M-am hotarat.........adoptie(59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Buna fetelor,
Asa cum am mai spus, chiar daca intervin rar in discutiile de pe acest forum, eu va citestesc tot timpul. In ultima vreme am fost cam ocupata. In primul rand puiutul meu a avut serbarea de 8 martie. A avut o mica piesa de teatru in care a avut rolul unei furnicute. I-am facut costumasul chiar eu. Sa ma laud si eu un pic, uitati cum a iesit http://s589.photobucket.com/albums/ss337/constanta_2009/?action=view¤t=P1010793.jpg. Ce ziceti? In al doilea rand am avut mereu de lucru acasa si la serviciu.
Manuelitama bucur sa vad ca ai revenit. Credeam ca vrei sa ne faci o surpriza. De fapt intrebarile tale ma fac sa ma gandesc ca ti se arata ceva la orizont, sau eu sunt cu stirile in urma? Poate am sarit ceva.
Asi, multa sanatate!
Miha 74, ce-ti mai face burtica? Se observa?
Catty, Gabibociort pup eu puicutele voastre ta si pe voi.
Claudia, ce-ti mai face bebelasa ta?
Adenuti, imi aduci aminte de vremea cand nu-l avea pe Lau meu (dar imi doream cu toata fiinta mea un copil) si imi inchipuiam cum vor fi trairile mele, cand, de 8 martie copilul meu imi va spune mama, sau cum vor fi acele clipe cand copilul meu imi va da in dar fotografia facuta la gradinita impreuna cu dedicatia ,,pentru mamica mea".
Succes noilor aspirante si viitoarelor mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

dragele mele.
Am depus si noi dosarul.Deci suntem in curs de atestare.
Am citit atatea incat nu reusesc sa le pun cap la cap.Se poate sa ma ajutati?
Pana ne va da atestatul este posbil sa iti prezinte deja un copilas???Cineva scria o situatie asemanatoare cu intrebarea mea si de aceea nu mai inteleg nimic.
Sau daca eu gasesc intre timp un bebe putem sa-l luam inainte sa apara atestatul??
Multumesc mult!

Sa ai putere sa spui da, sa ai putere sa spui nu si in orice clipa grea sa ai putere sa fii TU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Buna seara, fetele.cons, un scump si smecher puiutul tau. Costumul este foarte frumos, chiar te pricepi. Cred ca a fost frumos la serbare; chiar daca eu mai am de asteptat, totusi am avut bucuria sa primesc un buchet de flori de la fetita mea (ajutata de tati, bineinteles) si a spus "mama" fiind toata un zambet. Mi-au dat lacrimile.simo_75 felicitari si succes iti doresc
Sper sa nu vorbesc prostii, dar eu asa stiu ca nu se prezinta copii inainte de obtinerea atestatului. Multa sanatate tuturor.Gabrielafericita de MARIA (07.08.2007)
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Neatza'
Nu prea ma trezesc eu la ora asta si mai ales nu prea scriu pe forum, dar cum azi noapte n-am dormit se poate considera ca e seara.
simo_75 copii nu ti se prezinta pana la atestare si de cele mai multe ori nici dupa , dar daca gasesti tu un copilas poti astepta pana iei atestatul si il vei putea adopta atunci, asta daca este adoptabil.
Asi rau e sa te lupti cu boala. Am fost si noi amandoi bolnavi rau... ce ma faceam daca mai aveam si copii?
Maribela felicitari! Sa fie intr-un ceas bun!

Eu sunt foarte agitata si foarte nelinistita. Sper sa mi se dea acordul sa vizitez copilasul cat mai repede. Pe de alta parte ma gandesc la toate lucrurile negative care se pot intampla. Ma gandesc ca daca va fi prezentat altei familii mai "puternice"...., ma gandesc ca are o sora mai mare adoptata si daca va trebui sa mearga la aceeasi familie..... o sa o iau razna destul de curand.





"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Crisis este greu si orice am spune nu prea te poate ajuta.Trebuie sa ai speranta si sa crezi in sansa ta.


Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Fetelor,
in mine incoltzeste din ce in ce mai mult gandul de a adopta, am trei fertilizari in vitro esuate in spate, nu concep o viatza fara copii deci a venit momentuls a ma interesez de procedurile pentru adoptie(daca ati mai scris imi cer scuze vad ca-s 50 sic eva de capitole, dureaza sa rasfoiesc totul din urma)
Intrebarile mele ar fi
1. O persoana cu dubla cetatzenie romano-belgiana, poate adopta copii din romania
2.Care este primul poas care ar trebui facut
3.Imi puteti da niste linkuri unde sunt descrise acetse proceduri, ce acte ar fi necesare etc
mii de multumiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Multumesc pentru raspunsuri.


Sa ai putere sa spui da, sa ai putere sa spui nu si in orice clipa grea sa ai putere sa fii TU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Buna seara,


Stateam eu si cugetam in seara asta si ma intrebam ce nume de familie are un copil cu "linie - linie" in certificatul de nastere?

Presupun ca prenume poate sa-i dea si un functionar al statului, dar nume?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

BUNA SEARA

cu o veste - pt mine buna - ma apropii de depunerea dosarului.
Marti urmeaza sa iau certificatul tip A5 si cazierul, apoi sa merg sa depun dosarul.

Am o intrebare: stie cineva daca trebuie sa mergem impreuna la depunerea dosarului (eu si sotul), sau pot sa merg si singura?

Multumesc mult de tot fetelor care m-au ajutat cu informatii (se stiu ele care sunt )si sper sa va ajung si eu din urma.

O SEARA FRUMOASA VA DORESC...

...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

SoriLea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07

Buna seara,


Stateam eu si cugetam in seara asta si ma intrebam ce nume de familie are un copil cu "linie - linie" in certificatul de nastere?

Presupun ca prenume poate sa-i dea si un functionar al statului, dar nume?

Atat numele cat si prenumele sunt hotarate de primarul unde se gaseste copilul.




"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput