Mamici de Ghiocei Marti-Aprilie 2009 (89)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui rivali

Vreau si eu mucenici moldovenesti dar nu stiu sa fac.

Acum plec sa mai cumpar niste nuca pentru ca tati a mainat-o inainte sa facem mucenicii,apoi pote caut o reteta de mucenici moldovenesti sa fac si eu.

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 36+


Eu am facut cu coca de gogosi doar ca am adaugat 2 linguri de ulei in plus.

34+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nikoleta20
imi place si la baita si can ma schimba mami...problema e ca in curand nu voi mai avea loc pe masuta de infasat a patutului,asa ca ...cred k mami va trebui sa achizitioneze ceva mai mare...k doar are flacau mare,nu?(apropos,mamici cu bb in burtici care nu ati luat invca patut,masuta de infasat incorporata nu e f utila pt k ramane mik imediat,asa k mai ok e sa luat patut si masa de infasat separat...dk m-as fii gandit si eu la asta inainte...dar asta e,plecam la shopping in curand)



Noi nu am luat inca patutzul, dar l-am okit pe net. Nu am reusit sa il gasesc nici prin magzine ( e drept ca nici nu pot sa umblu prea mult), nici la Babyexpo, sper sa il gasesc la Kidex, ca sa il si vad, daca nu, il comand pe NV pe net. Are si masutza de infasat incorporata, dar avem si comoda, cu saltelutza "cu fundul tare" (pentru "iesiri"), totushi speram sa o putem folosi si pe cea de la patut cand suntem in deplasare, nu ma gandeam ca e depasita asa repede. Multumim pentru impartasirea experientei.

Denisa-Madalina 33+ cu Adela-Marisa
AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel
Fetelor, ce menajerie avem pe-aci: piton, hipopo, dragoni etc


A noastra e veveritza.

Denisa-Madalina 33+ cu Adela-Marisa
AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n
Eu am facut cu coca de gogosi doar ca am adaugat 2 linguri de ulei in plus.


Eu trisez mai ceva! Fac coca de cozonac, dar nu o fac eu... ci masina de paine. Iese super! Recomand cu caldura metoda asta.

Denisa-Madalina 33+ cu Adela-Marisa
AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Niko, vazui poze cu un zimbaret smiorcait
Masuta mea are 62cm, nu e mai breaza ca a ta!!! Creca apoi trecem la o masa adevarata

Clara, nu-mi dau seama de ce nu poti vedea pozele daca ai parola sa intri!!!

Fille du Sud 37 cu Dragonbella
J- 18
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui chatonel
Fetelor, ce menajerie avem pe-aci: piton, hipopo, dragoni etc


A noastra e veveritza.

Denisa-Madalina 33+ cu Adela-Marisa
AMR 7 saptamani


exact ce ziceam :) me-na-je-rie e la noi

Fille du Sud 37 cu Dragonbella
J- 18
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

Multumim pentru aprecieri fetele, o sa mai punem pozici la album.

Am si eu o intrebare tehnica: cum fac sa imi apara la semnatura in loc de link-ul ala "pozele noastre"? Vad ca multe aveti asa, ma ajutati si pe mine?

In legatura cu contractiile, cred ca daca incep intai contractii mai puteti sta acasa, la mine insa s-a rupt apa direct si am pierdut si dopul in acelasi timp (la mine era o chestie alburie transparenta, plina de firicele de sange), asa ca am fugit la spital. Cam la juma de ora de la ruperea apei m-au apucat contractiile, dar deja eram in masina.

Fetele care aveti contractii si inca nu aveti saptamana "safe" de sarcina , eu zic sa stati in pat si sa luati no-spa. Eu daca nu opream no-spa cred ca mai tineam fata, acuma nu stiu daca era mai bine pt ea, probabil ca asa a fost sa fie. Dar statul in pat e sfant, eu nu prea am ascultat si nu cred ca mi-a prins bine.

Pupici

Mami de Ana Bianca

http://picasaweb.google.com/Ioana.sima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

"la 11 a venit pe lume minunea Andrada-Teona,3100gr, APGAR 10, mami e bine, se reface" Adirys21





37+
poze

AMR 16 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Bine v-am regasit fetelor! MULTUMESC TUTUROR pentru urari si incurajari ... am inceput sa am laptic . Nu e productie 100% dar e muuult mai bine. Au functionat sfaturile voastre: am incercat sa ma linistesc, sa dorm cand doarme bebele, beau cam 5 litri de ceai pentru stimulare si apa pe zi, iau si Galactogil. Se pare ca merge. Si bebe la san ori de cate ori cere. Ieri i-am dar doar o data lapte praf. Sper ca in curand sa nu ii mai dau deloc.
MARIA, vorba unei fete, o sa treaca si reechilibrarea asta chimica. Si eu mai plang cateodata, din senin, doar daca ma uit la asta mic... Dar sunt convinsa ca nu le putem face pe toate, din prima, perfect. Si pe mine ma ajuta sotul foarte mult si ma gandesc ca sunt doar 7 zile de cand eu si bebe suntem impreuna. O sa mai dureze, ca si la tine, pana ne vom obisnui unii cu altii. Curaj!
Va imbratisez pe toate cu drag. SIMINA... ce sarbatori de iarna frumoase vei avea. Doamne ajuta!
Gina de bebe CALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Buna burtici!

Adirys, sper sa o tii deja in brate pe Andrada, si facem galerie pentru a saluta venirea pe lume a micutei!


Simonica, felicitari! 15 ore de travaliu ma fac sa ma inclin respectuos in fata unei mamici curajoase! Bebe Vladut e un scump! Sa va traiasca, sa fie sanatos si norocos si sa va aduca numai bucurii!

Pisik, Bianca e absolut adorabila! V-am vazut toate albumele postate pe picassa! Superbe pozele!

Alinuk, foarte frumos si emotionant montajul! Sper sa reusesti sa realizezi ce ti-ai propus!

mihaela

37+
Fii alaturi de noi si in saptamanile ramase!

Mergi la inceput