Testam cremele de ochi

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns korryna_tm spune:

Eu am 32 de ani si am cercat pana acum o gramada de creme de ochi. Cand aveam pana in 30 de ani am fost foarte incantata de cremele hidradante de la clinique - different moisturing gel, si de cele de la emiplant, Garnier, yves rocher. Totul depindea de cati bani aveam

Acum mi-am luat crema de ochi de la Roc, care e ok pt pretul ei, dar sunt extrem de incantata de Advanced Night Repair de la Estee Lauder. E scumpa, dar face banii si am vazut ca nu sunt singura de parerea asta de pe forum. Mi-am luat de la ei si crema de zi - Hydra complete, asta e mai mult hidradanta pe cand cea de noapte e mult mai grasa si "relaxeaza" mult mai bine zona ridata de langa ochi.

Atunci cand ei o crema depande de bani, varsta, tipul de ten.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia718 spune:

Citat:
citat din mesajul lui korryna_tm
Acum mi-am luat crema de ochi de la Roc, care e ok pt pretul ei, dar sunt extrem de incantata de Advanced Night Repair de la Estee Lauder. E scumpa, dar face banii si am vazut ca nu sunt singura de parerea asta de pe forum. Mi-am luat de la ei si crema de zi - Hydra complete, asta e mai mult hidradanta pe cand cea de noapte e mult mai grasa si "relaxeaza" mult mai bine zona ridata de langa ochi.


Korryna, de unde iti procuri tu cremele de la Estee Lauder? Si inca ceva: crema de ochi Advance Night Repair e..de toata ziua sau se foloseste ca un tratament pt. 21 de zile, dupa care se continua cu altceva? - am auzit la cineva varianta asta si sunt cam derutata acum . As vrea sa imi iau si eu crema aceasta, dar am nevoie de o crema pe care sa o folosesc zilnic, nu doar provizoriu, ca tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emeralde spune:


Citat:
citat din mesajul lui Annie80

acum mi-am uat dior - Capture Totale Instant Rescue Eye Treatment ...


am inteles ca esti foarte multumita de rezultate -
ma gandesc sa imi cumpar si eu o crema mai serioasa (scumpa) caci am observat ca am trecut de faza in care trebuie sa previn
cam cat costa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Daca tot vorbim de ochi, vreun remediu pentru ochii obositi stiti? Imi simt ochii foarte obositi, ma concentrez cam greu in fata monitorului si efectiv simt nevoia sa ii inchid din cand in cand.
Zapada imi accentueaza starea asta de oboseala, cu toata protectia ochelarilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emeralde spune:


pentru ochi obositi eu folosesc rondele de castraveti reci pe care ii aplic peste ochi (pozitie culcata) cam 10 minute iar seara inainte de culcare vata imbibata in ceai de musetel cald

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Emeralde


Citat:
citat din mesajul lui Annie80

acum mi-am uat dior - Capture Totale Instant Rescue Eye Treatment ...


am inteles ca esti foarte multumita de rezultate -
ma gandesc sa imi cumpar si eu o crema mai serioasa (scumpa) caci am observat ca am trecut de faza in care trebuie sa previn
cam cat costa?



eu am dat 450 dhs ... dar pt mai bune rezultate , apa la greu si somn , altefel crema nu poate...cel putin asa am observat eu

acum can merg in ro as vrea sa incerc gerovital H3...stie careva, e buna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emeralde spune:


mama mea foloseste de ani buni numai produse Gerovital si e foarte multumita iar tenul ei arata intr-adevar bine desi se apropie de 60 de ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gioto spune:

Buna. Punctele negre si impuritatile ( acnee nu am) se rezolva cu asa ceva? Multumesc

Citat:
citat din mesajul lui Criss3

Fetelor, dupa o singura sedinta fata mea este mult mai luminoasa, curata, fina...sa nu iti vina sa crezi...pe riduri nu stiu in cat timp ai rezultate, dar curatare, luminozitate, piele fina, efectele se vad dupa 1-2 sedinte, depinde de ten.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Bineanteles ca nu se rezolva ,trebuie o curatire a tenului din cand in cand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anutza_26 spune:

Cred ca la creme, mai ales la cele din jurul ochilor, parerile si sfaturile se pot da in functie de 3 aspecte: varsta, tip de ten si posibilitati materiale.
pana pe la 30 de ani mai e cum mai e.. poti sa testezi orice si mai mult ca sigur(in cazul in care nu ai pb deosebite) ti se potriveste aproape orice.
Cand te apropii de 30 de ani situatia se schimba.. cand treci de 35 se schimba din nou..
Concluzia mea e ca in primul rand trebuie hidratare.. tb sa bem multa apa.. Apoi e nevoie, saptamanal, sau.. ma rog.. cat mai des.. de o masca, de ceva care sa ne hidrateze zona din jurul ochilor, chiar daca aplicam banalele felii de castravete, trebuie..
In privinta cremei in jurul ochilor.. dupa 30 de ani e obligatorie. testati pana gasiti ce vi se potriveste. Si sfatul meu e sa acordati mai mult credit produselor romanesti.Incepeti testarea cu ele. Mai scria cineva, un pic mai sus de Gerovital.. e super bun.. la fel si Aslavitalul pentru tenurile mai sensibile. Si Elmiplantul e ok.. Totul este sa testati pe pielea voastra sa vedeti daca va face bine. Fiind romanesti, nu trec prin atatea maini si nu se supun aplicarii unui sir intreg de valori adaugate.. pretul e mic si va puteti permite sa testati.

Ana - mamica Teei (03.06.2008) si 29+ cu bebe 2
Blog-ul Teei : http://familie.dasolutii.ro
Copilul nr. 3 - site-ul meu http://www.dasolutii.ro

Mergi la inceput