot se intrebau ei ce mai face capra vecinului, de ce nu schimba lumea cu puterile paranormale...de parca ar fi biznisul lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu nu inteleg daca unele pers. nu cerd in asa ceva de ce mai stau pe topicul asta?

Si eu sunt un om care are nevoie de dovezi stiintifice, dar in multe arii dovezi nu exista, asa ca acord prezumtia de nevinovatie.
Ideea aia ca nu toata lumea vrea sa ma traga tocmai pe mine pe sfoara si incerc sa ma pun pe mine in papucii altora , moment in care ma intreb ce ar avea de castigat Omul Z daca ma minte pe mine ca are 7 orgasme pe noapte cand are de fapt unul la 2 saptamani , ca a vazut o fantoma sau ca are cel mai beton fund din lume?


Hai sa fim putin mai deschisi la minte si sa nu credem ca le stim pe toate.
Eu nu imi permit sa spun ca nu exista comunicare cu decedati , suflete, spiritism, premonitii , samd , doar pt. ca mie nu mi s-au intamplat.
C anu mi s-a intamplat nici sa-mi creasca aluatul , dar nu ma duc la sectiunea de culinare sa le fac pe forumistele de acolo batute in cap si mincinoase ca lor le creste aluatul.




"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bluel

Ei si acum, sa vedem, chiar nici un doctor docent pe aici in fenomenul mainilor/ palmelor care li se arata, in general, copiilor? Ca se pare ca s-a studiat deja ....





ma manânca... degetele sa scriu o mica magarie :

fenomenul mainilor/ palmelor care li se arata, in general, copiilor este foarte vechi si înca foarte uzitat... l-as numi "old-fashion education principles" ale parintilor.

(just joking )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Eu nu inteleg daca unele pers. nu cerd in asa ceva de ce mai stau pe topicul asta?


nu merge cu toti metoda ignorarii. pe unii ii intarata pana dau in convulsii de isterie si fac si mai rau. ia si tu partea buna a lucrurilor, ai ce studia pe zona, dpdv medical adica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Conchita, esti in verva azi!!!

Hai, mai, ca nu a scuipat nimeni in farfuria nimanui, nu mai exagera si tu :)....Sau, oricum, nu cei pe care-i arati cu degetul....

Acuma serios vorbind, si pentru ca tot ai adus vorba de asta, o intrebare: tie, asa, ca initiata si cunoscatoare a fenomenului, chiar nu ti-au sunat, cumva, exagerate (ca sa nu zic altfel) mesajele lui 3x3? Totusi, ce-i prea mult parca e prea mult....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

... nu merge cu toti metoda ignorarii. pe unii ii intarata pana dau in convulsii de isterie si fac si mai rau...



Scuza-ma ca te-am ignorat ... am crezut ca fac bine, dar, cum bine ai scris adineauri, cred ca am gresit

Si o întrebare: de unde ai dedus tu ca "înversunatii care strica atmosfera si discutia" (oricare ar fi aceia) nu fac acte de caritate, ca nu îi ajuta pe cei napastuiti?

Sa fie o chestiune de clarviziune ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Conchita, esti in verva azi!!!

Hai, mai, ca nu a scuipat nimeni in farfuria nimanui, nu mai exagera si tu :)....Sau, oricum, nu cei pe care-i arati cu degetul....

Acuma serios vorbind, si pentru ca tot ai adus vorba de asta, o intrebare: tie, asa, ca initiata si cunoscatoare a fenomenului, chiar nu ti-au sunat, cumva, exagerate (ca sa nu zic altfel) mesajele lui 3x3? Totusi, ce-i prea mult parca e prea mult....


pai scoala-te si tu dimineata, baga 30 de minute de tae bo si sa vezi ce energie ai. numa nu citi pe forum la balmajelile lu g nush ce numar, ca ti se ridica tensiunea. uitasem prescriptia asta.

ei, bineinteles ca nu cei pe care ii arat cu degetul, aici avem meniul "ai nostri" si "ai vostri". unii pot sa faca mizerie si se cheama ca-s spirituali. adica, ii zici uneia care a pierdut copilul ca "e dusa", ah, un mizilic, care e problema? bruiezi absolut fiecare mesaj - se cheama comportament rational, dupa dictionarul tau, iileana. ok, m-am lamurit. ia sa mai bag si doua'jde minute de aerobic. faptul ca ne-ai facut pe toate irationale, astea cu povestile, e asa, ca o ploaicica de vara. :-)) si bineinteles ca 3x3 a meritat haituirea, orice femeie violata merita violul, precis avea fusta prea scurta. sau mesajele exagerate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

citesc de doua zile la cest subiect, am trait si eu experiente asemanatoare si nu le caut neaparat o explicatie stiintifica, stiu ca la momentul potrivit gasesc raspunsul cautat, important pt mine e rabdare si credinta ca toate vin cand trebuie

ce aminvatat in tot acest timp sa fiu mai atenta la ce se intampla in jur la ce ganduri proiectez si sa fiu recunoscatoare pt toate binecuvantarile primite

o sa povestec putin doar de o ex , inafara corpului, si eu am trait o ex asemnatoare cu a conchtei, numai ca la mine nu a fost dureroasa dercorpolizarea(sper ca am scris corect)ce observat cat de frumoasa e energia sau sufletul e ca o lumina cu sclipiri galbene e superb, de fapt asta si e, inima nu poate functiona doar mecanic are nevoie de acea energie acea scanteie divina , la fel si celula nu e numai materie , cel putin asta e explicatiea mea cu putina anatomie pe care o cunosc, imi intareste convingerea ca exista viata dupa moarte , ca avem ingeri pazitori si da cred in Dumnezeu Creatorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bluel

Bantuind intr-o seara pe forum am dat de subiectul asta care m-a tinut cu sufletul la gura ore bune, dar m-a si dezumflat putin, asteptam mai multe relatari de experiente si mai putine explicatii si interpretari. Eu sunt de parere ca aceste lucruri exista si unii dintre noi au anumite capacitati sa le simta, vada, experimenteze, altii nu, depinde cat de deschisi sintem sa le primim in mintea si in viata noastra...

Citindu-va pe voi, mi-am adus aminte de niste intamplari experimentate de mine in copilarie (cam intre 9-12 ani), cand nu se vorbea de paranormal (ma rog, nici nu imi dau seama cat de paranormale sunt experientele mele ), eram in plina epoca ceausista iar eu oricum eram la vremea cataratului in copaci, etc....deci nu mi le-am indus eu, ci pur si simplu mi s-au intamplat. Sunt lucruri pe care nu le poti discuta cu oricine, de aceea vi le impartasesc voua.
Prima experienta a fost legata de somnabulism (la vremea aceea, nu stiam ce e aia), STIU clar ca m-am dus la toaleta noaptea, dar se pare ca nu m-am mai intors in patul meu, desi eu eram convinsa ca am facut-o, STIU doar ca m-am trezit urland in intuneric, eram intinsa pe jos in holul mare si evident ca parintii s-au trezit speriati, tata a venit sa ma salveze si sa ma duca in pat. Eu insami m-am amuzat de patania mea a doua zi.
De a doua experienta nu m-am mai amuzat asa tare, ba chiar m-a infricosat la vremea respectiva....Pe vremea aia locuiam pe un aerodrom militar (deci stiu bine cum e cu motorul de MIG ) , intr-un apartament care avea wc-ul separat de baie si la care ajungeai trecand printr-un hol micut (deci aveam lumina doar dela bec), unde aveam un cuier si un dulap cu haine de iesit afara. Trecand eu prin acel hol VAD o mana (de la incheietura in jos, alba, destul de feminina, adica cu degete fine si lungi), iesind din deschizatura pt. mana a unei pelerine de-a mea agatate in cuier. Am ramas blocata, nu ma puteam misca si mana aceea incepuse sa se intinda spre mine, spre ochii mei....m-am speriat, am urlat si am reusit sa fug...probabil toata povestea a durat secunde, mie mi s-a parut o eternitate. Imi aduca aminte ca tata a dat cu fundu’ in sus tot ce era in acel hol, mobila, haine sa imi demonstreze ca nu e nici o mana pe acolo, dar eu o perioada n-am fost in stare sa ma duc singura la WC, trebuia cineva din familie sa vina cu mine si sa ma astepte ...Nu trece o saptamana si vine sora mea speriata si imi spune ca a vazut o mana „cazand’’ dupa televizor, bineinteles ca s-a dus sa se uite in spatele televizorului, dar nu mai era nimic. Nu stiu ce-a fost cu acele maini, cine s-a jucat cu noi, adultii nu le-au vazut niciodata... sa nu uitam ca in acele apartamente de serviciu au locuit cateva generatii de piloti, dintre care multi au si murit ...eu insami am trait live acolo cateva catastrofe, tatii prietenilor mei de joaca.

Cand am crescut nu am mai avut experiente clare de acest gen, dar, in continuare am vise premonitorii si presentimente si cateva acte de telepatie cu sora mea (sintem foarte apropiate si ca varsta). Eu le pun pe seama faptului sa sunt o fire sensibila, na, sunt rac ca zodie si ma guverneaza verbul „a simti”. Si mai e ceva de care se amuza tare sotul meu, INTOTDEAUNA cand visez vaca/bou/taur care se da la mine, ma impunge, etc, ma imbolnavesc, de obicei, de raceli, se pare ce e ceva din mosi-stramosi, bunica mea imi spunea acelasi lucru...D-zeu sa o ierte! INTOTDEAUNA cand se intampla ceva rau in familie, visez casa bunicilor, unde e adunat tot neamul sau chiar pe ea....Si legat de moartea ei si, mai ales, de inmormantarea ei mai sunt ceva lucruri de povestit, dar poate altadata, va mai astept si pe voi!




Si mie mi se intampla la fel: de cate ori o visez pe bunica mea care a murit demult, se intampla ceva rau in familie.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni
Eu nu cred in chestiunile astea paranormale pt ca ... nu cred. Pur si simplu. Dar am luat-o in freza rau de tot acum vreo 4 ani. Ma despartisem de exul meu si eram f trista si abatuta. Era dimineata pe la ora 3, in plina iarna si mergeam cu masina de la munca spre casa. M-am oprit sa pun benzina in Tineretului, la Agip. Benzinarie unde alimentam de ani buni. Cand am coborat din masina a aparut un mos simpatic si a intins mana spre mine. Initial am crezut ca-i vreun amarat din zona care imi cere bani. Dar..nu! Avea pe el salopeta Agip si intindea mana sa-i dau cheile sa ma ajute el cu benzina. Am intins cheile, i-am spus cat sa puna si am intrat sa platesc. Cand am iesit am pregatit sa-i dau un tips. M-a refuzat politicos si mi-a spus ca nu vrea banii mei, dar vrea sa-mi spuna ceva. Amuzata, i-am zis ca-l ascult. Mi-a spus asa "stii de ce ai tu nevoie, domnisoara? De dragoste multa. Ca atunci cand ai dragoste multa si masina asta parca zboara!". Am ramas cu gura cascata neintelegand ce-l apucase si neintelegand de ce tocmai in seara despartirii de iubit un mos imi spune asa ceva dimineata la ora 3 intr-o benzinarie. I-am zambit si am plecat. Pana acasa m-am framantat rau de tot - si m-am decis sa ma intorc la benzinarie sa vorbesc cu mosul. In aceeasi noapte. Cand am ajuns - mosul nu mai era. Intru in benzinarie si-i intreb pe cei doi baieti de serviciu unde e mosul care pune benzina. Mi-au spus uimiti ca nu au niciun mos angajat. Mi-a sarit tandara: cum nu aveti, ca era cu salopeta Agip. Au inceput sa rada si mi-au explicat ca Agipul nu are salopete, ca la ei nu exista oameni care sa te ajute sa pui benzina ca in alte benzinarii. Si asa si este: in toti anii in care am fost acolo pana atunci, nu era nimeni sa te ajute! Am plecat bulversata RAU de tot. Raspunsuri n-am nici in ziua de azi...In rest sunt bine-merci, vesela si sanatoasa, dorm bine, visez frumos si nu ma tem de nimic. Poate si pt ca de la 19 ani locuiesc singura (exceptie ultimul an de cand sunt cu Meri)
Tzuni tu esti un inger printre oameni, stiu multi, multi copilasi care exact asa ar descrie intilnirea cu tine. Si printre ingeri in carne si oase orice intilnire e posibila. In astfel de ingeri si eu cred.Vikinga 10+ cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput