Mamici recunoscatoare de Nov-Dec 2009 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

buna fetele sunt si eu o noua mamica pe aici si va doresc tutuor o sarcina usoara fara greturi si nastere usoara

e foarte greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

onutza, mersi de info..

nu ni te alaturi? ce zici?[:D} te asteptam cu drag!

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=9" target="_blank">ERIC IN CONCURS (pozele ela1 si ela2)...


ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC

PRINTESA EMMA ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU...
HAIDETI SA-L AJUTAM PE TEO

Atat mai am pana sa vad luminita de la capatul tunelului......
Eu sunt primul!!!Uite ce mare am crescut!!!

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo5979 spune:

Scuze ca am dat buzna, sunt o mamica de la odiseea de Noiembrie-Decembrie 2008, am un baietel de aproape 5 luni...si am zambit din suflet cand am vazut ca s-a deschis odiseea pe 2009! Va doresc sarcini cat mai usoare si fara probleme, burtici sanatoase, iar calatoria celor 40 de saptamani sa fie cea mai frumoasa din toata viata voastra!!!

Leeloo
Lacra a lui Damian (13 octombrie 2008)

http://good-times.webshots.com/album/569546403llbloh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onuta05 spune:

Draga eladeea m-as alatura voua, dar momentan nu pot sa spun nimic...doar ca am o stare foarte ciudata....dar ma gandesc ca trebuie sa vina CM-ul...si poate de asta...asa ca mai am de asteptat inca 3 zile...nu ma iluzionez inca...

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui onuta05

Draga eladeea m-as alatura voua, dar momentan nu pot sa spun nimic...doar ca am o stare foarte ciudata....dar ma gandesc ca trebuie sa vina CM-ul...si poate de asta...asa ca mai am de asteptat inca 3 zile...nu ma iluzionez inca...

Poze

Onuta cred ca poti face un test. Mie mi-a iesit poz cu 3 zile inainte de termen.Sa des DD sa vezi "dublu"

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onuta05 spune:

Draga SIMINA...nu cred ca am cum sa fiu insarcinata...asa ca mai bine nu ma stresez in privinta asta....lasam timpul si pe DD sa decida ce-i mai bine...

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinna spune:

salutare fetele
Tocmai ce l-am culcat pe David de amiaza si am putut deschide calculatorul sa vad si eu ce s-a mai scris pe aici,...altfel cand e el treaz n-am nici o sansa , e fan butoane copilu'asta al meu.
La sarcina cu David prima eco am facut-o la 5 saptamani si 3 zile, dar s-a vazut doar sacul, iar la fix inca o saptamana ii batea si inimioara.
Eu cred ca ma voi programa pe luni la eco, sincer nu stiu exact cate sapt. voi avea . Cred ca am ovulat mai devreme decat de obicei, iar sambata cand mi-am facut testul si era ziua 29 a cm, a doua liniuta s-a inrosit INSTANT....si ultimul ciclu pe 7 februarie. Deci de asta banuiesc ca am ovulat mai repede.
Fetele eu inca am senzatia aia de durere ca la ciclu, in rest nimic, doar rareori mici intepaturi la sani. Eu l-am si alaptat foarte mult pe David, pana la 1 an si 9 luni, probabil sanii mei sunt mai nesimtiti.

Bun venit noilor gravidute .
Va


Cristinna mami de
puiut David Cristian 25.01.2007 si 4+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Bun venit noilor gravidute!
Eu am niste emotii, asta seara am programare la medic si nu mai am rabdare.

6+

http://bd.lilypie.com/H3bYp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

onuta, te asteptam..cine stie..poate poate...

speranta, tinem pumnii...sa ne zici cum a fost...

cristinna, asa zic si eu sa mai astept o sapt, apoi sa merg la control, acu ar fi prea repede...uauuuuuuu da ai alaptat ceva vreme...bravo!!

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=9" target="_blank">ERIC IN CONCURS (pozele ela1 si ela2)...


ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC

PRINTESA EMMA ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU...
HAIDETI SA-L AJUTAM PE TEO

Atat mai am pana sa vad luminita de la capatul tunelului......
Eu sunt primul!!!Uite ce mare am crescut!!!

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutza spune:

Am reusit si eu sa intru azi, sunt foarte bucuroasa ca ne inmultim, sper sa fim cat mai multe, sa ne bucuram impreuna de perioada asta frumoasa din viata noastra.
Observ eu ca suntem foarte multe la al doilea copil, la prima odisee la care am participat erau foarte putine, aproape toate eram la primul copil. O sa fie foarte interesant sa ne sfatuim cum putem evita lovituri, luat in brate, impins leagan greu, cum putem fura jumatate de ora de somn cand suntem obosite... Astept sfaturi deja, eu ma gandesc cam cu teama, chiar si in conditiile in care fetita mea e destul de mare - are 4 ani.
Si abia astept sa merg la doctor, mai am o saptamana. Of!


Andrutza 4+ si Simonica ei draga (n. 17.01.2005)

Mergi la inceput