Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

un 8 martie fericit si o primavara minunatala toate burticile


Oana mvtmie nu mi face decat eco normala la rdv uri si atat nici macar nu mi verifica colul.Il masoara pe bb de fiecare data si cam atat.
Acum cand m am dus in urgenta mi verofocat colul si mi l a masurat dar cu eco normala.

Carlace fericire ca Saby mananca bine, eu cu Marc ma chinui si ma enervez de 2 ani.
BB manca super si apoi....la noi la masa auzi...hai marc, mananca marc, mesteca marc....plus ca nu mananca orice....sta viseaza la masa il uita D-zeu cu mancarea in gura.
Sper al doilea sa fie mai mancacios.
Poate sunt si eu de vina ca ii dadeam de mic borcanele de la Nestle....nu stiu

Pupici

NOI
Cristina 28 + 2 si Marc (28.08.2004)
bebe2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

La multi ani ,dragi burtici ,mamici si viitoare mamici!O primavara frumoasa cu albinutze cuminti ,sanatoase si frumoase!
Oana MVT,ai grija de tine si de bondarel!O sa ajungeti cu bine la termen!
Yoanna,ti-a trecut depresia?
Philip ,imi pare rau ,sper sa nu fie diabet ...
Am avut o noapte cam nasoala ...degetica mea a dormit ieri mai toata ziua , a fost o mare lenesa ,doar cand se mai intorcea asa in somn o simteam incet si seara ,cand am vrut si eu sa ma culc...a inceput show-ul.Si a dat destul de tare si mult timp,m-a tot lovit jos , nu stiu exact in ce dadea ca simteam durerea pana in vagin cand lovea...mi-au dat si lacrimile ...si am dormit cam greu.Acum am o stare de moleseala si de nervi.Astept sa vina sotul poate iesim pe undeva ca-i frumos afara si poate imi revin.
multi pentru toate albinutzele!

Mirela 26 minunea mea Antonia Maria

http://jurnaldebebestrumf.blogspot.com/

http://s238.photobucket.com/albums/ff127/miruta/

http://bd.lilypie.com/XKdYp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

La Multi Ani mamici si viitoare mamici ....va urez un 8 Martie plin de ganduri bune si multa, multa bucurie. Un buchet mare de ptr fiecare burticuta.

Eu nu am timp sa va citesc, dar promit sa recuperez maine. Va dulce pe toate!!!

http://bd.lilypie.com/JP1np2.png

32+ Alessia-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!!

Beau cafelutza cu lapte de la Oana_du..ca tare-i buna...

Oana_du..multumim de capitol nou..si sa dea DD sa continuam cu vesti bune si bebei cumintei pana la termen!!
Oanaalex..nici aici nu se sarbatoreste 1-8 Martie..ei sarbatoresc ziua mamei prin mai,ziua femeii prin februarie..ziua tatalui prin martie...
Miereamara..imi pare rau ca ai trecut printr-o asa experienta,dar important e ca bebe este bine acum!!Sa fie sanatos si mancacios si sa nu apara probleme niciodata!!
Otilia..multa sanatate!!
Miruta..imi pare rau ca nu te-ai odihnit aseara....bine ai venit in club pot spune,asa facea si bebe al meu,pana acum cateva zile...sper sa nu-l laud prea mult si sa inceapa sa faca iar scandal noaptea..Am 2 seri in care am dormit super,daca a fost si el mai cumintel!!
Carla..

28+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Aseara am iesit fara sa zic nimic,pt ca nu mi-a mai mers DC-ul...mi-a facut o mie de nervi si am plecat la nani!!


Despre eco..mie mi-au facut numai abdominal de la 12 sapt,insa la eco morfofetala de 20 sapt,bebe era cu capul prea jos si nu au putut sa il miste deloc ca sa il masoare,asa ca si-au cerut scuze si mi-au cerut permisul sa imi faca si o eco transvaginala,pt a verifica si capusorul!!Bineinteles ca am fost de acord...doar era interesul nostru sa stim ca bebe este bine!!!

Blue..exact asa face si nepotelul meu..cand era bebe manca tot ce ii pregatea cumnata,dar acum e jale!!Deja o pune sa ii pregateasca cine stie ce de papa...ii face in speranta ca va manca si nimic..

28+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

La multi ani tuturor burticilor si mamicilor!!!


Laurra, multumesc mult

Oana_mvt,sa stai linistita,sper sa-ti treaca mai usor timpul.

Otilia,multa sanatate!

Miruta,Maria, cred ca bebeii vostri misca tare, ca eu adorm de multe ori cu bebelusa miscand...sau sunt eu mai nesimtita?

Ely,
Happymum,,la multi ani si tie si bafta!

Carla,e bine ca mananca Saby asa bine,dar ma gandesc ca eu n-as face fata,presupun ca trebuie sa ai mereu ceva gatit prin frigider,eu abia fac fata cinei


Va las ca e randul meu la bucatarie,sotul a curatat peste si eu am de facut sarmale...



elena,25 cu +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Doamne fetele cat ati mai scris.Am intrat aproape in fiecare zi de la serviciu si am citit dar tot mi-a trebuit ziua de ieri sa pot ajunge la zi.Acum am terminat si sper sa pot raspunde la toata lumea

miruta eu am fost deja la controlul lunar vineri si trebuie sa ma mai duc abia luna viitoare dar daca imi spui cand o sa mergi data viitoare poate ne vedem

alinuta aici sunt.Nici mie nu mi-a recomandat testul de diabet.Am intrebat vineri si mi-a spus ca am glicemia buna si .... ne vedem peste o luna

maria in primul rand imi pare bine ca esti ok.Sa stii ca se fac si la noi dar se fac doar daca medicul vede ceva suspect la analize sau daca esti la al doilea copil.Cel putin asa mi-a zis dr mea cand am fost ultima data la ea

Ramona sa-i traiasca BB prietenei tale sa se faca mare si frumos

yioanna fetelor, nu va mai plangeti de kg ca ma demoralizati de tot.EU AM LUAT 20 DE KG CE AR TREBUI SA FAC?SA URLU?SA TIN CURA DE SLABIRE?AAAAAA?VA

alynta felicitari pt BB umflatel si al meu avea vineri 1000GR ,era cu 6 zile mai grasan

deea prenatalul nu intra in calculul indemnizatiei.In schimb perioada de pre/postnatal iti va aduce mai multi bani pe luna decat perioada de munca anterioara

dici super pozele

lauraa super filmuletul.Promit sa pun si e o poza cat mai repede

La multi ani mamici si viitoare mamici ,1000 de pupici de la mine si de la Denis,sa aveti parte de o primavara frumoasa alaturi de bebei sanatosi si mancaciosi!!!

Diseara sarbatoresc cu fetee la un suc...sau bere si pizza

DANA 25+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Bineinteles ca am un talent sa-mi enervez copilul....iar uitasem de semnatura.Cred ca ma bate cand se naste...

DANA 26+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Nicuratze..sa ai spor la infasurat sarmale!!Eu tocmai am terminat de facut niste snitele..mai avem si musaca de ieri...asa ca pana maine nu vreau sa mai aud de gatit...am sa mai fac salata verde si atat!!Bebele meu are momente,cum ziceam,in care misca fff tare,se misca si burta in toate directiile si se vede clar si de la o mica distanta,nu numai daca este sotul lipit de mine!!Si daca il apuca si noaptea,iti dai seama ca nu pot sa adorm..plus ca are preferinte domnul meu..daca de ex m-am asezat pe partea stanga,sa dorm,pe acolo ar vrea si el sa stea,si simt furnicaturi la greu..si ghionturi...Cum as putea sa adorm repede cu asa decor??Una peste alta...ma bucur ca e activ si ca este bine..somnul il recuperez si ziua,nu asta e problema!!
Dani3lla...multumesc!!Distractie placuta deseara cu fetele si vezi,ai grija sa nu mai superi puiul si schimba semnatura la timp!!

28+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Fetele..voi v-ati ales baba??Azi e baba mea...si e super frumos afara...cald si soare...Sper ca stiti de obiceiul asta..pe noi ne-a invatat bunicii de la tara

28+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput