***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007**(94)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Ckristina, Chiquitita, ati dat preventiv pt viermisori sau aveau viermisori?
Ma interseaza daca se dau preveniv medicamente pt viermisori sau numai dupa ce se constata ca are.

PetitAnge, eu nu stiu ce sa iti spun cu somnul, nu avem probleme. Aveti in familie persoane care sufera de insomnie?


Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

ioana,avea giardia;ii facusem coproparazitologic; saptamana asta o sa l repet; daca e pozitiv voi incerca tratament homeopat; preventiv poti sa i dai seminte de dovleac neprajite,nesarate; o masa de a biancai care i place mult e asa:melcisori(paste fainoase) cu putin ulei de masline si seminte dovleac(le pisez cu ala de usturoi)

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Buna fetelor,

Am citit din urma fiindca de miercuri am fost racita rau de tot. Doctora a zis ca e un soi de gripa. Am avut niste dureri de cap de simteam ca mor. Acum sunt mai bine dar mi/e frica sa nu fi luat si copii. Le/am dat preventiv oscillo, bromhovaxom, nurofen seara...sa speram ca nu se vor imbolnavi si ei.
Vroiam sa raspund la mai multe intrebari dar am uitat...
Eu stiam ca preventiv pentru viermsori se pot da produse naturiste dar atentie ca si astea se dau pentru copii mai mari (de ex eu am obtinut rezultate bune cu Helmiflores penru Alin, dar nu cred ca Toni ar lua aceste picaturi fiind au gust rau si contin si alcool)
Didi, nostime intimplari...dar stiu din proprie experienta ca atunci cand se intimpla ...nu e prea funny...
Liviana, si eu m/am mutat in alt apartament (nu casuta ca a ta), mai mare, mai frumos, mai nou...etc si la numai doua blocuri distanta de unde am stat. Dar si scum oftez dupa apartamentul vechi...mi/e dor de el si de fiecare data cand trec pe acolo(zilnic) ma uit spre el...Parca nici acum dupa mai mult de jumatate de an nu m/am obisnuit ca alta e casa mea...Uf...ce sentimentala sunt...
Cu somnul nu stiu ce sfaturi sa va dau...ca eu nu am probleme cu niciunul din copii...de cand nu le/am dat san (pe la un an). Atunci se trezeau sa suga...Noaptea nu le dau decat apa...tocmai ca sa nu se trezeasca de dorul laptelui.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Diana, eu zic ca e normal sa fii sentimentala si mai cred ca cei mici ai mei vor tinde sa bata in usa fostului ap cand vom fi mutati dar vom veni in vizita la socri. Multa sanatate, si eu am fost gripata dar am rezolvat repede cu antibiotic.

Fetele, ati facut mucenici? Abia astept sa-i gust pe ai mei diseara - i-am lasat inca fierbinti dimineata pe aragaz.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Febr-Martie 09
NE JUCAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

POFTA MARE LA MANCAT MUCENICI!
Eu deja mancat si saturat!

Sunt suparata ca azi-nopate mi-a murit un prieten intr-un stupid accident de masina(poate ati auzit de jandarmul ucis pe Sos Alexandriei).D-ZEU SA-L ODIHNEASCA!

Viata e asa de scurta......azi esti...maine nu mai esti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Ioana, Livia avea viermisori, i-au iesit din prima la copro.

Chiquitita, mami de Livia (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetele sa va arat cum bucatarim noi


uiteasa fac prajituri,incepand de aici

Aparatul era unul de duzina insa altceva nu aveam la indemana atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Petit Ange,

am fost la homeopat in seara asta si mi-a prescis pentru tot stramonium; eu tineam minte ca e o licoare dar se pare ca m-a lasat memoria; sunt niste granule dar cum nu stie sa le suga, i le dizcv lvam in putina apa plata; poate de aia tineam minte ca e lichid ca stiu ca-i dadeam cu bibe.
Si trebuie sa-i dam 3 zile, cate 2 granule pe zi.
Deci e aceeasi doza ca acum 1 an.

Pentru pofta de mancare mi-a prescris un siropel de la Calivita.

Iar pentru sinuzita mea un autovaccin, adica imi scoate sange, il baga la centrifuga, scoate anticorpii si prepara un vaccin homeopat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Chiquitita nu stiu nici un homeopat in Craiova. Spune-mi te rog numele dr pe care l-ai gasit pe internet, poate stiu totusi ceva de el. Ti-am trimis ieri un PM, nu stiu daca l-ai primit, mie nu imi apare in outbox. Ziceai acum cateva zile ca povestea mama la spital ca aveam 3 suzete cand eram mica, si mie imi spune mereu asta cand incerc sa-l fac pe Andrei sa renunte. Si se pare ca o sa ma urmeze, deja nu mai e linistit daca are doar una, ii trebuie musai amandoua, una in gura, alta in ochi sau ureche.
Petit_ange si eu zic sa ai mare grija cu Flagyl-ul, are o toxicitate hepatica mare, nu e totusi un medicament pe care sa-l administrezi profilactic.
Alyna imi pare rau pentru prietenul tau. Dumnezeu sa-l odihneasca.
Ckristina imi pare rau ca ai iar probleme cu sanul. Nu stiu unde ai putea face mamografie in Bucuresti, dar stiu ca Didi povestea ca sora ei a avut probleme cu asta. Poate te ajuta ea cu mai multe informatii. Sanatate multa.

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

ella, sune ne de pasiflora; ce e? de unde o iei? de cateva luni am mari probleme cu somnul

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput