Intamplari paranormale

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Salutare
Eu am patit de 2 ori neste chestii ciudate, dar nu stiu daca intra la categoria paranormale.
Prima data, intr-o noapte ploioasa, cu tunete si fulgere, dormeam cu telefonul (fix) sub pat, m-a trezit din somn o senzatie puternica de curent ce m-a strabatut de-a lungul coloanei pana in picioare. M-am speriat si m-am ridicat in fund pe marginea patului, dar am constatat ca nu-mi mai simt degetele de la picioare, fenomen care a durat cateva minute. Dar asta cred ca se poate explica prin prezenta telefonului sub pat, care a condus cumva curentul electric sau asa ceva, nu ma pricep la fizica dar o explicatie logica sigur exista
A doua oara, acum vreo 10 ani, in timp ce ma chinuiam sa adorm, am auzit o respiratie grea in ureche, ca si cum cineva gafaia in urechea mea, eu fiind singura in pat. Adormita nu eram, nici macar semiadormita, pt ca am simtit acea senzatie paralizanta de groaza, nici nu ma puteam misca de frica, mi-am facut cruce cu limba. De atunci nu s-a mai intamplat.
Vise premonitorii am mai avut din cand in cand acum ceva timp, privind chestii marunte care se intamplau a doua zi, bineinteles nu in aceeasi forma ca in vis, dar cu legatura. Acum sunt prea obosita si dorm tun, rar imi mai amintesc ce visez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui AnnaBaby

Vreau sa spun ca am citit pe nerasuflate toate paginile si acum am un mare ghem in stomac si tresar la fiecare sunet din casa - cand s-a trezit fiica-mea si a inceput sa planga m-am speriat de am sarit ca arsa de pe scaun. In fine, tot timpul am fost curioasa sa vad, sa aud, sa citesc chestii din astea ciudate, dar nu sa le traiesc personal, asta nu-mi doresc si sper sa nici nu am parte. Cu toate ca destul de des am senzatii ciudate, ca si cum as fi privita de cineva si evident ca nu e nimeni acasa. ,ma apuca asa deodata o frica inexplicabila si un sentiment de neliniste. Sau la fel de des mi se intampla in timpul somnului sa ma visez edormind adica constientizez ca dorm, insa aud in jurul meu diverse sunete, zgomote, voci, am senzatia ca se intampla eva in jurul meu si eu incerc sa ma trezesc din visul din vis si nu reusesc si abia cand ma trezes din somnul adevarat imi dau seama ca a fost vis in vis. In fine, nu stiu daca ati inteles, dar e foarte ciudat sentimentul. Deseori am legaturi telepatice cu sotul sau cu mama, dar se rezuma numai lacehstii simple, adica telefoane, vreau sa sun eu si tocmai atucni suna telefonul, etc. Oricum, sunt foarte fricoasa, imediat ma sperii, nu-mi place sa stau singura in casa, imi e urat, asa ca sper ca nu o sa experimentez nimic din tot ce povestiti voi aici.

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=4" target="_blank">poze in concurs ann1 si ann11




Sa stii ca si pe mine m-au speriat mesajele citite, chiar am stat cateva zile fara sa intru deloc la subiect( pt linistea mea ) Eu de a pagina 19 nu am mai citit ce s.a postat, acum in lipsa de alte subiecte interesante, am apasat la nimereala pagina. pe mine m-a linistit foarte mult mesajul Gabitzei, prefer sa cred ca asa este cu reactiile chimice Chiar o luasem razna cu gandurile, sper ca m-a linistit indeajuns mesajul gabitzei

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui axxxa
A doua oara, acum vreo 10 ani, in timp ce ma chinuiam sa adorm, am auzit o respiratie grea in ureche, ca si cum cineva gafaia in urechea mea, eu fiind singura in pat. Adormita nu eram, nici macar semiadormita, pt ca am simtit acea senzatie paralizanta de groaza, nici nu ma puteam misca de frica, mi-am facut cruce cu limba. De atunci nu s-a mai intamplat.


mi se pare ca te-a vizitat un spirit.
io la faze de-astea am invatat o chestie: oricat ar fi de sinistru, imi impun sa nu ma sperii. stiu ca sunt de partea Luminii, stiu ca il am pe Dumnezeu cu mine si ca nimic malefic nu ma poate atinge. adica, poate, dar nu ma poate distruge. pe mine ma apuca un fel de furie contra astora, a spiritelor negre, daca le-as vedea, le-as da o mama de bataie. ma revolta fantastic, in primul rand pentru ca e absolut nedrept sa se intample. dar deja v-am povestit faza, nu mai revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchitaflo]

Lady, si io la fel, cateva zile am incetat sa mai citesc aici ca sa pot dormi ca lumea. :-)) dar ma trage magnetu' inapoi.




Conchita nu-mi vine sa cred ca ti-a fost si tie frica Uite ca am dat peste mesajul Catalinei si iar ma da peste cap

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

In cazul meu la scurt timp dupa ce aceste persoane au asistat la una dintre intamplari...au disparut. Nu au mai sunat de cinci ori pe zi, nu au mai avut timp sa ne vedem la o cafea, sa ma viziteze, nu au mai raspuns la telefon ...
In cazul prietenei care a recomandat-o pe cea cu tatal la inchisoare a fost mai simplu. Mi-a raspuns fratele ei la telefon si m-a rugat sa nu mai sun. La o saptamana dupa eveniment.

Singurul care nu a disparut imediat a fost prietenul meu. Iar el cand a disparut, in mod sigur nu a disparut din vina matusei .Acolo stiu exact ce s-a intamplat .




Catalina






S-au speriat de tine asa cum eu m-am speriat de mesajele conchitei si nu am mai citit o sapt pe aici

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui maraki
Conchita nu-mi vine sa cred ca ti-a fost si tie frica


frica e un cuvant blandut. teroare mi-este, nu alta.
nu mai citi!!!

edit: dar de ce te-am speriat eu??? imi pare rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

M-ai speriat cu raspunsul dat vsv de experienta aia horror prin care trecusem de atunci dorm cu iconita sub perna, il tin de mana pe sotul meu iar noaptea il pun sa se intoarca cu fatza spre mine sa ma simt safe Mi-am propus sa ajung si la biserica zilele astea, din pacate nu este deschisa mereu pt ca preotul ortodox face prin rotatie cu cel catolic.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

ei bine, atunci ma bucur, maraki. :-))) am facut o fapta buna, daca te-ai decis sa mergi la biserica. eu se pare ca nu-s speriata suficient, ca n-am mai ajuns la biserica de hat, nu mai tin minte.

maine ma duc la o hipnotista. dupa ce termin interviul, promit s-o intreb legat de dilema noastra cu oamenii care iau foc din senin, daca stie de varianta spusa de capcaunul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

maddutz...io nu pot urmari Hallmark,ca nu-l am pe teveu...insa am tot urmarit canalele reality si discovery...nu ma speri,mi se par interesante.
Nu stiu...cu ceva timp in urma,era pe reality sau discovery...uite ca nu mai stiu,o emisiune a unei englezoaice,o tipa simpatica cu parul lung si vopsit rosu aprins...femeia asta se apucase de emisiune ca sa...probeze sau ca sa verifice anumite fenomene paranormale...pleca de la scepticism si le aplica pe ea...printre altele a probat telepatia...cineva avizat a invatato ce sa faca si oprea persoane pe strada si incerca sa le citeasca gandurile.Alta data a mers intro sala de spectacole,care se spunea ca este bantuita si a inregistrat acolo cu niste aparate speciale...astfel incat sa apara fantoma pe imagine si sa se si auda...ma rog,imaginea a fost un chip de barbat,iar sunetul ceva neinteligibil...Mie mi-a placut emisiunea aia...era un fel de haz de necaz...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Gabi, imi pare rau ca ai simtit ironie in mesajul meu, n-am vrut sa exprim asta.







Pot ... pentru ca eu cred ca pot

Mergi la inceput