Testam cremele de ochi

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

ok , o sa incerc dior; sa vad la ce pret il gasesc la noi; mostre am cerut si eu, dar cica nu primesc
multumesc;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Am incercat Avene - Ystheal si nu m-a incantat ca alte produse Avene...Mi s-a parut prea lipicioasa, nu stiu, nu prea mi/a placut textura. Si ca moft acum, ar fi trebuit sa puna si ei un ambalaj mai translucid, sa vezi cand se goleste...Asa, cu pompita aia, te trezesti intr-o zi ca ti s/a terminat si te-ai dat numa' la un ochi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Eu m-am indragostit de gama asta noua de la Elmiplant, am demachiantul, crema de zi si azi mi-am luat si crema de ochi. Mi se potriveste, le folosesc de vreo luna si fata nu imi mai luceste asa tare, sper sa-mi priasca si crema de ochi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CCarmen spune:

Intr-adevar, cand vorbim de creme si in special de cremele de ochi, cel mai important factor este varsta. Eu nu mai folosesc la 36 de ani ceea ce foloseam la 27, de ex. Am folosit si marci scumpe, insa acum sunt foarte multumita de marca Gerovital H3, Dr. Ana Aslan, " Anti-wrinkle eye contour cream".
La fel de eficienta a fost o crema pe baza de aloe vera. Am citit ca inclusiv simpla aplicare a sucului unei frunze de aloe vera,pe fata si in jurul ochilor, face minuni.
Alte sfaturi practice ar fi sa dormim minim 7h pe noapte si sa ne hidratam corespunzator, pe langa o dieta adecvata stilului nostru de viata. Iar cremele trebuie schimbate la 3 luni de zile, la fel ca samponul si pasta de dinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dry_votka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellinia

Eu m-am indragostit de gama asta noua de la Elmiplant, am demachiantul, crema de zi si azi mi-am luat si crema de ochi. Mi se potriveste, le folosesc de vreo luna si fata nu imi mai luceste asa tare, sper sa-mi priasca si crema de ochi.


...te referi la noua gama SKIN DEFENSE, cumva?
Caci ieri mi-am cumparat si eu o crema contur de ochi de la ei, se numeste crema anririd si fermitate pentru ochi cu extract de magnolie (? - care cica estompeaza cearcanele, nu am mai auzit de magnolie pt acest scop, pana acum ) si complex omega.
O sa vad cum e, si am sa va spun.
Am folosit mai multe tipuri de creme de ochi, si mai ieftine, si mai scumpe, dar nici una pana acum nemaipomenita

http://verze.ro
Site-ul verzelor, fff.simpatic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

eu folosec vichy cu apa termala,este o crema buna

Votati-o pe ANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anduel spune:

Eu folosesc crema hofigal Q10 , fara parfum sau alte chimicale, intra foarte repede in piele fara sa lase urme uleioase, foarte ieftina si cu rezultate incredibile, aveam riduri in coltul ochilor, care acum sunt invizibile;cearcane nu am asa ca nu stiu daca e buna pt asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Crema aceea de la Elmiplant nu mi-a priit. M-am dat in prima seara si a doua zi dimineata. Toata ziua m-au usturat ochii si au fost rosii, asa ca am dat-o deoparte. Folosesc in continuare crema de fata si demachiantul, ma inteleg foarte bine cu ele. Rezerva mea e crema de la hofigal, eu am una cu extract de portocale, nu pot spune ca a avut efecte notabile ... Se pare ca mie nu prea imi priesc cremele de ochi, inca nu am descoperit una care sa ma satisfaca.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dry_votka spune:

Deci eu am inceput sa folosesc crema pt ochi de la Elmiplant de care am vorbit mai sus, si deocamdata este ok.
Intr-adevar, ellinia, poate ca ai tu zona din jurul ochilor mai sensibila...ai grija.
O sa mai revin.

http://verze.ro
SITE-ul VERZELOR, FFF. SIMPATIC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Buna fetelor!#350;i eu cautam demult o crema de ochi.Am folosit Advanced Night Repair Eye Recovery Complex si am fost multumita. Anul acesta Mosul mi-a adus un rimel de la Clinique, care era la casetuta de Craciun si avea o crema de ochi All About Eyes si un creion de ochi. Vreau sa soun ca sunt f multumita, este super buna. Dupa cateva zile de folosire deja pot spune ca nu mai am cearcaneEste adevarat ca zilele astea am dormit mai mult, insa crema este foarte buna.

Mergi la inceput