Spune-mi ceva frumos... din dragoste:)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Va imbratisez cu drag!

Alex este un dulce!

proud mammy
micul artist


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaben spune:

Dragii nostri,va pupam cu multa dragoste si pe Alex care e un destept(asa ca mami lui:))Si Andreiutu meu zice multe ciudatenii si dragalasenii."mami,te iubec,ai paiu iung si bond si unghii moase=frumoase":Aio,ce aci mami?eu sunt baiat cuminte si am papat ciobi=ciorbita"
:uite ce mos ninde(ninge),pai da....ninde peste covoi=covor(asta uitandu-se pe geamul de la balcon),peste tiche=sticle,peste masa...."
"am facut pisu...bavo,feicitari!"si aplauda

Scz ca m-am bagat in citatele lui ca sa explic,sper ca n-am stricat farmecul.Va pupam si asteptam perlute in continuare.
Andreea si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geba2001 spune:

Si eu abia astept urmatoarele perle ale lui Alex, mi-e tare dor de voi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geba2001 spune:

Aaaa, si stiu si eu una: Alex putin bolnavior, o zi nu merge la gradinita; a doua zi dimineata mami a lui vede ca nu e OK totul si ii spune ca tot nu va merge la gradinita, la care Alex scoate limba. Sor'mica mea, mirata, ii spune ca nu e frumos sa scoata limba si il intreaba de ce a facut asta; la care Alex raspunde: "Asa se bucura limba ca nu merge la gradinita !"

Mai zi ceva...

, dragii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreeaben

Dragii nostri,va pupam cu multa dragoste si pe Alex care e un destept(asa ca mami lui:))Si Andreiutu meu zice multe ciudatenii si dragalasenii."mami,te iubec,ai paiu iung si bond si unghii moase=frumoase":Aio,ce aci mami?eu sunt baiat cuminte si am papat ciobi=ciorbita"
:uite ce mos ninde(ninge),pai da....ninde peste covoi=covor(asta uitandu-se pe geamul de la balcon),peste tiche=sticle,peste masa...."
"am facut pisu...bavo,feicitari!"si aplauda

Scz ca m-am bagat in citatele lui ca sa explic,sper ca n-am stricat farmecul.Va pupam si asteptam perlute in continuare.
Andreea si Andrei


Ce faceti, dragii mei? Ce ma bucur sa citesc despre voi! Chiar te rog sa ne mai scrieti din ce mai spune Andreiutzu ca ne e tare dor de voi! Si-o sa fie frumos sa recitim si sa ne aducem aminte cand or mai creste!...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_a

Va imbratisez cu drag!

Alex este un dulce!

proud mammy
micul artist





Ana draga, multumim mult pentru aprecieri! Va imbratisam si noi cu drag!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui geba2001

Aaaa, si stiu si eu una: Alex putin bolnavior, o zi nu merge la gradinita; a doua zi dimineata mami a lui vede ca nu e OK totul si ii spune ca tot nu va merge la gradinita, la care Alex scoate limba. Sor'mica mea, mirata, ii spune ca nu e frumos sa scoata limba si il intreaba de ce a facut asta; la care Alex raspunde: "Asa se bucura limba ca nu merge la gradinita !"

Mai zi ceva...

, dragii mei!


Ce faci, matusica draga? Multumim ca ne vizitezi si ca mi-ai adus aminte de limbutza care se bucura ca nu merge la gradi, ca iar uitasem de faza...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Inca una, de aseara:

Il surprind pe Alex cu cutia mea de bijou-uri in brate:

-Ce faci, strengarel, ce-ai furat acolo?

Si Alex, ca sa scape:
-Ia uite, mami, ce minunatzie!!!!!



Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Si inca una mai veche, din ciclul "in trafic"

Scena:
Doar noi doi in masina, in intersectie la Gara de Nord, ne surprinde culoarea rosie a semaforului pe linia de tramvai.
Toate bune dar ne surprinde si tramvaiul condus de un vatman furios care, vazand ca nu poate trece de micul meu gigant iese jumatate pe geam si incepe sa-mi... ureze si livreze. Am rezistat cu stoicism, pana i-am zis si eu una, sa zicem dura...
Ma uit in oglinda la Alex... mustacea

Trecem de intersectie, ne linistim si-i spun:

- Alex, mami a gresit, nu trebuia sa vorbeasca asa, urat, dar uneori si adultii se enerveaza si mai gresesc... ma ierti ca am vorbit urat?

La care, Alex:

Nu-i nimic, mami, te iert!... Dar stii ceva? (si incepe sa rada...)Mai spune-i o data, ca mi-a placut!!!!!!!!!!!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geba2001 spune:

Cu mult drag!
Pe masura ce imi voi mai aminti, voi completa si eu colectia. Parol!
Va iubesc mult, dragii mei, sa aveti un week-end minunat!

Mergi la inceput