Testam cremele de ochi

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

Am si eu o problema cu tenul si anume, pe obraji mi-au aparut niste mici cosulete, sau iritatii, nu stiu cum sa le numesc. si nu aveam pbleme de genul pana de curand. Stiti cumva cum pot sa scap si eu de ele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_M spune:

Am facut 2 sedinte de dermoporatie, doar una a avut si microdermabraziune. Pe amandoua le-am facut la keiko. Dar nu stiu pretul oficial, la ei este o promotie acum si include si un abonament facial pe 4 saptamani. Eu am facut pentru riduri si lifting facial si efectele s-au vazut imediat. mi-a lucrat pe o juma de fata si mi-a dat oglinda sa ma uit sa vad diferenta. A fost un WoW.
Bineinteles ca nu m-au lasat cu o jumate de fata nefacuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Carmen M, atunci ar trebui sa ne intalnim! Ne intalnim pe site si facem tratamente la acelasi salon. Ai facut microdermabraziunea o singura data pentru ca asa e recomandat, nu se poate face mai mult de o data pe saptamana.

Karfe, ai primit raspunsul, la Keiko fac microdermoabraziunea, se face cu acelasi aparat care face si dermoporatia, dar sa-mi spui si mie cat costa la Miko, de curiozitate, ca eu ma minunez ce diferente de preturi pot fi pentru aceleasi tratamente.

Si am mai auzit ceva, cica se poate face si pentru buze dermoporatie iar eu am un mic complex cu buza superioara dar la estetician nu vreau sa apelez asa ca, incerc cu dermoporatia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Gabrieladum, ai fost la doctor, poate e chiar o iritatie! Daca ai si tenul gras, ai putea incerca niste dermatocosmetice pentru ten seboreic, recomand Eucerin iar ca tratament localizat, daca nu sunt probleme asa grave Zynerit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Am facut si eu o sedinta de microdermabraziune dar nu am facut dermoporatie. Ziceti ca face minuni, merita? As vrea si eu sa incerc, ca am nevoie de niste hidratare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Criss, dupa parerea mea merita, eu cand fac ceva de care sunt foarte entuziasmata strig in gura mare, nu tin secret!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita70 spune:

Eu am inceput un tratament anticearcan la Egoist si mai dureaza inca cateva zile si il termin. Si m-am interesat de ce ziceti voi, adica de dermoporatie pe net. Nu se mai gaseste in alta parte decat la salonul de care ziceti voi. Chiar i-am intrebat si pe cei de la Egoist, dar au zis ca ei au dermoporatie cu ace si mi s-a facut frica .
Cand termin abonamentul asta voi merge si eu la salonul la care mergeti voi. Va pup si sa ne tineti la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

Fetelor, cat costa o sedinta din asta de dermoporatie la saloanele unde mergeti voi? Vreau sa testez piata sa vad unde e mai ieftin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

Mie imi plac foarte mult cremele naturiste si in general pentru ochi prefer cremele foarte grase: de gatina, galbenele, coenzima Q10.
Mai nou am descoperit gama pe baza de seminte de struguri de la Hofigal care mi se pare senzationala

Fetelor eu am citit in cancan despre o vedeta ca-si face dermoporatie si ca e un tratament foarte scump, asa ca eu raman cu naturistele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Dermoporatie cu ace??Wow, eu credeam ca tratamentul asta are o singura varianta...deci asta n-are nici o treaba cu acele.

180 ron costa si mi se pare f bun raportul calitate-pret.
Astazi am fost la un alt tratament, dar corporal si am vazut-o pe Oana Cuzino la dermoporatie..deci mi se pare un mare lucru daca si ea, care e medic isi face, e chiar safe

Mergi la inceput