Intamplari paranormale

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Sariti c-a inceput!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

"Noi, publicul, putem foarte usor sa fim jigniti mortal. Am ajuns sa consideram jignirea ca un drept fundamental. Sint foarte putine lucruri pe care le pretuim mai mult decit furia personala, care, dupa parerea noastra, ne da o pozitie de superioritate morala. Din aceasta pozitie de superioritate putem sa tragem asupra dusmanilor si sa le provocam pierderi serioase. Ne mindrim cu cit de repede ne sare tandara. Minia noastra inalta, transcede." ("Orient, Occident" S. Rushdie) Conchita ti se potriveste citatul asta perfect. Eu una ti-am spus de mult ca imi place sa-ti citesc mesajele tocmai datorita spiritului tau mai rebel mai altfel si am specificat ca imi placi cu toate ca de cele mai multe ori nu sunt de acord cu tine. Dar am ajuns pina si eu sa ma simt sictirita de iesirile tale nervoase. Nu lua totul in personal ca nu se invirte soarele dupa tine. Mesajul meu nu iti era adresat.PS: sunt femei rapite de extraterestrii, violate de ei chiar in mod sistematic. povesti multe si la fel de plauzibile la o adica.... asa ca orice e posibil. ce stiu eu inculta din leusteanul meu de ciorba.Vikinga 10+ cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucamea spune:


tzuni nu striga prea tare, gasca de atei, agnostici, alti a....e pe aici pe aproape, sta la panda gata sa muste.









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Citat:
citat din mesajul lui conchita

pe langa aricii-pogonici care intra pe taramul asta necunoscut fie cu bocancii, fie cu nasul pe sus, or mai fi si oameni onesti care, poate, chiar trec prin chinuri incredibile si nu-si doresc "darul" asta cu nici un chip. asa ca, mistocareala ieftina si parada involuntara de ignoranta la topicul asta sunt cu atat mai ridicole. care decat ca nimic nou sub soare, vezi proverbul cu fudulul.

nimic


Nici asta nu o iteleg... Adica acei oameni care sint chinuiti de aceste daruri se uita in jur si le e mila de oamenii de rind care sint ologi si nu pot fugi sau sint lebede printre giste?
Ori e dar si esti speciala cum afirmai citeva mesaje mai sus... ori este un blestem de care vrei sa scapi?
Intreb si eu in prostia mea fudula...


daca vikinga vorbea cu tine ceva mai sus, eu nu vorbeam deloc cu tine, plus ca, unde am scris ca vorbeam despre mine? asa ca nu inteleg de ce imi reinterpretezi cuvintele?

pe de alta parte, nu esti tu aia care i-a zis lui 3x3 ca e dusa ( in timp ce moderarea levita sau se decorporaliza, nu se stie precis)? in cazul asta (a se citi la nivelul asta), nu am nici o picodorinta sa discut chestiunea asta cu tine.

nimic


Da, eu sint aia care i-a spus ca este dusa cu pluta, apoi mi-am sters mesajul imediat pentru ca mi-am dat seama ca nu este cu folos, ca tot dusa ramine cu sau fara parerea mea...Deci m-am autocenzurat dar apucase sa dea ea quote la mesaj deja. Asa ca nu avea moderarea ce sa modereze pentru ca stersesem mesajul.
Deh...am masa cu picioare de fier si mi-era teama sa nu mi-o reteze


Eu cu tine nu mai vorbesc niciodata pentru ca este inutil. Dai in cap omului numai ca sa te simti bine... dar dupa mesajele tale otravite se pare ca nici tie nu iti prieste.

Brrr....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Dar de filmuletul asta ce parere aveti? http://www.trilulilu.ro/sor_23/eb54b2b2a7edf9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucamea

cum sa nu gabi pot accepta si deplange in acelasi timp. fiecare dintre noi este desigur raspunzator pt viata sa si va da socoteala pt alegerile sale.

si mai e ceva gabi, multi se pot documenta muult si bine,

insa daca le lipseste partea duvohniceasca a vietii, hmmm schioapata rau de tot...



Asta e opinia ta, si nimeni nu ti-o va schimba

Opinia mea e ca oamenii lipsiti de 'dimenisunea duhovniceasca nu sunt handicapati, sau freaky, sau ticalosi, sau demni de mila ... si in nici un caz nu vad de ce ar trebui deplansi! Sunt OAMENI, si inca perfect normali si demni de respect... respect pe care sper ca esti gata sa li-l acorzi.

Dupa mine, nimic nu schioapata din cauza absntei partii duhovnicesti la un individ .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucamea


tzuni nu striga prea tare, gasca de atei, agnostici, alti a....e pe aici pe aproape, sta la panda gata sa muste.



Mey, io sunt pe-aici de mai mult timp , si nu m-am pitit deloc.

Dar... par eu asa "muscatoare"?? Io bag de seama ca altii sunt cei care rup tururi de pantaloni pe topicul aista

PS: "gasca de atei si agnosici" suna relativ peiorativ si nu vad justificarea... Aproape ca suna a "haita de...".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bysko

Dar de filmuletul asta ce parere aveti? http://www.trilulilu.ro/sor_23/eb54b2b2a7edf9


Na ca revenii Isus pe pamant si primul lucru pe care l-a facut a fost sa uimeasca puicutele in bikini cu "puterile" lui.LOL LOL

Asta e ca si aia cu David Copperfield cand a facut sa "dispara" Statuia Libertatii tot prin "puterea mintii"
http://www.youtube.com/watch?v=I7GaM3bbtOw

Adriana si Aidan - 3 ani
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucamea



tzuni nu striga prea tare, gasca de atei, agnostici, alti a....e pe aici pe aproape, sta la panda gata sa muste.



Daca vreunul dintre ei e inalt, frumos, destept, cu bani si neinsurat, jur ca ma las prinsa!
Si....muscata, of course!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Da, eu sint aia care i-a spus ca este dusa cu pluta, apoi mi-am sters mesajul imediat pentru ca mi-am dat seama ca nu este cu folos, ca tot dusa ramine cu sau fara parerea mea...Deci m-am autocenzurat dar apucase sa dea ea quote la mesaj deja. Asa ca nu avea moderarea ce sa modereze pentru ca stersesem mesajul.
Deh...am masa cu picioare de fier si mi-era teama sa nu mi-o reteze


Eu cu tine nu mai vorbesc niciodata pentru ca este inutil. Dai in cap omului numai ca sa te simti bine... dar dupa mesajele tale otravite se pare ca nici tie nu iti prieste.

Brrr....




eu nu am MAI vorbit niciodata cu tine dupa o faza pe care probabil ca ai uitat-o, cu ingratitudine. bine ca recunosti ca si tu, pe langa altii+altele, ai redus o discutie interesanta la nivelul de mahala. nu ma simt bine sa dau in cap celor deja loviti, poate ma confunzi cu ce vezi in oglinda? eh, lecitina...

Mergi la inceput