Leoaicele DC*(32)*-Alaturi de EMMA

Leoaicele DC*(32)*-Alaturi de EMMA | Autor: Dodo-pui

Link direct la acest mesaj




Dragi LEOAICE, veniti la un pahar de vorba, de cafea, de capuccino sau o ciocolata calda
Capitole anterioare:
(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)(12) (13) (14) (15) (16) (17)
(18) (19) (20)(21) (22) (23) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31)

Leoaicele DC - adica cele mai fumoase, inteligente, istete, modeste, devotate, responsabile, pasionale, luptatoare, generoase, decise, curajoase, mandre, cele mai iscusite femei de pe site si din lumeee !!!

Ladymina77 - 23 iulie 1977

Iruse- 24 iulie 1968 si Irina 2 aprilie 2004.

Mamagiuliei - 24 iulie 1978 si Giulia 16 august 2004

Leditia - 26 iulie si David-Cristian 18 decembrie 2008


Aurorra - 28 iulie 1979 si Robert-Matei 30 septembrie 2008

Anca_Vlad - 29 iulie 1977 si Vlad 5 noiembrie 2003

Adi69 - 30 iulie 1969 si Catalina-12 Martie 2002

Babyzapi - 30 iulie 1984 si Raphael Nicolas 23 octombrie 2008


Danyalo - 1 august 1976

Octavia75 - 2 august 1975 si Vesna -16 Octombrie 2008

TatianaS - 2 august 1980

Katty - 3 august 1969 si Andrei 27 iulie 2002



LiliaToma - 6 august 1980 si Amelia 26 septembie 2004



Annie80 - 9 august 1980 si Clau 27 Mai 2003


Ralcat- 11 august si Mihai 27 octombrie 2005

Copilutz -12 august 1968

Dodo_pui - 13 august 1972 si Bogdan Andrei 29 octombrie 2002

Rhoneea - 14 august 1987 si Pierre-Sebastien 5 iunie 2007

Aeperju - 15 august 1978 si Andrei 21 sept 2007.

Mari-Paun - 16 august 1974
MsLara -17 august 1977

Catutza - 17 august 1979 si Bianca Maria-2 noiembrie 2005






Nikolle_t - 22 august 1976 si Ioana Alexandra 9 februarie 2001

Asta este listutza noastra !!!
Daca am uitat pe cineva, sa sara !
Bun venit leoaicelor noutzeee !
Astept poporul la semnat de condica sa nu se zica de noi ca suntem puturoase chiar in asa hal
Sa-mi ziceti sa trec si puiii de leoaice in lista !!! Si data nasterii a puilor !!!




Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 100% Isabelle
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Io prima ,ca tot am lipsit ..la raport in ultima vreme..


Dragele mele..vreau sa va urez un "la multi ani " din tot sufletul meu de leoaica sentimentala..
Sa aveti o zi frumoasa si o primavara fericita!

Daria,inca-mi mai sterg lacrimile ce mi-au izvorat brusc la vizioanrea felicitarii de la Giulia..brava tie ce fetita frumoasa si desteapta ai!

Mai multe n-am apucat sa citesc,am tema ptr acasa..:)dar maine .Acum astept sa vina de la santier mandra si mandrul meu sa mergem la plimbare,la piata..sau unde ne-or duce pasii.
Pe mine ma intreaba sotul de vre-o doua zile unde vreau sa merg azi la restaurant,si nu i-am dat inca nici un raspuns,pentru-ca nu stiu si nu prea am chef
Cred ca vom face o plimbare,apoi am sa-l rog pe tati sa ne pregateasca masa.Ce vrea el..sa fie surpriza si am sa mai vreau si prajituri..care sa nu fie facute de mine.:)

Am fost tare ocupata saptamana trecuta,am avut copil bolnav cu temperatura si tuse,apoi a trebuit sa ma documentez printre altele si ptr un tort cu sirena,ptr sambata ,ptr fetita unei prietene..am reusit sa-l fac insa tare mari emotii am avut...


Va pup si va doresc o zi cat mai frumoasa!

Revin..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

O primavara frumoasa!
La multi ani Doamnelor! Sa fiti iubite, respectate, rasfatate si sa va bucurati de tot ce e frumos!
Un buchet de floricele de la mine pt. voi!
http://felicitari.ele.ro/8_Martie_--i3699.html

Eu sunt bine prin preajma scuze ca nu am mai scris (de lene) dar de citit am citit!
Am acumulat multa oboseala si le cam dorm in we.
Daria- ai o mandrete de fetita! fatuca ei ghidusa - cum a tinut ea secret totul!
Ledi,Aurorra, Emma pt. destul de recentele mamicute!
Gabi pt.mamica cu viitor bebelac!
Adi,Raluca, Lilia, Anca, Nikole, Isa,Octavia, -
Annie- sa ai o primavara frumoasa! Imi pare rau ca nu e asa cum e normal si firesc sa fie! Daca nu va intelegeti si nu va intelegeti de ce va chinuiti asa??E greu al naibii dar ...
Katty- ce ai gatit bun de post in acest we? Eu nu am deloc idei!
Cata- sunt bine! Tot fara CM ( deja am capitulat) sa vina cand vrea! E insa " pe vine cred" caci m-am umplut de cosuri ca o adolescenta,si mi-au crescut titile si ma dooor!!! Si ma dor si ovarele... astept !
Noi nu avem nimic pregatit la scoala! anul trecut putinii domni profi ne-au facut o mica surpriza dar acum sunt mai putini decat anul trecut...si nu au mai organizat nimic! In alti ani mergeam noi doamnele la un restaurant ceva ...nici asta nu se intampla anul acesta! Nu avem asa un colectiv unit la scoala asa ca nu ma mir!
Ce am primit de la sotior??? Un nush cum ii zice f. dragut: are un maieutz dragalas de vara ceva pe baza de roz in degrade,si niste chilotei albi( acestea 2 sunt la set).Ca grasunica pare balenutza in ele...dar ma mai subtiaza oleak!
uitai de copilutzul dragalash- sa ai cojocarei lipiciosi mami! Sa fie totul PERFECT si sa ne dai vestea cea mare! Domne ajuta sa primesti peste o sapt. cel mai frumos cadou din viata ta!

Va pup si va doresc sa aveti o zi frumoasa!
Noi plecam prin rude sa daruim cate ceva de 8 MARTIE!

Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

La multi ani !!!
La multi ani leoaice dragi!!!
La multi ani celor mai frumoase femei , celor mai razboinice si mai ambitioase femei ,celor mai , si mai..(vb. Dodolinei) !!!
Maine am ET .
Cojocareii mei dragi vor sta la caldurica!!!
Va pup!!


PERLUTZA sufletzelul meu!


Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

copiluti, iti urez ca cojocareii " tai sa ramana acolo la caldurica

pana la urma am avut o zi buna, am fost la piscina, neam distrat , cu claudu, normal, apoi a venit tati, am plecat la sala, am venit acasa, liniste

hai acuma nu ma ofticati de cum ati sabatorit voi, da? ca va bat! glumesc normal, sper ca macar voi sa va fi sarbatorit cum meritati! cum meritam toate de fapt (less me)




------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Deocamdata va ofer, din inima, o urare:



Citesc din urma si revin!!!

_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13

"O lumanare nu pierde nimic daca aprinde alta lumanare..."
"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Multumim pentru toate felicitarile! Minunate!
Noi raportam azi o zi minunata, am fost la mall la film, 3D, Bolt, super-ca lumea, Andrei prima data la cinematograf, acasa n-am cum sa-i ofer 3D, i-a placut la nebunie!
Ieri am avut sfestania, am facut-o si pe asta, ma simt linistita si impacata! Casa curata in toate sensurile!

Catutza, am citit ca Bia a tusit vineri, cum este? Sper ca mai bine! Si eu am primit vineri la serbare un plic cu 3 felicitari, doua facute de Andrei, una cu o felicitare ccu o poza a lui Andrei intre ghiocei, sio floare facuta tot de el, felicitarea cu poza i-am dat-o azi lui buni si a fost tare incantata!
M-ai intrebat de manutzele lui Andrei, inca nu au disparut crustele serpoase complet, dar nici mult nu mai au! Sper ca in cateva zile sa fie ok, ma asteptam sa fie totusi efectul mai rapid!
Copilutz, succes maine cu embriotransferul! O sa-ti tin pumnii stransi! Doamne ajuta sa fie cu succes de incurajare!
Daria, Giulia ta e superba in felicitarea de la gradi, si ce pieptanatura de efect! Cine a pieptanat-o asa, tu? sau la gradi cineva special ptr. poza? A vazut si Andrei poza, e langa mine, si nu a facut decat: oau! asa ca Giulia are inca un admirator...
Raluca, ma bucur ca Mihai e mai bine, ii uram in schimb sanatate multa mamei tale! O sa-si revina repede puiul tau cu greutatea, a avut o perioada grea!
Dodo, frumoasa surpriza facuta de colegele de la plesneala, felicitari!
Adi, minunat tortul cu Ariel...Unde aati iesit pana la urma?
Dany, ce am gatit? Pai eu ieri am avut aperitive: fasole batuta, zacusca, salata de ciuperci cu maioneza de post, felul principal snitele de post cu cartofi aromati la cuptor, spanac cu ciuperci, desert baclava (facuta der mine), negresa (facuta de mama) si cornulete (facute de o prietena de-a mamei). Baclavaua mea s-a ras intr-o clipita (o tava mare)!
Azi am mancat la mama si a avut ciorba de fasole si ciulama de ciuperci cu mamaliguta si mucenici moldovenesti!
Annie, ma bucur ca ati petrecut linistit si fara suparari!

Emma, Ledi, Lilia, Isa, Anca,Aurorra, Nikolle



_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13

"O lumanare nu pierde nimic daca aprinde alta lumanare..."
"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Bonsoire
Intru si eu pe fuga ca-s cu trebile-n gat!
M-a apucat pe mine harnicia si fac mucenici moldovenesti( de dulce) prima data in viata! Si mai fac si din cei cu zeama tot premiera!Mereu faceau mama / soacra acum am zis ce atata ambitie am eu?? si m-am pus pe trebi! Va arat la sf. ce a iesit!
Si Katty zici ca e frumos Bolt-ul? ca m-au innebunit ai mei la scoala! Dar am zis ca am fost mereu la filme asa ca acum schimbam macazul mergem la teatru!
O veste proasta am primit: masinutza noastra e cam pe duca..o banuiam de bujii pe care le si cumparasem de altfel...150 de lei doar...dar se pare ca buba e mult mai nasoala...nu vreau sa ma gandesc cat de nasoala..oricum depaseste 15 meleoane...oricum ar fi ...trebuie facuta...ca nu o putem lasa asa! Dar taman acum cand voiam sa strang pt. alte scopuri mai nobile!Vine un nenea zilele astea sa se uite atent la ea si sa estimeze costurile! Mi-e frica de mor!
In alta ordine de idei..in seara asta mai beau un vin fiert si maine ma trezesc cu musafiri...parol ii simt ma inconjoara! Dea Domnul sa vina ca nu mai pot!Vreau sa dau drumul la analizele alea o data!
Copilutzule - bafta multa maine!Cati pui? 2-3? cati raman de congelat?
Adi esti bestiala scumpa mea ! ai niste manute extraordinare!
trupa!Tot respectul meu!
Daria am ramas datoare sa-ti expic cum fu cu Fivuletzul meu si cu Et-ul cu congelati care nu a mai avut loc...dar maine caci acum sunt busy rau!Oricum eu nu as mai congela nimic acum...as pune max. 3 .
leutzele!
Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Multi pupici si de la noi. Multe urari de bine. Sa fiti mereu fericite, sa primiti doar dragoste, bucurie si lumina de la cei din jurul vostru.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Wow, Adriana ce tort, am ramas amandoo gura-casca,k e aici si donsoara ... woooow ce maini de aur ai
Dany, eu le cam stiu pe toate fetele de la fiv, le urmaresc mereu, dar pe tine nu te stiu si nu stiu de ce nu te stiu multi la tine si sa vina odata rusii aia
Katty, sar`na; sincer ea isi comanda cate codite si cum le vrea si eu execut, incerc sa nu o fac "papagal" poate se lipeste ceva de ea
Lilia, , ne e dor de tine.
Copilutz, tine pumnii stransi-stransi , DOamne ajuta sa ai copilasii mult doriti peste 38 de saptamani
Ledi, Aeperju, Dodo, Anca, Ralu, Octavia, Aurora, Annie, Nikolle, Babyzapi, Catutza, si pentru toate fetele,



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Lilia scurta tare la vorba!
La mine miroase a mucenici cine vrea??? Sunt transpirata toata!
Daria -pai nu ai cum sa ma stii sau poate dar nush. Caci eu am scris la Fiv putinel in 2007 mai mult eram la oligospermie si mai apoi m-am mutat la azoospermie! Acum nu mai activez decat aici! Si arar poposesc pe la bucatarie! In rest m-am retras la leoaice! De citit mai citesc dar nu mai activez!Una ca nu avea rost din moment ce nu faceam nimic si apoi daca apuci sa nu mai scrii fetele te uita ! Mai putin cele cu care ma intalnesc live prin diverse locatii si care ne cunoastem de muulti ani din pacate ...prietene care unele au bb( vezi Sherry, Aniast care nu mai scrie, Madalina 28,betty care a venit o data la intalneli,pe aurel_cris o stiu caci de la ea am cumparat progesteron inj.,rami 73,M_oana,mirela1,elenada, ralucapaun,kitta,andradaP,Ioanatugs, Korapop,cristinici,... gasca mare. Caut din urma capitolele si ti le trimit pe PM sa lecturezi!Chiar sunt curioasa sa vad ce debitam pe atunci. Insa Liana 30 ma stie!! Sper !

Mergi la inceput