Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Testam cremele de ochi

(3 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 16
gabrieladum
gabrieladum

80 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Am si eu o problema cu tenul si anume, pe obraji mi-au aparut niste mici cosulete, sau iritatii, nu stiu cum sa le numesc. si nu aveam pbleme de genul pana de curand. Stiti cumva cum pot sa scap si eu de ele?
Mergi la inceput
Carmen_M
Carmen_M

72 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Am facut 2 sedinte de dermoporatie, doar una a avut si microdermabraziune. Pe amandoua le-am facut la keiko. Dar nu stiu pretul oficial, la ei este o promotie acum si include si un abonament facial pe 4 saptamani. Eu am facut pentru riduri si lifting facial si efectele s-au vazut imediat. mi-a lucrat pe o juma de fata si mi-a dat oglinda sa ma uit sa vad diferenta. A fost un WoW.
Bineinteles ca nu m-au lasat cu o jumate de fata nefacuta.
Mergi la inceput
maria_ene
maria_ene

279 Mesaje
Carmen M, atunci ar trebui sa ne intalnim! Ne intalnim pe site si facem tratamente la acelasi salon. Ai facut microdermabraziunea o singura data pentru ca asa e recomandat, nu se poate face mai mult de o data pe saptamana.

Karfe, ai primit raspunsul, la Keiko fac microdermoabraziunea, se face cu acelasi aparat care face si dermoporatia, dar sa-mi spui si mie cat costa la Miko, de curiozitate, ca eu ma minunez ce diferente de preturi pot fi pentru aceleasi tratamente.

Si am mai auzit ceva, cica se poate face si pentru buze dermoporatie iar eu am un mic complex cu buza superioara dar la estetician nu vreau sa apelez asa ca, incerc cu dermoporatia

Maria
Mergi la inceput
maria_ene
maria_ene

279 Mesaje
Gabrieladum, ai fost la doctor, poate e chiar o iritatie! Daca ai si tenul gras, ai putea incerca niste dermatocosmetice pentru ten seboreic, recomand Eucerin iar ca tratament localizat, daca nu sunt probleme asa grave Zynerit

Maria
Mergi la inceput
Criss3
Criss3

99 Mesaje
Am facut si eu o sedinta de microdermabraziune dar nu am facut dermoporatie. Ziceti ca face minuni, merita? As vrea si eu sa incerc, ca am nevoie de niste hidratare
Mergi la inceput
maria_ene
maria_ene

279 Mesaje
Criss, dupa parerea mea merita, eu cand fac ceva de care sunt foarte entuziasmata strig in gura mare, nu tin secret!!...

Maria
Mergi la inceput
luminita70
luminita70

79 Mesaje
Eu am inceput un tratament anticearcan la Egoist si mai dureaza inca cateva zile si il termin. Si m-am interesat de ce ziceti voi, adica de dermoporatie pe net. Nu se mai gaseste in alta parte decat la salonul de care ziceti voi. Chiar i-am intrebat si pe cei de la Egoist, dar au zis ca ei au dermoporatie cu ace si mi s-a facut frica .
Cand termin abonamentul asta voi merge si eu la salonul la care mergeti voi. Va pup si sa ne tineti la curent.
Mergi la inceput
gabrieladum
gabrieladum

80 Mesaje
Fetelor, cat costa o sedinta din asta de dermoporatie la saloanele unde mergeti voi? Vreau sa testez piata sa vad unde e mai ieftin
Mergi la inceput
Ana_Perianu
Ana_Perianu

310 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ana_Perianu un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mie imi plac foarte mult cremele naturiste si in general pentru ochi prefer cremele foarte grase: de gatina, galbenele, coenzima Q10.
Mai nou am descoperit gama pe baza de seminte de struguri de la Hofigal care mi se pare senzationala

Fetelor eu am citit in cancan despre o vedeta ca-si face dermoporatie si ca e un tratament foarte scump, asa ca eu raman cu naturistele mele
Mergi la inceput
maria_ene
maria_ene

279 Mesaje
Dermoporatie cu ace??Wow, eu credeam ca tratamentul asta are o singura varianta...deci asta n-are nici o treaba cu acele.

180 ron costa si mi se pare f bun raportul calitate-pret.
Astazi am fost la un alt tratament, dar corporal si am vazut-o pe Oana Cuzino la dermoporatie..deci mi se pare un mare lucru daca si ea, care e medic isi face, e chiar safe

Maria
Mergi la inceput
Pag. din 16 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com