Testam cremele de ochi

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Annie80

Crinuta singura crema de ochi din gama "Future Perfect" am avut vreo 3 pliculete monsta, acuma sunt pe "Advanced night repair pt ochi", tot estee lauder


Sincer sun mai niste cearcana dar nu asa prfunde cum erau


Si Advance night repair, e super, dimineata pielea fetei e total schimbata...in bine super, (pretul ma omoara) oopps asta e pt cremele de zi/noapte!

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.


Buna fetelor!
Eu doar ce am terminat cutiutza de Estee Lauder- future perfect si luni merg sa-mi iau alta. Este foarte buna si o cutiutza m-a tinut cam 5 luni asa ca desi e cam piperata ca pret merita efortul.

Eu nu am mari probleme cu ridurile (inca) dar fata de toate cremele (cu nume si renume) folosite pana acum asta chiar a trecut testul " la soare fara ochelari si fara incretituri sub ochi" .

Eu nu prea suport ochelarii de soare si vara ii tin mai mult pe cap ...desigur ca pielea de sub ochi mai ales suferea si se incretea de atata uitat chioras...dar iata ca in sfarsit cu Estee Lauder am trecut de vara cu pielea in jurul ochilor in stare perfecta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Eu am renuntat la Estee lauder, mai am ceva pe acoloa, acum mi-am uat dior - Capture Totale Instant Rescue Eye Treatment ... pretul e mai mult decat piperat, dar merita are aplicator special pt masaj, e metalic, si rece, numai bun pt ochi, e contra ridurilor (preveire) puffiness , si cearcane si face o treaba buna

Pearl ce-ti mai face ridul, ai scapat de el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

eu folosesc produse romanesti naturale,am de la Elmiplant o crema de oki cu ulei de simburi de struguri si ulei de migdale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiamoni spune:

Intrebare (poate tampita, dar asta e): crema se foloseste si pe pleoape??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Annie80

Eu am renuntat la Estee lauder, mai am ceva pe acoloa, acum mi-am uat dior - Capture Totale Instant Rescue Eye Treatment ... pretul e mai mult decat piperat, dar merita are aplicator special pt masaj, e metalic, si rece, numai bun pt ochi, e contra ridurilor (preveire) puffiness , si cearcane si face o treaba buna

Pearl ce-ti mai face ridul, ai scapat de el?

---------------------------------------------
"Someone's pleasure is another's pain!"


Alergic at stupidity.

"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."



Annie, mai zi-ne de dior-ul asta
chiar bate estee-ul?

acus termin clarins-ul si nu stiu ce sa-mi iau.
aveam de ales intre roc si estee.

mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

clyo, nimic de adaugat la ce-am spus mai sus cearcanele mi s-au diminuat vizibil dupa primele aplicari, imi place la nebunie cum ma simt dupa masajul cu aplicatorul cremei, normal ca liniile fine n-au disparut.

link despre http://shop.nordstrom.com/S/3056607/0~2377897~2377898~6001822?P=1

dar daca la urmatoarea crema nu mias permite dior, m-as intoarce la Estee, pt mine Roc-ul a fost frectie la picior de lemn, dar acuma si de cerintele fiecaruia
clarins n-am incercat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

fetelor, voi de care crema de la Estee vorbiti? eu am intrebat despre crema de ochi de la estee-future perfect, si domnisoara de la magazin mi-a zis ca nu au crema de ochi din gama asta, doar de fata ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

adialex, mie de la estee , mai buna mi s-a parut "Advanced night repair', dar e de noapte, acuma depinde si ce probleme vrei sa rezolvi, cearcane, riduri, lifting, puffiness


sincer greu de tot cu cremele astea, sunt de atatea feluri,si piata e full cu ele ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

annie, am vrut o crema buna pt cearcane, pungi, riduri ; mi-am luat pana la urma de la clinique-all about eyes rich, dar nu pare sa faca mare lucru; asa ca am vrut sa o incerc si pe aceea de al Estee, de care vorbeati voi, dar nu stiam exact care este; tu de "Advanced night repair' vorbeai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Deci pt ochi am avut nistre mostre de estee "future perfect"... inca mai am, si "advanced night repair", Ultima mi s-a parut mai buna, decat "future perfect"

daca poti incearca dior-ul de care spuneam, undeva la un magazin, ca sample-uri nu fac din cauza de aplicator, cica

eu m-am decis ca deacum inainte cand vreau creme, s-a cer monstre


Mergi la inceput