Testam cremele de ochi

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

Eu la aproape 31 de ani nu ma plang de riduri, cearcane sau alte neplaceri.Incerc sa prelungesc aspectul tanar cu o crema de ochi Bio de la dr.Organic.Se numeste Organic Pomegranate- eye cream Advanced recovery.
Are la baza extract de rodii si e buna pentru mai multe probleme: reduce ridurile, cearcanele, umflaturile, ajuta la regenerarea celulelor.E o cutiuta micuta de 15ml insa suficienta pentru zona de aplicare care e si ea mica.Desi pe traducerea in romana de pe cutie scrie ca nu are miros, crema are un usor parfum de rodii.Eu una sunt foarte multumita de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montelimar spune:

Am incercat si eu o sedinta de dermoporatie la Keiko, dupa toate laudele acestui tratament de aici, dar a fost apa de ploaie -nu recomand, nu am vazut nicio imbunatatire, cat despre microdermaabraziune, o sedinta la cosmeticiana mea obisnuita imi lasa pielea mult mai curata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Buna fetele!Da, pana acum nu m-a incantat nici o crema de ochi. Am niste cearcane care mi se pare ca ajung pana la barbie:(Nu inteleg de ce. Desi, sunt o persoana careia i se vede pe fata imediat cea mai mica suparare si acum nu trec printr-o perioada chiar linistita. In lupta mea cu cearcanele am incercat foarte multe creme, ba din farmacii, ba din magazinele de cosmetice. Si nu m-am zgarcit la bani. M-am luat acum cateva luni o crema din farmacie despre care farmacista spunea ca are efecte asupra cearcanelor, dar eu nu am simtit nimic, asa ca am abandonat-o pe etajera din baie. Bani dati aiiurea. Apoi am luat o crema hidratanta de la Dior, dar...la fel. Acum am inteles ca a aparut o crema, tot de la Dior, una intr-un tubulet subtire, nu stiu exact cum se numeste, care, zicea fata din magazin ca are efect. Doar ca este din gama anti-rid si nu stiu daca nu este prea puternica sa o folosesc de pe acum.
Azi dimineata m-am enervat si mi-am luat ulei de migdale dulci. Am auzit ca este foarte bun pentru cearcane si pentru riduletele din jurul ochilor. Astept sa vad efectele. In acelasi timp am inceput o detoxifiere cu gel de aloe de la Forever si cu detoxicolon de la Dacia Plant. Este posibil ca cearcanee sa aiba o cauza interna. Dar totusi, parca pielea mea toata de pe fata arata foarte rau, nu numai cearcanele sunt problema parca nu imi mai vine sa ma mai uit in oglinda. Mi-am luat o crema anti-poluare de la TopLine cu speranta ca imi va ajuta pielea. Poate astea sunt efectele faptu;ui ca m-am neglijat foarte mult in ultimele 6 luni Am sa revin sa va spun cum ma impac cu uleiul de migdale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadyana

Buna fetele!Da, pana acum nu m-a incantat nici o crema de ochi. Am niste cearcane care mi se pare ca ajung pana la barbie:(Nu inteleg de ce. Desi, sunt o persoana careia i se vede pe fata imediat cea mai mica suparare si acum nu trec printr-o perioada chiar linistita. In lupta mea cu cearcanele am incercat foarte multe creme, ba din farmacii, ba din magazinele de cosmetice. Si nu m-am zgarcit la bani. M-am luat acum cateva luni o crema din farmacie despre care farmacista spunea ca are efecte asupra cearcanelor, dar eu nu am simtit nimic, asa ca am abandonat-o pe etajera din baie. Bani dati aiiurea. Apoi am luat o crema hidratanta de la Dior, dar...la fel. Acum am inteles ca a aparut o crema, tot de la Dior, una intr-un tubulet subtire, nu stiu exact cum se numeste, care, zicea fata din magazin ca are efect. Doar ca este din gama anti-rid si nu stiu daca nu este prea puternica sa o folosesc de pe acum.
Azi dimineata m-am enervat si mi-am luat ulei de migdale dulci. Am auzit ca este foarte bun pentru cearcane si pentru riduletele din jurul ochilor. Astept sa vad efectele. In acelasi timp am inceput o detoxifiere cu gel de aloe de la Forever si cu detoxicolon de la Dacia Plant. Este posibil ca cearcanee sa aiba o cauza interna. Dar totusi, parca pielea mea toata de pe fata arata foarte rau, nu numai cearcanele sunt problema parca nu imi mai vine sa ma mai uit in oglinda. Mi-am luat o crema anti-poluare de la TopLine cu speranta ca imi va ajuta pielea. Poate astea sunt efectele faptu;ui ca m-am neglijat foarte mult in ultimele 6 luni Am sa revin sa va spun cum ma impac cu uleiul de migdale.


Eu am avut probleme cu cearcanele doar o singura data...si ceea ce m-a salvat a fost aplicarea de comprese cu pliculete de ceai verde (aplicate calde cat rezisti si mentinute 15 minute). Apoi iti mai pot recomanda sa bei multa apa ( si de la proasta functionare a rinichilor poti face cearcane ...cel putin asa imi amintesc ca am citit odata...orcium a bea niste apa in plus nu face rau!)

Multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Multumesc pentru sfat, am sa incerc si cu pliculete de ceai verde. Am inceput de ieri sa folosesc uleiul de migdale dulci si nu imi vine sa cred cat poate fi de bun. Azi dimineata cand m-am trezit, am observat ca din cearcannele mele mai ramasese doar o urma. Nu imi vine sa cred. Aseara inainte de culcare m-am dat cu uleiul de migdale pe toata fata. Intra foarte bine in piele si hidrateaza foarte bine. Cred ca nu se compara cu multe creme. M-a impresionat foarte mult efectul benefic pe care il are pentru pielea din jurul ochilor. Sunt foarte incantata. Il recomand cu toata dragostea. Si este doar cativa leuti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_p spune:

De unde ai luat uleiul de migdale?Probabil de la Plafar?Astept sa-mi spui ce efect a avut.Am vazut ca dupa prima utilzare erai f incantata!Am aceeasi pb cu cearcanele...daca incerc sa le maschez cu anticearcan mi se pare ridurile devin mai accentuate...deci tot nasol e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Roll-on -ul cu cofeina este bun? Reducere cearcanele? Ce marca e mai buna?
Am sondat piata si am gasit preturi de la 25 lei (garnier) pina la 100 (parafarmaceutice). N stiu ce sa cumpar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlafam spune:

buna, eu mi-am preparat de 2 luni, crema pentru zona ochilor, aloe + hialuron de la elemental, reteta este pe site, este o crema minunata
voie buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

Scriu aici pt ca vreau sa ma plang ..on topic. Week-endul asta a fost prima data cand am cumparat o crema pt ochi. Si mi-am luat Aqualia thermal roll on de la Vichy, crezand ca daca ma impact ok cu celellate produse vichy asa o sa fie si cu asta, doar ca, dupa 20 de min. zona din jurul ochilor era rosie ca si cum as fi fost oparita!!! Dupa ce m-am spalat, pilea si-a revenit cam in 2 ore. Pe cutie scrie ca a fost testata dermatologic si oftamologic. Prietenul meu s-a facut si el dar nu a avut nicio iritatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Buna,tuturor.Vin si eu cu o intrebare...ati folosit careva crema de ochi Marionnaud?eu mi am luat o ieri,dar nu prea gasesc informatii despre ea.Multumesc pt eventualele raspunsuri

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput