Speranta moare ultima...

Speranta moare ultima... | Autor: Rufus

Link direct la acest mesaj

In fond, Tudor Chirila e tanar.
Si daca un tanar gandeste asa, inseamna ca avem sperante.
http://www.trilulilu.ro/Tudorchirila/843491fdc0f1c6#comentarii


RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Pe mine m-a impresionat mult si am trimis acest mesaj pe unde am crezut ca are cine sa-l asculte.
Recunosc, sunt subiectiva: imi place mult Tudor Chirila!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kitty

Pe mine m-a impresionat mult si am trimis acest mesaj pe unde am crezut ca are cine sa-l asculte.
Recunosc, sunt subiectiva: imi place mult Tudor Chirila!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Tudor Chirila are gandirea unui luptator.

Cinste lui !



lisaelisa

mami de ingeras dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

aproape 300 de vizualizari si doar 3 raspunsuri. pacat, nu-i rost de barfa si de razbel, de ce sa ne bagam, nu?!
tks, de link Rufus, l-am pus la status pe mess cu rugamintea de a fi trimis tot mai departe.
si io tot mare fan T.Chirila.

un copil creste in inima mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

important e ca are vizualizari...ce-ar mai fi de comentat?
Bravo Tudor Chirila!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Io zic ca tine Rufus... speranta moare ultima.

Si-s de acord si cu faptul ca noi ca generatie am pierdut.
Nu cred ca am pierdut numai din cauza .ro si a coruptiei.

Si cinstit ar fi sa nu vorbim de lideri ci de "apostoli". Si tot cinstit ar fi sa nu idealizam cu ce se-nvata si face in "vest". In cartierele sarace sau si mai rau in ghetto-uri nu se face/invata mai nimic si sansele sa iesi din ele sunt rezervate catorva extrem de putini. In cartierele medii si bune lucrurile stau mult mai bine.


Sa-nteleg din gugal ca-i un membru din "Vama veche" + actor?
In rest e fain ca gandeste cineva asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

AB, daca nu stii Vama Veche, cauta pe youtube ca merita.
In rest acelasi blabla cu tarisoara...lideri ne trebuie, apostoli a avut Romania intotdeauna. Lideri care sa inteleaga si sa-i faca si pe altii sa inteleaga ca functionarea societatii se bazeaza pe multe reguli mici respectate de toata lumea si nu pe aberatii absolute si nerealizabile. A, si nici pe schimbarea schimbarii si mimarea schimbarii. Ce s-o mai cotim douazeci de ani, acum e momentul ca generatia noastra (in fine, cat in ea mai traieste in ro) sa-l bage pe Nastase pe parnaie si sa faca naibii o autostrada, cat de greu poate sa fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

eu n-am inteles-o pe-aia cu "cititi orice, fara discernamant". pai nu asa s-a ajuns la manelizarea romaniei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxana1974

important e ca are vizualizari...ce-ar mai fi de comentat?



Asa m-am gandit si eu.
Tudor Chirila este pe buzele multor tineri. Venite de la el, vorbele alea (chiar daca le putem gasi imperfectiuni) pot avea ecou. Daca le spun acelasi lucru fetelor mele, nici nu sunt sigur ca ma aud. Asa, Ioana a ascultat nemiscata; mi-a spus ca-i genial.
Am tresarit bucuros...mai ales ca se mai discuta un subiect despre alt"genial". Cata diferenta...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

eu n-am inteles-o pe-aia cu "cititi orice, fara discernamant". pai nu asa s-a ajuns la manelizarea romaniei?


Nuuuu....manelistii nu citesc de loc! Vali Vijelie mergea cu masina fara carnet, nu putea sa si-l ia pentru ca nu stia sa scrie si sa citeasca Si Vijelie e un nume in domeniu...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput