SCOLI IN CONSTANTA

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihana spune:

Ellanik, multumesc pt raspuns. E activat PM si ti-am dat si e-mail :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena21 spune:

Buna ziua! Am intrat in "febra examenelor". Fetita mea este eleva in clasa aIV-a (sc 28) si doreste sa se inscrie la CNMB. Ea are rezultate foarte bune, + Arhimede, Micul Mate, Cangur Germana....insa avem emotii.
Vreau sa intreb daca subiectele de la examenul de mate sunt mai grele ca cele din brosura,(sunt cele din brosura?). Care a fost prima si ultima media la mate? A fost greu? A fost usor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

tocmai ce ma pregateam sa re-deschid subiectul, dar pentru boboceii de clasa I
Cristina, Cornelia, Crix haideti aici cu impresiile proaspete
noi desi incepem abia la anul.... eu deja sa ma pregatesc Patrick o sa mearga la 30 - avem "traditie" acolo, acum sunt in proces de alegere a educatoarelor. nu stiu inca nimic de after school dar cand aflu postez informatii.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Roxana, noi desii mai avem multtt pana la clasa I, am aflat cate ceva de invatatoarele ok care incep anul viitor cu clasa I.
Dna Florea Gabriela- blanda, si are cursuri si la after school, Dna Mirela si Dna SAVA- cu care se face carte adevarata (asa mi-a fost prezentata ).

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Lulu, tu zici de 30?
Asa am auzit si eu, ca ar fi 4 clase, 2 doamne se pensioneaza, deci vor veni 2 invatatoare noi. De dna Sava am inteles ca este deja pensionara, dar ca va mai lua o generatie.
Daca mai aflu, revin

Ca impresii, cred ca e devreme, pot spune doar ca e incantata scolarita, iar ca idee generala despre scoala, se pare ca se contureaza ideea ca este o scoala buna, competitiva.

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaF spune:

Neatza fetelor

Si noi ne pregatim pentru anul viitor.
Eu vreau sa o inscriu la 41 din Poarta 6.
Ati auzit de vreo doamna cu renume de acolo sau aveti copii inscrisi aici? Va rog mult dc aveti si un nr de tel.

Stiti cand incep inscrierile? Am vazut aici ca in Buc au inceput deja.

Bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Momili spune:

Salut,
Sunt o mamica de viitor boboc de cls.I.
Poate cineva sa-mi dea relatii despre invatoare care iau cls.I de la sc.29 ... sau sc.38 ... , nu m-am hotarat inca la ce scoala sa-l inscriu .
Apropo cand se fac inscrierile ?
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ma alatur si eu voua cu viitor scolar in 2011.
Nu m-am hotarat inca daca mergem la scoala 29 sau 24...si pentru ca intentionez sa incep cautarea unei invatatoare ,,intreb si eu ce stiti voi despre aceste 2 scoli.
Eu caut o invatatoare nu numai bine pregatita profesional dar am si alte "cerinte"..trebuie sa fie tanara..pana in 50 de ani, vesela si cocheta,sa nu ma credeti nebuna..ca nu-s!..dar imi cunosc baietelul si stiu ce-l va face sa mearga cu placere la scoala..asta este.. fiecare cu piticii lui din dotare!
aaa..si-as mai avea nevoie de intelegere din partea invatatoarei pt ca limba materna a copilului meu a fost engleza, nu a vorbit romana pana la 4 ani si 9 luni..asa ca inca face greseli gramaticale dar si de exprimare,plus ca parca nu are fluenta unui copil de 6 ani cand povesteste ceva.
m-am cam intins...astept cu interes sfaturile voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Kim, eu as opta pentru predare in limba engleza. Poate ne spun fetele daca exista o scoala privata.
Cat despre 29 am auzit de bine, este o scoala competitiva...nu am referinte.

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Crixia nu vreau scoala in engleza...am dat examen cu studentii straini de la medicina (m-a trimis profu, in locul lui) si am vazut cat de pregatiti sunt..parte si din cauza englezei vorbite de cadrele didactice..cel putin in Cta..

mey ce-i amortirea asta? nu mai avem scolari la anul???

Mergi la inceput