Intamplari paranormale

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

michelle7 cred ca subconstientul tau "vazuse, auzise sau simtise" anumite lucruri, pe care constientul nu voia sa le vada constientul tau nu era setat sa vada ca, practic, exista o legatura "invizibila" intre cei doi, legatura in calea careia stateai tu si domnul X. cum piedicile au disparut...s-a intamplat ceea ce subconstientul tau stia deja: legatura "invizibila" s-a materializat

....sau, cel putin, eu asa vad lucrurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

gabi3604 cioran a fost un ateu convins pana cand....s-a dovedit a fi contrariul!

asa ca...nu zi hop pana n-ai sarit parleazul

(oare e cazul sa te feresti de parleaz?! )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Vreau sa spun ca am citit pe nerasuflate toate paginile si acum am un mare ghem in stomac si tresar la fiecare sunet din casa - cand s-a trezit fiica-mea si a inceput sa planga m-am speriat de am sarit ca arsa de pe scaun. In fine, tot timpul am fost curioasa sa vad, sa aud, sa citesc chestii din astea ciudate, dar nu sa le traiesc personal, asta nu-mi doresc si sper sa nici nu am parte. Cu toate ca destul de des am senzatii ciudate, ca si cum as fi privita de cineva si evident ca nu e nimeni acasa. ,ma apuca asa deodata o frica inexplicabila si un sentiment de neliniste. Sau la fel de des mi se intampla in timpul somnului sa ma visez edormind adica constientizez ca dorm, insa aud in jurul meu diverse sunete, zgomote, voci, am senzatia ca se intampla eva in jurul meu si eu incerc sa ma trezesc din visul din vis si nu reusesc si abia cand ma trezes din somnul adevarat imi dau seama ca a fost vis in vis. In fine, nu stiu daca ati inteles, dar e foarte ciudat sentimentul. Deseori am legaturi telepatice cu sotul sau cu mama, dar se rezuma numai lacehstii simple, adica telefoane, vreau sa sun eu si tocmai atucni suna telefonul, etc. Oricum, sunt foarte fricoasa, imediat ma sperii, nu-mi place sa stau singura in casa, imi e urat, asa ca sper ca nu o sa experimentez nimic din tot ce povestiti voi aici.

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=4" target="_blank">poze in concurs ann1 si ann11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui AnnaBaby
... ma apuca asa deodata o frica inexplicabila si un sentiment de neliniste.



Cred ca ti s-a urât sa stai numa' în casa, de-acolo se trage . Dar se numeste anxietate si are foarte multa lume; Daca e o forma serioasa se poate trata, altfel las-o în plata Domnului, nu e ceva chiar asa grav...

Si tu crezi ca e telepatie, cand zici hai s-o sun pe mama si hopa, te suna ea in urmatoarele 5 minute?? Pai atuncea toti suntem telepati .

Daca te-ai gandi: "moaama, daca ma suna acu' Icsulica" - de care nu mai stii nimic de 10 ani, si-apoi respectiva chiar te suna in urmatoare 40 de zile, mai înteleg si eu sa te emotionezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui maddutz

gabi3604 cioran a fost un ateu convins pana cand....s-a dovedit a fi contrariul!

asa ca...nu zi hop pana n-ai sarit parleazul

(oare e cazul sa te feresti de parleaz?! )



Maddutz , eu am fost credincioasa toata viata, pâna in urma cu ceva vreme când m-am 'trezit'. Mi-e greu sa cred ca o sa ma mai sucesc înca o data .

E un pic altfel ca la cioran...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Gabi, ai grija ce iti doresti! Ca si eu am fost in tabara ta. Si eram si inversunata rau. Dar in viata se pot intampla multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandyksch

Gabi, ai grija ce iti doresti! Ca si eu am fost in tabara ta. Si eram si inversunata rau. Dar in viata se pot intampla multe.

"A nu obtine ce iti doresti si cand iti doresti, este din cand in cand o mare sansa"


Pai... nu-mi doresc nimic
Nici sa ramân asa, sceptica, nici sa revin la credinta. Las lucrurile asa cum sunt, nu vad de ce m-as lupta intr-o directie sau alta.

PS: inteleg ca tu ai devenit credincioasa acum, iar inainte erai atee?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

gabi faceam referire la "auzi, stii care ar fi culmea-culmilor?? Dupa ce am tot povestit io ca nu cred in paranormal si vise si mai stiu eu ce, sa am eu o experienta "tzeapana" de felul asta ."
paralela cu cioran era ca, pe cat era el de ateu, pe atat esti tu de convinsa de lipsa fenomenelor paranormale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui maddutz

gabi faceam referire la "auzi, stii care ar fi culmea-culmilor?? Dupa ce am tot povestit io ca nu cred in paranormal si vise si mai stiu eu ce, sa am eu o experienta "tzeapana" de felul asta ."
paralela cu cioran era ca, pe cat era el de ateu, pe atat esti tu de convinsa de lipsa fenomenelor paranormale!



“Viata nu se masoara in anii pe care ii traim..., ci prin cantitatea de fericire care ne-a fost data”


A, ce ziceam eu cam în gluma . Acu' pricep.
Maddutz,
Azi m-am simtit asa de bine cu voi - tu, felix si cine a mai scris azi
Poate cine stie? Or fi gândurile pozitive ale unora dintre voi! Daca da, !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui AnnaBaby
Deseori am legaturi telepatice cu sotul sau cu mama, dar se rezuma numai lacehstii simple, adica telefoane, vreau sa sun eu si tocmai atucni suna telefonul, etc.


am citit pe undeva explicatia telepatiei, o caut si revin. este o chestie super fireasca, n-are nici o legatura cu coincidentele lui gabi3604.

Mergi la inceput